Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

LinkedIn'de Etkileşimi Artırmanın Yolları

Linkedin Sayfanızın Etkinliğini Artırmak İçin İpuçları

Linkedin üzerinden kişisel profilinizi desteklemek ya da marka bilinirliğinizi artırmak istiyor olabilirsiniz. Her koşulda Linkedin bağlantı artırmaya ihtiyacınız var demektir. Linkedin’de iş arayan, network oluşturmak isteyen, fark edilir olmaya çalışan herkes, Linkedin’de etkileşimi artırmanın yollarını araştırıyor.

Linkedin, aylık ortalama 310 milyon ve toplamda 690 milyon kullanıcısıyla en büyük profesyonel sosyal medya platformlarından biri. Yani iş dünyasının en önemli isimlerinin, en büyük şirketlerinin ve markalarının aktif olduğu bir dijital ortam. Dolayısıyla oldukça önemli bir kanalda varlığımızı ispat etmeye çalıştığımızın farkında olarak ilerlememiz gerekiyor.

Linkedin Şirket Sayfanızda Takipçi Sayınızı Artırmanın Yolu Nedir?

 Linkedin, profesyonel bir iş insanına, önemli bir iş fırsatına ya da güçlü bir referansa ulaşmak için en etkili platform. Peki, siz bu platformu verimli bir şekilde kullanabildiğinizi düşünüyor musunuz? Etkinliklerinizin ve içeriklerinizin etkisini en üst düzeye nasıl çıkaracağınızı bilemiyorsanız Linkedin hesabınızın katılım düzeyini artıramazsınız. Şimdi profesyonel ve etkili bir profile sahip olmak için neler yapabileceğinize bakalım.

  • Güncellik: Linkedin’de etkileşimi artırmanın yollarından ilki, bilgileri güncel tutmak. Halihazırda çalıştığınız iş yerinden tutun da eğitim bilgilerinize, sertifikalarınıza ya da deneyimlerinize kadar cv’nizdeki pek çok özellik yeni değil ise profilinizin başarısız olduğunu düşünebilirsiniz. Linkedin hesabınızda güncel olmayan ne kadar çok bilgi olursa arama sonuçlarının o kadar dışında kalırsınız.

  • Profesyonel Fotoğraf: Linkedin sayfanızın etkinliğini artırmak için ipuçlarından ikincisi, etkili ve yüksek kaliteli bir profil fotoğrafına sahip olmak. Selfie, uzak görüntü ya da farklı konseptler içeren fotoğraflar kullanırsanız profiliniz hiç de profesyonel bir görüntü oluşturmaz. Vesikalık gibi yüzünüzü net bir şekilde gösteren fotoğraflarla ortalama olarak %20 daha görünür olabilirsiniz.

  • Güçlü Yönler: Kendinizi övüyormuş gibi hissedip başarılı olduğunuz özellikleri sergilemekten kaçınmayın. Unutmayın, Linkedin profili oluşturmadaki esas amacınız profesyonel şirketlerin ve önemli iş insanlarının kadrajına girmek. Dolayısıyla iyi görünmekten vazgeçmemenizi öneririm.

  • Gruplara Katılım: Linkedin şirket sayfanızda takipçi sayınızı artırmanın yolu, sektörünüzle ya da işinizle ilgili mevcut gruplara katılmak ya da yeni gruplar oluşturarak insanları etkileşimli bir ortama davet etmek. Böylece hem pazarınızı daha iyi hedeflemiş olursunuz hem müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi belirlersiniz hem de rakiplerinizi analiz etme fırsatı bulursunuz.

  • Mobil Uyumluluk: LinkedIn trafiğinin %57'sinin mobil cihazlardan geldiğini biliyor muydunuz? Linkedin’de etkileşimi artırmanın yollarından en önemlisi, profilinizdeki tüm detayları, mobilde en iyi görüneceği hale getirmek. Bu sayede profilinize daha çok bağlantı çekersiniz.

  • Hashtagler: Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Linkedin sayfanızın etkinliğini artırmak için ipuçlarından biri de hashtag’leri doğru ve etkili bir şekilde kullanmak. Gönderi başına en az 6 tane olacak şekilde hashtag kullanırsanız kullanıcıların sizi daha kolay bulmasını sağlarsınız.

  • İçerikler: Yüksek etkileşim alan Linkedin içerikleri oluşturmak, size çok sayıda bağlantı kurma fırsatı sağlar. Daha geniş bir pazara ulaşmak, bağlantı yoğunluğunu ölçmek ve platformunuza hareketlilik getirmek için önemli bir strateji oluşturursunuz.

Linkedin Şirket Sayfanızda Takipçi Sayınızı Artırmanın Yolu: Doğru Zamanda Doğru İçeriği Paylaşmak

Linkedin’i; Instagram, Facebook, Twitter ve Tiktok gibi platformlarla karıştırmamak gerekiyor. Linkedin iş dünyasının yer aldığı kurumsal ve profesyonel bir platform. Dolayısıyla gönderilerinizi, hedef kitlenizin kim olduğunu unutmadan paylaşmanız oldukça önemli. Bu noktada sizlere yayına almadan önce içeriklerinizi mutlaka kontrol etmenizi, doğru stratejiler geliştirmenizi ve güncel olmanızı tavsiye edebilirim.

Linkedin’de etkisiz ve görünmez olmak, sizi başarısızlığa sürükler. Bir profesyonel olarak sektörünüzde tanınmak istiyorsanız Linkedin hesabınızın güçlü olmasına özen göstermeniz gerekir. Bunun dışında da çevrenizdeki diğer profesyonellerden ya da müşterilerden sizlerle yaşadıkları deneyimleri paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Olumlu bir yorumun size katacağı değer, pek çok şeyin üzerinde olabilir…

[widget-137]

Yorum Yap