Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Network Marketing (Ağ Pazarlaması) Nedir?

Ağ Pazarlaması Yani Network Marketing Ne Anlama Geliyor?

Ağ pazarlaması nedir diye mi merak ediyorsunuz? Dijital pazarlama çalışmaları arasında yer alan bir yöntem olan ağ pazarlaması ve Network Marketing hakkında tüm detayları bilmek ister misiniz? Network Marketing nedir diye soranlar için bir yazı hazırladım.

Doğrudan pazarlama kavramının farklı bir seçeneği gibi görünen Network Marketing, Türkçe kelime anlamıyla ağ pazarlaması, bir markanın ürünlerinin kişiden kişiye ve takımlara dağılarak pazarlanmasını ifade eder. Zincir bir büyümeyle ilerleyen ağ pazarlaması bazı olumlu yanlarıyla tüketicilerin ilgisini çeker.

Network Marketing sistemiyle birlikte satış yapan kişiler kendi ekiplerini kurarak eşit şartlarda satışlarını gerçekleştirirler. Ekip kurdukları kişiler de kendi alt ekiplerini kurarak ağ pazarlaması için örnek oluştururlar. Network Marketing nedir ve Network Marketing nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizin için bilgilendirici bir içerik hazırladım. 

Network Marketing Nasıl Yapılır? Ağ Pazarlaması Çalışmaları Hakkında Detaylar!

Dijital pazarlamada bir markaya değer katmak için yapılan çalışmalardan biri Network Marketing çalışmalarıdır. Network Marketing nasıl yapılır diye soruyorsanız, aslında basit bir taktikle yürüdüğünü ifade etmeliyim.

Network Marketing nedir ve nasıl yapılır diye sorduğunuzda, bu pazarlama yöntemiyle bir sisteme dahil olacağınızı söylemeliyim. Bir markanın networküne dahil olduğunuzda sisteme kaydolmanız istenir. Muhtemelen bir temsilci tarafından sisteme dahil edilirsiniz, ardından siz de kendi sisteminizi kurarak başkalarını davet edebilir, ağınızı genişletebilirsiniz. Yaptığınız her satıştan bir miktar prim elde edersiniz ve sizi kaydeden temsilciye de prim kazandırırsınız. Sizin aracılığınızla sisteme dahil olan temsilcilerin yaptıkları satışlardan da siz bir miktar prim alırsınız. Sistem bu şekilde işler.

Network Marketing ya da Ağ Pazarlamasının Avantajlı Tarafları Neler?

Network Marketing sistemi birçok kişi tarafından sürekliliğini koruyor. Hala bu çalışmaların yapılıyor olması gösteriyor ki sistem bir düzen dahilinde devam ediyor. Peki, ağ pazarlaması hangi avantajları gözler önüne seriyor?

  • Tavsiye Edilmenin Müşterilerde Yarattığı Güven Algısı

  • Reklam Maliyetlerinden Tasarruf Etme

  • Satıcıların Aynı Zamanda Tüketici Olarak Sisteme Dahil Olmaları

Network Marketing, kişilerin kulaktan kulağa birbirlerini davet ettiği, sürekliliği olan bir sistem kurar. Sisteme dahil olan satıcılar öncelikle birer müşterilerdir. Müşteri memnuniyeti için ürünün pazarlama sürecini yürüten temsilcilerin markanızı reklam maliyetlerinden kurtarması iyi bir avantaj olacaktır. 

Ayrıca bir kullanıcı tarafından verilen güven duygusu sebebiyle satış ihtimali daha yüksektir. Biri size gelip bir markanın iyi ve kaliteli ürünler sattığını söylediğinde o markaya reklamlardan daha fazla güvenirsiniz.

Sistemde yer alan temsilciler yani satıcılar başta birer müşteri olarak markayı tanırlar. Bu da satışlarınızın bu kişiler tarafından artması anlamına gelir. Sisteme dahil olan her kişi bir ürün satın alır. Her açıdan Network Marketing kârlı bir sistem yaratır.

Markaları Yükselten Bir Sistem!

Markalar Network Marketing işleyişine dahil olarak çok fazla faydaya şahit olurlar. Sürekli satışların devam etmesi, reklam maliyetlerinin düşük olması, pazarlama için çok fazla efor gerekmemesi firmalar için keyif verici olur.

Ağ pazarlaması sistemi eski bir yöntem gibi dursa da günümüzde hala güven vermeye devam ediyor. Her ne kadar satış yapmak bazı temsilciler için zor olsa da sisteme yeni dahil olan tüm satıcılar büyük bir özveriyle çalışmayı severler. Sistemin yeteri kadar getirisi olmadığında bırakanlar olabilir ya da ürünleri uygun fiyatlı olarak alabilmenin cazibesiyle kalanlar olabilir. Her açıdan karlı görünen bir sistem olduğundan tercih edilmeyi sürdürdüğüne şahit olabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap