Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Ücretleri Ne Kadar?

Dijital Pazarlama Danışmanlık Fiyatları – Profesyonel Bir Destek Alın!

Pazarlama departmanınız küçük ölçekliyse ya da dijital pazarlama konusunda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız web sitenizi daha görünür kılmak ve rakiplerinizin gerisinde kalmamak için dijital pazarlama danışmanlığı desteği almanız gerekir. Şirketinizde bir dijital pazarlama danışmanının varlığı, pazarlama ekibinizin de çevrim içi başarılarını artıracaktır.

Dijital pazarlama danışmanı, oluşturduğu stratejilerle şirketinizin ürün veya hizmetlerini pazarlamanın en etkili yollarını sunacaktır. Eğer start-up işletmeyseniz bir dijital pazarlama danışmanından destek almanızı kesinlikle öneriyorum. Peki, dijital pazarlama danışmanlığı ücretleri ne kadar, dijital pazarlama danışmanlığı almak neden önemli? Gelin, birlikte inceleyelim.

Dijital Pazarlama Danışmanlığına Neden İhtiyacınız Var?

Dijital pazarlama danışmanlık ücretlerinden önce iş birliği yapacağınız bir dijital pazarlama danışmanının hangi özelliklere sahip olması gerektiğini konuşmakta fayda var. Çünkü eğer hedeflerinize ulaşamadığınız için bir dijital pazarlama danışmanıyla çalışmak istiyorsanız işinin ehli birini bulmanız çok önemli. İşte, dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Sosyal medya kanallarında reklam kampanyaları oluşturabilmek için hedef kitleyi değerlendirebilme,

  • Müşterilerin pazarlama bütçelerini oluşturabilme,

  • Müşterilerin pazarlama bütçelerini dengeli bir şekilde dağıtabilme,

  • Sonuç veren dijital pazarlama stratejileri geliştirebilme, 

  • Girişimciler için en uygun iş modellerini belirleyebilme,

  • Dijital pazarlama departmanının mevcut pazarlama stratejilerini değerlendirip iyileştirmeler önerebilme,

  • Proje ve ekip yönetebilme,

  • Verileri analiz edebilme,

  • Zamanı verimli bir şekilde idare edebilme ve 

  • Elbette deneyim!

Aslında sıraladığımız nitelikler, dijital pazarlama danışmanlığı ücretlerini de etkiliyor. Yani, anlaştığınız dijital pazarlama danışmanı ne kadar çok deneyime sahipse, ne kadar köklü firmalarla çalışmışsa ve nitelikleri ne kadar gelişmişse dijital pazarlama danışmanlık fiyatları da o oranda artış gösteriyor. Özetleyecek olursam; şirketinizle ilgili mevcut verileri analiz edebilen, müşteri katılımı için en iyi fırsatları sağlayabilen, SEO denetimleri yapabilen ve güçlü analitik becerilere sahip olan bir dijital pazarlama danışmanının ücret beklentisi de fazla oluyor.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Ücretleri – Ne Kadarlık Bir Bütçe Ayırmanız Gerekiyor?

Dijital pazarlama danışmanlık fiyatlarını merak edenler için net bir rakam verebilmem mümkün değil. Çünkü dijital pazarlama danışmanlığı ücretleri, web sitenizin ve dijital pazarlama stratejilerinizin mevcut durumuna, dönüşüm oranına, sektörünüze, işletmenizin büyüklüğüne ve hedeflerinize göre değişiklik gösteriyor.

Dijital pazarlama danışmanı açısından ele aldığımızda ise dijital pazarlama danışmanlık fiyatları, danışmanın uzmanlık seviyesine, kaç yıllık tecrübesinin bulunduğuna, hangi firmalarla çalıştığına, ne gibi başarılar elde ettiğine ve prestijine göre değişiyor. Genel bir aralık belirtmek gerekirse bir dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti almak için minimum 15.000 – 20.000 TL aralığında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Dijital Pazarlama Danışmanı il Çalışmak Web Sitenizin İlgi Çekici Olmasını Sağlar

Rakiplerinizin web sitelerini incelediğinizde çok profesyonel dokunuşlar olduğunu görüyorsanız muhtemelen bir dijital pazarlama danışmanıyla çalışıyorlardır. Çünkü genel olarak pazarlama departmanları bazı durumlarda yetersiz kalabiliyor, bu gibi durumlarda müşterilerin reklam kampanyalarını denetlemek, müşterilerin davranışlarını izlemek, farklı bir göz tarafından yapıldığında daha başarılı sonuçlar verebiliyor.

Bu noktada küçük bir detaya değinmek istiyorum. Bir dijital pazarlama danışmanı ile proje bazlı veya süreli olarak da çalışabiliyorsunuz. Yani hayata geçirmek istediğiniz yeni bir iş fikri için isterseniz 3 ay isterseniz de proje tamamlanana kadar dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti alabiliyorsunuz. Elbette çalışmak istediğiniz süre, dijital pazarlama danışmanlığı ücretlerini de etkiliyor.

[widget-129]

Yorum Yap