Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online Dijital Pazarlama Eğitimi Bana Ne Kazandırır?

Dijital Pazarlama Eğitimi Online Olarak Alınır mı?

Online dijital pazarlama eğitimi, yoğun bir iş hayatı olan ya da konumu gereği eğitim kurumlarına başvuramayan kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle online dijital pazarlama kursu almak isteyen firmalar, yüz yüze olarak eğitim almak yerine online dijital pazarlama sertifika programlarına katılmayı tercih ediyor.

Elbette online dijital pazarlama eğitimini avantajlı hale getiren bir nokta da genellikle uygun fiyatlı veya ücretsiz olmaları. Halihazırda ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi veren pek çok web sitesi var ve her gün yüzlerce kişi bu eğitimlere katılıyor. Peki, online dijital pazarlama eğitimleri ne derece başarılı oluyor?

Ücretsiz Online Dijital Pazarlama Eğitimi İşe Yarar mı?

Ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi veren web siteleri ve sertifika programlarıyla başarılı kurumların online dijital pazarlama eğitimini bir tutmamak gerekiyor. Çünkü ücretsiz dijital pazarlama eğitimleri genellikle birkaç saatlik temel bilgiler sunuyor ve bu eğitimin sonunda da öğrencilere online dijital pazarlama kursu sertifikası sunuyor. Yani aslında ücretsiz dijital pazarlama eğitimine harcanan zaman bir vakit kaybı oluyor. 

Eğer bir dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı veya sosyal medya uzmanı olarak kariyer planı yapıyorsanız ücretsiz online dijital pazarlama eğitimine katılmanın iyi bir fikir olduğunu söyleyemeyiz. Şimdi gelelim online ve yüz yüze eğitim seçeneklerinin karşılaştırmasına.

Online Dijital Pazarlama Kursuna Katılmak mı Yüz Yüze Eğitim mi?

Online dijital pazarlama sertifika programları, zaman ve mekandan bağımsız olduğu için müsait olduğunuz her an, eğitime katılabiliyorsunuz. İsterseniz gece isterseniz de mesai öncesinde yolculuk yaparken online dijital pazarlama eğitimi alabiliyor ve boş vakitlerinizi en etkili şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Çünkü dijital pazarlama eğitiminde bilgilerin taze kalması için derslere istikrarlı katılım önemli. Dolayısıyla yoğun olduğunuz için dijital pazarlama eğitimini peş peşe iptal etmek veya ertelemek, sizi geriye götürebiliyor. Bu kısım anlaşıldıysa bir de yüz yüze dijital pazarlama eğitimlerinin katkılarına bakalım.

Dijital pazarlama kursuna katılım sağladığınızda eğitmeninizle birlikte etkileşimli bir ortamda bulunuyor, anlamadığınız veya üzerinden geçmek istediğiniz konuları tekrar edebiliyorsunuz. Dijital pazarlama derslerini uygulamalı olarak işleyebiliyor, havada kalan teorik bilgileri dinlemek zorunda kalmıyorsunuz. İsterseniz pazarlama departmanı olarak kurumsal dijital pazarlama derslerine kaydolabiliyor, en pratik dijital pazarlama stratejilerini ekip olarak daha iyi kavrayabiliyorsunuz. 

Online Dijital Pazarlama Eğitimlerinde Hangi Dersler İşleniyor? 

Dilediğiniz ortamdan katılabileceğiniz online dijital pazarlama eğitimlerinde;

  • Dijital pazarlamaya giriş,

  • Sosyal medya iletişim planı,

  • Sosyal medyada marka imajı geliştirme,

  • Sosyal medya yönetimi ve araçları,

  • İçerik pazarlaması,

  • Sosyal medya takibi ve raporlama,

  • Sosyal medyada kriz yönetimi,

  • Sosyal ağlarda reklam ve 

  • SEO üzerinde duracaksınız.

Dijital Pazarlama Eğitimi Online Ders Fiyatları – Kapsamlı Bir Eğitim İçin…

Online dijital pazarlama sertifika programlarından birine dahil olmak istiyorsanız yüz yüze eğitime kıyasla biraz daha az bir bütçe ayırmanız yeterli. Dolayısıyla online dijital pazarlama eğitiminin en önemli artılarından biri de uygun fiyatlı olması.

Eğer A’dan Z’ye dijital pazarlamanın tüm dinamiklerine hakim olacağınız kapsamlı bir eğitim almak istiyorsanız 2000-3000 TL aralığında bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor. Elbette en çok kazandıran mesleklerden birinde kariyer planı yapacağınızı düşünürsek bunun çok da önemli bir meblağ olmadığını fark edebiliriz. Eğer profesyonel bir online dijital pazarlama eğitimi almak isterseniz dilediğiniz zaman bana ve ekibime ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap