Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Siyasette Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

Siyasetçi Kendini Nasıl Geliştirmeli? Neler Yapmalı?

Bu kez yazımı, yalnızca siyasetçiler için değil, siyaset bilimleri okumayı planlayan ve geleceğini yönlendirme noktasında desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için de yazıyorum. Siyasette kendimi nasıl geliştirebilrim diye düşünmekte haklısınız. Çünkü çok fazla rekabetin olduğu ve kendinizi sürekli olarak geliştirmek zorunda olduğunuz bir alanda mücadele ediyorsunuz.

İdeolojileriniz benzer bile olsa, yıllardır varlığını sürdüren partilerin ve isimlerin bulunduğu yarışa katılmak için bir siyasetçi kendini nasıl geliştirmeli diye araştırmaktan, çok çalışmaktan ve motivasyonunuzu kaybetmemekten başka yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Şimdi hem siyaset okumak istiyorum kendimi nasıl geliştirebilirim diyen öğrencilerimiz hem de siyasi kariyer yapmayı aklına koyan siyasetçiler için kişisel gelişim eğitimlerinden bahsedeceğim.

Siyasi Bilgilerimi Nasıl Geliştirebilirim?

Hem siyasetçi adaylarına hem de halihazırda görev yapan politikacılara ilk tavsiyem, üniversitede aldıkları eğitimle sınırlı kalmamaları. Pek çok platformda siyaset bilimleri ve kamu yönetimi bölümünü bitirdim, hangi işlere başvurabilirim gibi paylaşımlar görüyorum. Elbette bir siyasetçi kendini nasıl geliştirmeli sorusunun ilk adımını tamamlamışsınız ancak daha önünüzde çok yol var. Siyasette kendimi nasıl geliştirebilirim diyorsanız toplumbilimcilerin, gazetecilerin, siyasetçilerin, ekonomistlerin ve akademisyenlerin yazdığı ve size rehberlik edecek kitapları okumaya başlamalısınız. Hatta bu kitaplardan kendinize geniş bir kütüphane kurmalısınız. Fikirlerine değer verdiğiniz siyasetçilerin konuşmalarını, icraatlerini ve siyasi geçmişlerini incelemelisiniz. Siyaset okumak istiyorum kendimi nasıl geliştirebilirim diye merak ediyorsanız edinebildiğiniz kadar çok bilgi edinmenizi öneririm. Çünkü siyasetçi olmak her konuda donanımlı ve bilgili olmak demektir.

Siyasetçi kendini nasıl geliştirmeli, hangi eğitimlere katılmalı, hangi sertifikaları almalı diye sorarsanız da sizlere siyasi kişiliğinizi olumlu yönde etkileyecek, insanların gözündeki prestijinizi artıracak siyasetçiler için kişisel gelişim eğitimlerini tavsiye ederim. Liderlik Eğitimi, Stres Yönetimi Eğitimi, Topluluk Önünde Konuşma Eğitimi, Motivasyon Eğitimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma Eğitimi, Algı ve İkna Teknikleri Eğitimi gibi kurslara katılabilirsiniz. Siyasetçiler için kişisel gelişim eğitimleri olarak planladığımız bu eğitimlerde, siyasi kariyerinizde göz önünde biri olmanız için sizlerle birlikte çalışmalar yürütüyoruz.

Konuşma konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim, hiç iyi bir konuşmacı değilim diyen siyasetçilerimiz ve siyasetçi adaylarımız için de Etkili İletişim ve İmaj Eğitim, Beden Dili ve Hitabet Eğitimi gibi kurslar öneriyorum. 

Siyasetçiler İçin Kişisel Gelişim Eğitimlerine Katılmayı İhmal Etmeyin!

Bir siyasetçi danışmanı olarak hazırlamış olduğum siyasetçiler için kişisel gelişim eğitimlerinin tamamında hem politikacılar hem politikacı adayları hem de politika üzerine eğitim almak isteyen öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak bilgiler sunuyorum. Politikacıların iletişim becerilerini geliştirmek, hitabetlerini güçlendirmek, onlara güçlü ve iddialı bir imaj kazandırmak için öğrencilerimle birlikte hareket ediyorum.

Siyasette kendimi nasıl geliştirebilirim diyenler için kişisel gelişim eğitimlerine ek olarak siyasi danışmanlık hizmeti de veriyor, sizlere her konuda profesyonel bir bakış açısı kazandırıyorum. Herkesi etki altına alabilmeniz, siyasette parmakla gösterilen bir lider olabilmeniz ve sıfırdan giriştiğiniz siyasi yolculuğunuzda en kısa sürede başarıya ulaşabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm desteği sunuyorum. Siz de siyasette kendimi nasıl geliştirebilirim diye merak ediyor, profesyonel bir siyasi danışmandan destek almak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap