Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Alanda Marka İnşasını Kolaylaştıran 5 Araç

Başarılı Markalar İçin Stratejik Marka Araçları

Marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar ile dijital dünyanın hakimi olun…

İnternet o kadar büyük bir okyanus ki kendi markanızın bile bazen nerede kimler tarafından konuşulduğunu bilmiyorsunuz. Sosyal medya ağlarında ya da herhangi bir sitede sizin hakkınızda yorumlar ve paylaşımlar yapılabiliyor. Ancak bu durumun da bir çözümü var. Markanızın dijital ortamdaki itibarını takip eden marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar hakkınızdaki her şeyi size raporlayarak rahat nefes almanızı sağlayabiliyor.

Birazdan bahsedeceğim 5 dijital marka araçları arasından dilediğinizi kullanarak markanız hakkındaki gönderilerden haberdar olabilirsiniz. Böylece sizi rahatsız edecek durumların önüne geçmiş olursunuz. İşte kişisel ve kurumsal markanızın dijital ortamdaki prestijini takip edebileceğiniz, marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar:

Google Alerts

Arama motoru mantığı ile çalışan ve marka inşasını kolaylaştıran dijital marka araçları arasında yer alan Google Alerts sizlere araştırmak istediğiniz her şey hakkında bilgi sunan çok kullanışlı bir araçtır. Araştırmak istediğiniz konuyu yazarak arama butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır. Google Alerts sizin için tüm dünyadaki bilgi servislerini, haber sitelerini, web içeriklerini, blogları tek tek inceleyerek filtreden geçiriyor ve e-mail olarak aradığınız şeyi yazan blogları, televizyonlar, dergiler, gazeteler ve diğer web sayfalarındaki yazıları göndermektedir. Gelen maili inceleyerek olası durumlara müdahale edebilirsiniz. Dijital araçlar sayesinde işiniz kolaylaşmış olur.

Canva

Marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar arasında yer alan Canva’yı da kesinlikle marka inşa sürecinizde kullanmalısınız. Ücretsiz dijital marka aracı olan Canva, profesyonel infografik, poster, Facebook kapak fotoğrafları ve diğer görsel dokümanları bir araya getirmektedir. İhtiyacınız olan tüm arka plan, font ve stok resimlerini Canva’da bulabilirsiniz. Web sitenizdeki yazıları bu görsellerle süsleyebilir, ücretsiz tema indirerek kullanabilir, Facebook ve Twitter hesaplarınızla siteye bağlanarak kişisel üyelik oluşturabilirsiniz.

Marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar, markanızın görsel kimliğini rahatlıkla oluşturmanızı sağlayacak.

BrandYourself

Online itibar için kullanışlı dijital marka araçları arasında yer alan BrandYourself, kimlerin isminizi arattığını bulmanıza yardımcı olması nedeniyle mükemmel bir hizmet sunuyor. Hatta sizi aratan kişilerin nerede çalıştıklarını ve yaşadıklarını da öğrenmenizi sağlıyor.

BrandYourself’i hemen kullanmak istiyorsanız adınızı ve soyadınızı girerek hakkınızda yapılan aramaları görebiliyorsunuz. Ardından kişisel profilinizi oluşturuyor ve ücretsiz bir şekilde sosyal ağ hesaplarınızı bu profile bağlıyorsunuz. Üç kişisel bağlantınızı ücretsiz olarak yaptıktan sonra diğer kullanımlarınızı aylık olarak ödüyorsunuz.

Marka araçları içinde en önemlilerden olan BrandYourself sayesinde markanızın nerelere ve kimlere ulaştığını rahatça görebiliyorsunuz. Bir kez bile olsa deneyin derim.

LinkedIn & Twitter Notification

Marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar arasında LinkedIn & Twitter Notification’ı sayabiliriz. Bu dijital marka aracı sayesinde LinkedIn ve Twitter hesaplarınızın kontrolünü daha hızlı şekilde sağlayarak zamanınızı verimli kullanabilirsiniz. LinkedIn & Twitter Notification adlı dijital marka aracı ile size sorulanlara yanıt verebilir ve paylaşım yapanlara teşekkür edebilirsiniz. Böylece markanızın imajını olumlu yönde ilerletirsiniz. Takipçilerinizin ve yazılarınızı okuyanların yorumlarını anında öğrenmenizi sağlayan dijital marka araçları ile daha çok kişinin ilgisini çekersiniz.

Google Analytics

Analytics sadece web site hazırlarken değil markaların dijitalleşme süreçlerinde de sıklıkla kullandığımız dijital pazarlama araçları arasındadır. Bu Google aracını kullanmak için Adwords hesabınızın olmasına gerek yok. Web sitenizi ziyaret eden kişiler hakkında ayrıntılı hatta aklınıza gelebilecek her bilgiye Google Analytics sayesinde ulaşabilirsiniz.

Sitenize gelen kullanıcıların hangi kentlerden geldiği, hangi siteler aracılığıyla size ulaştıkları, reklamlarla mı yoksa arama sonuçlarından mı sitenize geldiği, sitede ne kadar süre vakit geçirdiği, siteden hemen çıkıp çıkmadığı, diğer sayfaları okuyup okumadığı ve hatta ürün alıp almadığı konularında bilgi veren dijital marka aracı Google Analytics sizi çok şaşırtacak.

https://www.google.com/analytics/ adresini kullanarak Analytics’i denemeye hemen başlayabilirsiniz. Dijital marka araçları ve platformlarını verimli kullanarak markanıza güç kazandırabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Araçları Hakkında Daha Fazlasını Öğrenin!

Bahsettiğim marka inşasını kolaylaştıran dijital araçlar sayesinde dijital platformlarda ihtiyacınız olan her şeyi hızlıca karşılayabilir; markanızın tasarımsal süreçlerinden pazarlama aşamalarına kadar her adımını profesyonelce yönetebilirsiniz. 

Dilerseniz dijital pazarlama araçları hakkında daha fazlasını öğrenebileceğiniz Pazarlama Danışmanlığı sürecimizle stratejilerinizi daha verimli şekilde hayata geçirebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap