Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İnternet Sitemi Nasıl Duyurabilirim? İşte En Etkili Yöntemler!

Web Sitenize Gelen Trafiği Nasıl Artırırsınız?

Pek çok danışanımdan ve öğrencimden internet sitemi nasıl duyurabilirim diye soru aldığım için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Eğer yeni kurduğunuz bir site varsa trafik almaması normaldir. Endişelenmenize hiç gerek yok. Birazdan bir site nasıl popüler hale getirilir, birlikte keşfedeceğiz. 

Kişisel notlarınızı duyurmak istediğiniz için bir blog sayfası açmış ya da ürünlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için e-ticaret sitesi kurmuş olabilirsiniz. Her iki durumda da alakalı kitleye ulaşmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunur. İçerikleriniz de kaliteli olursa birkaç teknik detayı da sağladıktan sonra hedeflediğiniz trafiğe rahatlıkla ulaşırsınız.

Bir Site Nasıl Popüler Hale Getirilir?

İnternet sitemi nasıl duyurabilirim diye merak edenlere öncelikle bazı sorularım olacak. Web sitenizi duyurmayı tıklanma için mi istiyorsunuz yoksa web sitenizden bir kâr amacınız var mı? Eğer web sitenizin trafiğini artırmayı müşteri edinmek için istiyorsanız yapmanız gerekenler biraz da dijital pazarlama stratejilerinin kapsamına giriyor. Biz ilk olarak kişisel bir blogu ele alalım.

İnternet sitemi nasıl duyurabilirim diyorsanız yapmanız gereken ilk şey sitenizi, Google’a tanıtmak olmalıdır. Yani diyelim ki kitap özetleri yazdığınız bir blog sayfanız var. İnsanlar kitap özetleri yazdığında ya da bir kitap ismi verip özet bilgisini aradığında sizin blog sayfanızın çıkmasını sağlamanız gerekir. Bunu yapmak için de elbette SEO çalışmalarına ihtiyacınız vardır. Eğer istikrarlı bir şekilde SEO çalışmaları yaparsanız çok geçmeden web sitenizin Google’daki sıralamasının ve trafiğinizin arttığını görürsünüz. 

Şimdi, e-ticaret sitenizi kullanıcıya nasıl duyurabilirsiniz bir de ona bakalım. E-ticaret sitenizin kullanıcılara hitap edebilmesi mobil uyumlu olması ilk şart. Ayrıca hız da trafiği artırmada önemli bir faktör. Eğer web sitenizin basit bir arayüze sahip değilse ya da sayfalar yavaş yükleniyorsa muhtemelen ziyaretçileriniz çok geçmeden başka bir e-ticaret sitesine yönelecektir. Web sitenizin teknik sorunlarını hallettikten sonra internet sitemi nasıl duyurabilirim diye merak ediyorsanız ürünlerinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Kalitesiz ürünler satar, teslimat sürecini kolaylaştırmazsanız insanlar yaşadıkları olumsuz deneyimi birbirleriyle paylaşacak, bu da sizin imajınızı zedeleyecektir. 

E-ticaret sitenizi kullanıcıya nasıl duyurabilirsiniz sorusunu özetleyecek olursam;

  • Kaliteli ürün,

  • Hızlı ve mobil uyumlu site,

  • Kusursuz alışveriş deneyimi,

  • Sosyal medya paylaşımları ile destek,

  • Anahtar kelime araştırması, 

  • SEO çalışmaları ve 

  • İlgi çekici içeriklerin sizin için çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Ücretli Reklamlar Web Sitenizi Duyurmak İçin İyi Bir Seçenek Olabilir!

İnternet site kullanıcılarında yalnızca SEO çalışmaları yoluyla kitle kazanmanın doğru olduğuna dair bir kanı var. Elbette SEO çalışmaları yürüterek organik trafik ve bilinirlik kazanmak çok önemli. Ancak kazandığınız sıralamayı korumak ve rakiplerinizle başa çıkabilmek için ücretli reklamlardan da pekala yararlanabilirsiniz. Web sitenizin tanıtımını yapar, böylece faydalı içeriklerinize daha çok kişinin ulaşmasını sağlarsınız.

İnternet sitemi nasıl duyurabilirim diyenlere son öneri olarak da konuk bloglamayı sunabilirim. Muhtemelen pek çok sitede misafir bloglarına denk gelmişsinizdir. Misafir blogları, web sitenizin otoritesini oluşturmanıza ve aynı zamanda yeni ziyaretçiler çekmenize yardımcı olur. Ayrıyeten de ulaştığınız hedef kitle üzerinde iyi bir izlenim bırakmanızı destekler. 

[widget-129]

Yorum Yap