Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Pazarlamanın Temelleri Hakkındaki İnce Detaylar!

Google Dijital Atölye Dijital Pazarlamanın Temelleri Nedir Ve Neler Öğretir?

Bir marka için dijitalde nasıl bir pazarlama stratejisi belirlemeniz gerektiğini öğrenmenizi sağlayan Google Dijital Atölye programları gerçekten çok yararlı. Google’ın Dijital Atölyesinde dijital pazarlamanın temelleri ile ilgili de eğitim programları bulunuyor. Dilerseniz Google tarafından düzenlenen ve dijital pazarlamanın süreçlerini öğrenebileceğiniz Dijital Atölye programlarından yararlanabilirsiniz.

Bu yazıda sizin için Google dijital pazarlamanın temelleri dersleri hakkında özet bilgiler vereceğim ve bu derslerde neler öğreneceğinizden kısaca bahsedeceğim. Siz de dijital pazarlamanın temelleri ile ilgili bilmeniz gerekenlerin farkında olacak, eğitiminizi nereden alırsanız alın, önemli püf noktalara hakim olacaksınız. 

Dijital Pazarlamanın Temelleri Google Programından Neler Öğreneceksiniz?

Dijital pazarlamanın temelleri ile ilgili ders almak istiyorsanız Google iyi bir içerik sunuyor. Google Dijital Atölye dijital pazarlamanın temelleri ile yapmanız gereken sanal hamleleri öğrenebilir, başarılı pazarlama ve dijital reklam yönetimi çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Google’ın hazırladığı dijital pazarlamanın temelleri programında içerikler neler?

Dijital pazarlamanın temelleri sertifikası alabileceğiniz program şu konuları öğretiyor:

  • Dijitalin Sunduğu Fırsatlardan Haberdar Olmak

Dijitalde görünür olduğunuzda, hedef kitlenizin sizin hakkınızda öğrenmesi gerekenleri kolayca öğrenmesini sağlarsınız. Video reklamlarla onların ilgisini çekebilir, kolaylıkla satışa yönlendirebilirsiniz. Hedef kitlenizin hizmetinizden memnun kalan müşterilerinizin olumlu yorumlarıyla karşılaşmalarını sağlayabilirsiniz. Size doğrudan soru sormalarına olanak tanırsınız.

Dijital pazarlama ile dijitalde var olarak hedef kitlenizin ihtiyaçlarını analiz eder, beklentilerini karşılamak için reklam çalışmalarınızı yönetebilirsiniz. Dijital pazarlamanın temelleri programında tüm bunları nasıl yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • Dijitaldeki Hedeflerinizi Belirlemek

Google dijital pazarlamanın temelleri programında bahsedildiği gibi; internetteki varlığınızı oluşturmak için hangi platformlardan yararlanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Hedef kitleniz nerelerde var oluyor? Sektörünüzle ilgili hangi dijital alanlar yararlı? Tüm bunları analiz etmeniz ve dijital profillerinizi oluşturmanız gerekiyor. Fakat öncesinde analizlerinizi gerçekleştirmeli, sektörünüzdeki rakiplerinizin nerelerde var olduklarını gözlemlemelisiniz.

  • Dijital Varlığınızı Oluşturmak

İnternetteki profillerinizi açmalısınız. Ardından hesaplarınızın pazarlama çalışmalarını gerçekleştirmeli, görünür olmalısınız. Takipçilerinizi çoğaltmak ve daha fazla görünür olmak için iletişimde kalmayı unutmayın. Ayrıca web sitenizi tamamen kullanıcı odaklı bir şekilde yapılandırmalısınız. Web sitenizi tasarlarken yapılması ve yapılmaması gerekenleri doğru stratejilerle öğrenmelisiniz. Google Dijital Atölye dijital pazarlamanın temelleri programında bu konuya değinerek kısaca bilgilenmenizi sağlıyor.

  • İnternet Kullanıcılarının Markanızı Bulmasını Sağlamak

Dijital pazarlamanın temelleri arasında arama motoru çalışmaları da bulunuyor. Arama motorlarının markanız için önemini keşfetmeniz gerekiyor. Aramalarda görünür olabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız Google dijital pazarlamanın temelleri derslerinden destek alabilirsiniz. Eğer hızlı bir fark edilme istiyorsanız, dijital arama reklamlarıyla görünür olmanız ve tıklama almanız mümkün. Üstelik dönüşümlerinizi takip ve analiz edebilirsiniz.

  • Yerelde Neler Yapılabileceğini Öğrenmek

Arama motorları, yerel dizinler ve sosyal medya platformları aracılığıyla yerel kullanıcılara yakın olduğunuzu göstermeniz gerekiyor. Dijital pazarlamanın temelleri arasında yereldeki aktifliğiniz de bulunuyor. İster masaüstü ister mobil cihazlardan yerel kullanıcıların dikkatini üzerinize çekebilirsiniz.

  • Reklamların Gücünü Ön Plana Çıkarmak

Görüntülü ve video reklamlar, site dışı linkleme çalışmaları, e-posta pazarlaması gibi dijital reklam faaliyetleriyle daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Dijitaldeki yerinizi sağlamlaştırmak için bu adımları atmayı sakın unutmayın. Çalışmaların detayını Google dijital pazarlamanın temelleri programından da öğrenebilir, uygulamalarınızı bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Web Site Analiz Çalışmalarını Gerçekleştirmek

Web sitesi analiz çalışmalarınız internet kullanıcılarının sizi neden tercih ettiğini, nasıl bir yol izlediğini ve çok daha fazlasını verilerle ortaya koyar. Böylece daha detaylı bir şekilde izlemeniz gereken yoldan haberdar olursunuz. Dijital pazarlamanın temelleri sertifikası aldığınızda, detaylı analiz çalışmaları yapabildiğinizi özgeçmişinize de ekleyebilirsiniz. 

  • Dijitalde Satış Yapmanın İnceliklerini Öğrenmek

Tüm dijital pazarlama çalışmalarınızı öğrendikten ve olması gerektiği gibi yürüttükten sonra online mağaza açmayı ve burada satış yapmayı öğrenmelisiniz. Mağazanızı kurmanız, satışlarınızı artırmak adına doğru hamleler yapmanız bu noktada önem kazanacaktır. Tüm bunlar için dijital pazarlamanın temelleri derslerinizi tamamlamalısınız. 

Dijital Pazarlamanın Temelleri Sertifikası Alarak Gelişiminizi Belgeleyin!

Dijital pazarlamanın temelleri Google programını başarıyla tamamladığınızda bir dijital sertifika alacaksınız. Bu sertifikayı CV’nize ekleyerek ses getirebilirsiniz. Google’ın eğitim programı sizin için yetersizse, yüz yüze eğitim alıp eğitmeninize danışmanız gerekenleri de tüm detaylarıyla danışmak istiyorsanız, dijital pazarlama uzmanlığı bulunan kişi ve kurumlardan dijital pazarlamanın temelleri ile ilgili dersler alabilirsiniz.

Sonuç olarak eğitiminizi kimden ve nereden alırsanız alın, eğitiminiz sonrasında kurum onaylı sertifikanızı talep edin. Sertifikanız sayesinde yetkinliğinizi resmiyete dökün ve çalışmalarınızın kalitesini ortaya koyun, bilgilerinizi yararlı bir şekilde kullanın. 

[widget-129]

Yorum Yap