Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nedir? Mavi Tik Almak İçin Neler Yapmalısınız?

Sosyal medyada onaylı bir hesaba sahip olmanın prestijini hissettiren mavi tik almak maalesef herkesin başına gelebilen bir durum değildir. Instagram’ın kendi kriterlerine göre alınabilen mavi tiki alabilmek, kriterleri karşılayabilmek için neler yapmalısınız? Profiliniz nelere sahip olursa Instagram mavi tik alabilirsiniz? Mavi tik almaya bir adım daha yaklaşmak için merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmanız önemli.

Bu yazıda size Instagram mavi tik nedir, Instagram’da mavi tik nasıl alınır, Instagram mavi tik alma tüyoları nelerdir gibi soruların yanıtlarını vereceğim. Eğer Instagram’da mavi tik almak istiyorsanız bunları deneyin ve bu özelliklere sahip olduğunuza inandığınızda mavi tik almak için başvurularınızı gerçekleştirin.

Instagram Mavi Tik Nedir? Neyi İfade Ediyor?

Instagram profilleri aynı görünür fakat bazı Instagram profillerinin isimlerinin yanında mavi bir tik görünür. İşte bu mavi tik, Instagram tarafından onaylanmış hesapları gösteriyor. Instagram mavi tik nedir diye sorduğunuzda “onaylanmış hesabı gösteren bir işarettir” şeklinde bir tanım yapabiliriz.

Instagram mavi tik aynı zamanda birçok insanın sahip olmak istediği bir işarettir. Özellikle ünlülerin muhakkak aldıkları bu özellik sayesinde hesabın gerçek bir kimlik tarafından yönetildiğini anlayabiliyoruz.

Instagram mavi tik alma süreçleri göründüğü kadar kolay olmasa da tanınmış biriyseniz ve bunu ispatlayabilirseniz mavi tik alımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer tüm detaylarıyla Instagram’da mavi tik nasıl alınır, bilmek istiyorsanız aşağıda saydığım maddelerin hesabınızda mutlaka olması gerektiğini bilmelisiniz.

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ve Herkes Alabilir Mi?

Öncelikle şunu bilmelisiniz; Instagram mavi tik herkesin alabileceği bir onay değildir. Sıradan bir hesaba sahip kişiler mavi tik almak için hesaplarını ön plana çıkaracak çalışmalar yapmalılar. O halde sizin için paylaştığım Instagram mavi tik alma şartları hakkında kendi profilinizi değerlendirmelisiniz:

  • Hesap sahibinin benzersiz biri olması

  • Basılı ve dijital yayın organlarında yer almış olma

  • Hesabın herkese açık olması

  • Hesapta biyografi bulunması

  • Hesabınızda profil fotoğrafı bulunması

  • Instagram hesabında en az bir gönderinin bulunması

  • Çok aratılma ve çok etkileşime sahip olma

  • Fazla organik takipçiye sahip olma

Instagram Mavi Tik İçin Başvurunuzu Gerçekleştirin!

Instagram’da mavi tik nasıl alınır ve neler yapılır az çok öğrendiğinize ve profil yapılandırma çalışmalarınızı yürütmeye başladığınıza göre son aşamada Instagram’a başvuru yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Başvuru için kimliğinizi, sizinle ilgili çıkan haberleri, sertifikalarınızı Instagram yönetimine göndermeniz gerekiyor. 

Instagram mavi tik alma çalışmalarınız sonuçsuz da kalabilir. Önerilerin hepsini gerçekleştirseniz bile mavi tik alamayabilirsiniz. Bu sürece psikolojik olarak hazırlıklı olmalısınız. İlla mavi tik alabileceğinize şartlanmazsanız, sonuç olumsuz olduğunda üzülmezsiniz. Çünkü Instagram mavi tik alma konusu biraz da yetkililerin inisiyatifine kalıyor.

[widget-137]

Yorum Yap