Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Nasıl Dijital Pazarlama Uzmanı Olunur?

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur Diye Merak Ediyorsanız Mutlaka Okuyun!

Dijital pazarlama uzmanlığı, günümüzün en gözde mesleklerinden biri. Özellikle dijital dünyaya ilgi duyan gençler tarafından dijital pazarlama uzmanlığına büyük bir ilgi var. Bu ilginin sebebini, dijital pazarlama uzmanlığı mesleğinin kişiler için güzel fırsatlar yaratmasına bağlıyorum. Şöyle düşünün. Eğitimini aldığınız mesleği yapabilmek, iyi bir iş yerinde çalışabilmek için aylarca iş arayan pek çok nitelikli genç var.

Hem çalışma alanları kısıtlı olduğu hem de köklü mesleklerden birinde iş aradıkları için karşılarına çok da fazla fırsat çıkmıyor. Ancak dijital pazarlama uzmanlığı, günümüzdeki önemini son on yıl içinde artırmış ve gelecek vadeden bir meslek. Dolayısıyla da güzel kazançlar sağlayan, farklı sektörlerde çalışabilme imkanı sunan parlak bir iş alanı. Dijital pazarlama uzmanlığının şimdi daha çok ilginizi çekmeye başladığını tahmin ediyorum. Öyleyse gelin, dijital pazarlama uzmanı nasıl olunur, daha detaylıca ele alalım.

Nasıl Dijital Pazarlama Uzmanı Olunur?

Nasıl dijital pazarlama uzmanı olunur diye merak edenlerin pek çoğu, aslında dijital pazarlama uzmanı olmak için hangi bölümde eğitim almış olmaları gerektiğini merak eder. Dijital pazarlama uzmanı olmak için halihazırda bitirmeniz gereken bir yükseköğretim bölümü yok. Elbette üniversitelerin pazarlama, yeni medya veya reklamcılık bölümlerinden birinde eğitim almanız, kariyeriniz açısından önemli fakat zorunlu değil. 

Dijital pazarlama uzmanı olmak için hangi bölüm okunmalı diye düşünmek yerine dijital pazarlama üzerine A’dan Z’ye eğitim veren kapsamlı bir kurs bulmak daha önemli. İyi bir dijital pazarlama uzmanlığı kursu bulduğunuzda hem teorik hem de pratik olarak pek çok bilgi ve tecrübe edinir, tüm eksiklerinizi kapatırsınız. Ayrıca dijital pazarlama uzmanlığı kursunu tamamladıktan sonra alacağınız dijital pazarlama uzmanlığı sertifikası ile pek çok sektörde kendiniz için iş imkanı yaratırsınız. 

Dijital Pazarlama Uzmanı İş İlanlarında İstenen Beceriler Nelerdir?

Nasıl dijital pazarlama uzmanı olunur sorusunu detaylı bir şekilde açıkladığımıza göre şimdi de profesyonel bir dijital pazarlama uzmanı olabilmek için firmaların sizden neler bekleyeceğini öğrenmeniz gerekiyor.

Dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarında genellikle; Google Ads ve Facebook Business Manager gibi panelleri kullanabilmeniz, SEO ve SEM’le ilgili bilgi sahibi olabilmeniz, Canva, Photoshop ve Illustrator gibi tasarım programlarına hakim olmanız beklenir. Ayrıca reklamcılıkla ilgili bilgi sahibi olmanız, yaratıcı düşünebilmeniz, kaliteli içerikler oluşturabilmeniz ve hedef kitle analizi yapabilmeniz de tercih edilmeniz için önemli bir artı olur.

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları – Güzel Kazançlar Sağlayabilirsiniz!

Günümüzün en iyi mesleklerinden biri olan dijital pazarlama uzmanlığında, kıdeminize, bulunduğunuz sektöre ve yürüttüğünüz çalışmalara göre bir maaş alırsınız. Bu yüzden dijital pazarlama uzmanı maaşlarıyla ilgili net bir rakam vermek pek de mümkün değil. Ancak ortalama bir firmada orta seviyede deneyimli bir dijital pazarlama uzmanının 20.000 TL civarında bir maaş aldığını söyleyebilirim. Elbette tecrübeniz ve işinizdeki başarınız arttıkça maaşınız da aynı oranda artacak.

Dijital Pazarlama Uzmanı Eğitimine Başvurun!

Dijital pazarlama uzmanı nasıl olunur sorusuyla ilgili aklınızda hiçbir soru işareti kalmadıysa artık başarılı bir dijital pazarlama uzmanlığı kursu bulabilirsiniz. Sizlere tavsiyem online dijital pazarlama uzmanlığı eğitimine başvurmamanız. Çünkü dijital pazarlamada öğreneceğiniz pek çok bilgi var ve yalnızca teorik olarak eğitim almak, size hiçbir şey kazandırmaz. 

İşinizde başarılı olmak için pratiğiniz kuvvetli olmalı. Elbette yalnızca dijital pazarlama uzmanlığı eğitiminde öğrendiklerinizle yetinmeniz de olmaz. Bir yandan da kendinizi geliştirmeli, bol bol araştırma yapmalı ve önünüzdeki başarılı örnekleri izlemelisiniz.

[widget-129]

Yorum Yap