Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Yeni Nesil Bir Kariyere Başlamak İçin Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü Okumaya Ne Dersiniz?

Artık üniversite bölümleri söz konusu olduğunda da dijital pazarlamacılık sektörünün etkilerini görebiliyoruz. Bu bölümlerden biri de hiç kuşkusuz sosyal medya yöneticiliği bölümü. İş hayatında son yıllarda en çok aranan pozisyonlardan biri olan sosyal medya yöneticiliği, sosyal medya yöneticiliği bölümü ile bu alanda eğitim almış yeni nitelikli insanlara sahip olacak!

Peki sosyal medya yöneticiliği bölümü hangi üniversitelerde var? Ülkemizde sosyal medya yöneticiliği bölümü henüz yalnızca bir üniversitede bulunmaktadır. O da Anadolu Üniversitesi’dir. Umarım gelecekte bu sayı artar ve sosyal medya yöneticiliği bölümü okuyarak dijital pazarlama dünyasına adım atan daha fazla uzmanımız olur.

Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sosyal medya yöneticiliği bölümü hangi üniversitelerde var sorusunun yanıtını bulduğumuza göre sosyal medya yöneticiliği bölümü taban puanları ile ilgili güncel bilgileri de paylaşalım. İşte sosyal medya yöneticiliği taban puanları ve başarı sıralamaları:

Üniversite

Bölüm Adı

Puan Türü

Kontenjan (2022)

Taban Puan (2022)

Sıralama (2021)

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Sosyal Medya Yöneticiliği (Açıköğretim)

TYT

1100+28

255,88

1454605

 
 

Sosyal Medya Yöneticiliği Bölümü ile Dijital Rekabete Hazırlanın!

Günümüz pazarlamacılığının en önemli kanallarından biri olan sosyal medya çoğu zaman yeterli uzmanlığa sahip olmayan sosyal medya yöneticileri ve uzmanlarının elinde yanlış kullanılıyor ve bu nedenle işletmeler çoğu zaman gerçek potansiyellerine ulaşamıyor. Bu da ülkemizin henüz dijital pazarlama sektöründe yeterince kalifiye personele sahip olmadığını gösteriyor.

Ancak bu açığı siz kapatabilirsiniz! Eğer sosyal medyaya ilgi duyuyor ve kariyerinizi bu yönde ilerletmek istiyorsanız sosyal medya yöneticiliği bölümü tam size göre olabilir. 2 yıllık bu bölümden mezun olarak sosyal medya ve dijital pazarlama kariyerinize çok daha güçlü ve özgüvenli bir başlangıç yapabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap