Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Neden Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız?

Dijital Pazarlama Danışmanlık Hizmetinin Sunduğu Avantajlar

Bir dijital pazarlama danışmanına başvurmanız gerektiğine dair öneriler mi alıyorsunuz? Eğer pazarlama departmanınız, satış hedeflerinize ulaşma noktasında yetersiz kalıyorsa yeni dijital pazarlama stratejileri geliştirmek ve ekibinize farklı bir bakış açısı kazandırmak üzere dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti almayı düşünebilirsiniz.

Dijital pazarlama danışmanlığı hizmetini dilerseniz proje bazlı olarak dilerseniz de belirli süreliğine alabilirsiniz. Peki, bir dijital pazarlama danışmanlık hizmeti pazarlama bütçenizde ne kadarlık bir harcama oluşturur, dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti almak firmanıza neler kazandırır? Gelin, birlikte bakalım.

Dijital Pazarlama Danışmanına İhtiyaç Duyuyor musunuz?

Dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti almak için büyük ölçekli bir firma olmanıza gerek yok. Küçük veya orta ölçekteki firmanız hatta startup projeniz için bile dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Elbette şirketinizin koşullarına, sektörünüzün dinamiklerine, hedeflerinize ve beklentilerinize göre oluşturulan dijital pazarlama stratejileri farklı olur. Ancak her halükarda koşulları iyileşmiş ve büyümüş bir firma yaratırsınız. Şimdi gelelim neden bir dijital pazarlama danışmanlığı hizmetine ihtiyacınız olduğuna…

Dijital pazarlamanın sektörler üzerindeki etkisini konu edinen bir ankette, sosyal medya kullanımının 2025 yılına kadar 4,41 milyara ulaşabileceği sonucuna varılmış. Bu sonuç, dijital pazarlama hizmetlerine olan talebin oldukça yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Peki, sizin bir dijital pazarlama danışmanıyla çalışmaya ihtiyacınız var mı, bir de ona bakalım…

  • Pazarlama bütçenizi dengeli bir şekilde kullanabiliyor musunuz?

  • Aylık ve yıllık olarak satış hedeflerinize ulaşabiliyor musunuz?

  • Satış hacminiz mevcut müşterilerinizle mi sınırlı yoksa yeni müşteriler de kazanıyor musunuz? 

  • Yaptığınız promosyonlardan, kampanyalardan ve indirimlerden müşterilerinizin haberdar olduğunu düşünüyor musunuz?

  • Rakiplerinizle aranızda çok büyük bir fark olduğunu düşünüyor musunuz?

  • Pazarlama departmanınızın yürüttüğü başarılı bir strateji var mı?

  • Geçen yıla kıyasla satış getirilerinizde önemli bir artış oldu mu?

Buna benzer sorularla bir dijital pazarlama danışmanlığı hizmetine ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer pazarlama bütçenizi idare edemediğinizi, çalışmalarınızın sonuç vermediğini ya da hedeflerinize ulaşamadığınızı düşünüyorsanız bir dijital pazarlama danışmanına ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Danışmanı Nasıl Bir Profil Çizmeli?

Profesyonel bir dijital pazarlama danışmanı arıyorsanız aşağıda sizler için sıralayacağım özelliklere dikkat etmenizi öneririm. Çünkü bir dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti alacaksanız sizlere maksimum seviyede faydalı sağlayacak bir kişiden destek almanız önemlidir.

  • Tecrübeli: Dijital pazarlama danışmanlık hizmeti alacağınız kişinin, daha önce hizmet verdiği kurumlarda yürüttüğü projeleri inceleyebilirsiniz. Sizinle aynı sektörde hizmet vermiş ya da benzer sektörlerde tecrübeleri olmuş kişilerden faydalanabilirsiniz.

  • Yaratıcı: Dijital pazarlama danışmanlık hizmeti alacağınız kişinin kalıpların dışına çıkabilen, farklı düşünebilen ve yaratıcı fikirler üretebilen biri olması çok önemli. Eğer standartların dışına çıkmayan ve klişe stratejiler uygulayan bir dijital pazarlama danışmanına denk geldiyseniz kararınızı yeniden değerlendirmenizi önerebilirim.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Fiyatları – Bir Dijital Pazarlama Danışmanından Destek Almak İçin…

Dijital pazarlama danışmanlık hizmetiyle ilgili aklınıza takılan tüm soru işaretlerini giderebildiysem bir diğer aşama olarak dijital pazarlama danışmanlığı fiyatlarından bahsetmek istiyorum. Aslında, anlaşacağınız dijital pazarlama danışmanının sunacağı ücretler, sektörünüze, beklentilerinize ve satış hedeflerinize göre değişiyor.

Elbette dijital dünyada rekabet ettiğiniz firmaların da dijital pazarlama danışmanlığı fiyatlarında önemli bir etkisi var. Ancak aklınızda bir fikir oluşturabilmek adına ortalama bir aralık verecek olursam dijital pazarlama danışmanlığı için 20.000-25.000 TL aralığında bir bütçe ayırmanız gerektiğini söyleyebilirim.

[widget-129]

Yorum Yap