Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Neden E-Ticaret Eğitimi Almalısınız? - Markanız İçin E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

E-Ticaretten Para Kazanmak İster misiniz?

Ürünlerinizin satışını hala daha eski yöntemlerle mi yapıyorsunuz? Artık çevrim içi platformlarda mağazası olmayan firma sayısı oldukça az. Eğer siz de dijital dünyaya giriş yapmakta direnenlerdenseniz e-ticaretin avantajlarından bahsedeceğim bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. Dilerseniz ilk olarak e-ticaretin ne olduğundan bahsedelim.

E-ticaret, ürünlerinizi çevrim içi olarak satmanızı, dijital dünyada bir marka oluşturmanızı sağlayan bir satış türüdür. Müşterilerin ihtiyaçlarını 7 gün 24 saat karşılayabiliyor olmak, e-ticaretin faydalarından en önemlisidir. Peki, e-ticaretin diğer faydalarından yararlanmak için ne yapmak gerekiyor, merak ediyor musunuz? Gelin, neden e-ticaret eğitimi almalısınız birlikte bakalım.

Neden E-Ticaret Eğitimi Almalısınız?

Neden e-ticaret eğitimi almalısınız sorusunu açıklarken ilk olarak şuna değinmek istiyorum. Muhtemelen e-ticarete karşı ön yargılı olmanızın sebebi e-ticarette başarılı olamayacağınızı düşünmeniz. Aslında haksız sayılmazsınız; eğer e-ticarete hiçbir bilginiz olmadan atılırsanız muhtemelen başarısız olursunuz. Ancak bir e-ticaret eğitimi alırsanız ne zaman, hangi adımı atmanız gerektiğini bilirsiniz. Şimdi markanız için e-ticaretin avantajlarını sıralayalım:

Düşük İşletme Maliyetleri

Biliyorsunuz, herhangi bir fiziki mağazanız olmadan da e-ticaret yapabilirsiniz. Dolayısıyla müşterilerinize ulaşmak için bir mekana kira ve fatura ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca fiziki bir mağazanızın bulunması, pek çok çalışanı işe almanız ve giderlerini karşılamanız demektir. Dolayısıyla e-ticaretin avantajlarından en önemlisi, firma sahipleri için çok daha düşük maliyet yaratmasıdır.

Yüksek Müşteri Potansiyeli

Diyelim ki bölgesel olarak hizmet veren bir markanız var ve küçük ölçekli bir işletmesiniz. İsminizi yalnızca mekanınıza tesadüfen rastgelen ya da birilerinin önerisiyle haberdar olan kişilere mi duyuracaksınız? Bunun ne kadar kısıtlı bir satış ve gelir olduğunu tahmin edersiniz. İşte, e-ticaretin faydalarından en önemlisi, markanızı en uzak şehirlere hatta ülkelere kadar duyurabilmenizdir.

Müşteri Verilerinden Faydalanma

Neden e-ticaret eğitimi almalısınız sorusuyla ilgili sıralayabileceğim bir diğer avantaj da e-ticaretin, işletmelere müşteri verilerini toplama imkanı sunmasıdır. E-ticaret mağazası açtığınızda; ürünlerinize olan talebin ne zaman artıp ne zaman azaldığını, hangi bölgelerden daha yoğun rağbet gördüğünüzü, müşterilerinizin satın alma alışkanlıklarını ve demografik bilgilerini görebilmeniz mümkündür.

E-Ticarette Başarılı Olmak İçin Neler Yapmanız Gerekir?

E-ticarette başarısının sırrı nedir? Aslında başından beri anlattığım her şeyin en önemli kısmı burası. Evet, internet üzerinde pek çok markanın sanal mağazası var ancak hepsinin başarılı olduğunu söyleyebilir miyiz? Elbette hayır. Eğer bilinçsiz bir şekilde yapılırsa e-ticaretin dezavantajları da oldukça fazladır. Dolayısıyla püf noktaları bilmek çok önemlidir. E-ticarette başarının sırrını keşfedebilmek için e-ticaret eğitimi almanız şarttır. E-ticaret eğitimi aldığınızda site tasarımından stok yönetimine, güvenlik aşamalarından sipariş yönetimine kadar her noktada hedeflediğiniz başarıyı sağlarsınız. 

E-Ticaret Kursunda Neler Öğrenirsiniz?

E-ticaret kursuna yazıldığınızda markanızı öne çıkaracak ve müşteri potansiyelinizi iki katına çıkartacak şu konular üzerinde duracaksınız:

 • E-ticaret sitesi oluşturma,

 • Sayfa tasarımı,

 • Kategori ve ürün yönetimi,

 • SEO çalışmaları,

 • Üye/bayi yönetimi,

 • Ödeme yöntemleri,

 • Pazar yerlerine katılma,

 • Sosyal medyada e-ticaret,

 • Basit şirket kurma aşamaları,

 • Tedarikçi bulma,

 • Trendleri takip etme,

 • Fiyat analizi,

 • Pazar araştırması,

 • Reklam verme vs.

E-Ticaret Uzmanlık Sertifikası Alın Başarı Sizin İçin Kaçınılmaz Olsun!

Neden e-ticaret eğitimi almalısınız konusuyla ilgili aklınızda hiçbir soru işareti kalmadığını düşünüyorum. Özetleyecek olursam e-ticarete atıldığınızda fiziki bir mağazanın maliyetlerinden kurtulur, müşterilerinize dilediğiniz zaman ulaşır ve daha çok satış yaparsınız. Ayrıca atacağınız tüm adımları önceden planlar ve bir uzman gözüyle değerlendirirsiniz.

Dolayısıyla zarar etme ve başarısız olma riskini ortadan kaldırırsınız. E-ticaretin dezavantajlarını göz ardı etmemenizi öneririm. Bir e-ticaret eğitimine katılıp e-ticaret uzmanlık sertifikası almak, size daha çok kazanç ve müşteri olarak dönecektir. Şunu unutmamanızı öneririm, e-ticarette başarının sırrı, bilgili olmak.

[widget-129]

Yorum Yap