Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Siyasetçiler İçin Motivasyon Eğitimi – Motivasyona mı İhtiyacınız Var?

İçinde Bulunduğunuz Yoğun Tempoya Karşı Önleminizi Alın!

“Eski motivasyonumu kaybettim!” Son zamanlarda sık sık bu cümleyi mi kuruyorsunuz? Basın toplantıları, konuşmalar, çözüme kavuşturulmayı bekleyen sorunlar, katılmak zorunda olduğunuz organizasyonlar ve çok daha fazlası… Bir siyasetçinin rutinleri, aslında bundan çok daha fazlası. Elbette siyasi görevlerin yanı sıra, sorumlu olduğunuz bir de aileniz var. 

Aynı anda hem sizinle oynamak için uyumayan çocuğunuzla ilgilenecek hem de siyasi konuşma metinleri hazırlayacaksınız. Evin annesi/babası olarak üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirirken bir yandan da siyasi görevlerinize odaklanacaksınız. Peki, bunca şeye nasıl yetişeceksiniz? Liderlik ve motivasyon ilişkisini daha yakından anlayabilmeniz için motivasyonun önemine biraz daha detaylı bir şekilde değinmek istiyorum.

Siyasette Motivasyon Neden Önemli?

Aynı anda birden farklı konuya yoğunlaşmak, bir gün içerisinde iki farklı şehirde bulunmak veya bir dakika dinlenmeden peş peşe toplantılara girmek zorunda kalabilirsiniz. Çoğu zaman yalnızca birkaç saatlik bir uykuyla günü geçirmek ama yine de uyanık, dikkatli ve motive olmak mecburiyetinde de olabilirsiniz. Peki, bu zamanda ihtiyacınız olan motivasyonu nasıl sağlayacaksınız?

Siyasetçiler için motivasyon eğitimini asla tam da bu amaçla sunuyoruz. Ne kadar yorgun ve ne kadar yoğun olursanız olun, iş hayatındaki performansınızın olumsuz yönde etkilenmesine izin vermeyin! Rekabetin hakim olduğu siyasette varlığınızı ispat edebilmek için her zaman daha çok çalışın! Yaşadığınız her sorunun, sizi başarıya ulaştıracak bir merdiven olduğunu unutmayın.

Siyasetçiler İçin Motivasyon Eğitimi ile Hangi Kazanımları Sağlayacaksınız?

Siyasetçiler için motivasyon eğitimlerimde; ilk olarak liderlik ve motivasyon ilişkisinin benimsenmesini sağlıyorum. Siyasi kariyerinizdeki başarılarla, insanların size karşı duyduğu sevgi ve saygıyla, vatanseverlikle ve hizmet tutkusuyla motivasyonu artırmanın yollarını paylaşıyorum. Söz sahibi olmanın, konuşma yapacağınız zaman alanda sizi hazır bekleyen kalabalığın, seçimlerde aldığınız oyların, insanların sizin hakkınızdaki düşüncelerinin siyasette motivasyonu nasıl etkilediğini aktarıyorum. Siyasetçiler için motivasyon eğitimine ek olarak bir motivasyon koçu olarak da size destek oluyor, yetişemediğinizi düşündüğünüz ya da kendinizi başaramayacakmış gibi hissettiğiniz anlarda neler yapmanız gerektiğini paylaşıyorum.

Liderlik ve Motivasyon Arasında Nasıl Bir İlişki Var?

Liderlik ve motivasyon, birbiriyle yakından ilişkili kavramlardır. Bir lider olarak rol model olmak, ekibinizi yönetebilmek, takdir toplamak, organize etmek ve çok çalışmak için her zaman motivasyona ihtiyacınız vardır. Liderlik ve motivasyonda bir diğer önemli alan, küçük çalışma ekipleri veya tüm organizasyon içindeki karar verme sürecidir. Seçmenler, karar alma sürecine aktif olarak dahil olduklarında bir değer, saygı ve itibar duygusu hissedeceklerdir. Kendilerini etkileyen önemli kararların alınmasında rol alan seçmenler, sizi takdir edecek ve motivasyonu güçlü bir lider olarak onları yönetebilmenize izin verecektir.

Siyasette Motivasyonun Önemini Fark Edin!

İşiniz gereği her ne kadar yoruluyor ve yıpranıyor olsanız da ihtiyacınız olan motivasyonu sağlarsanız ne kadar başarılı olduğunuzu görebilirsiniz. Siyasetçiler için motivasyon eğitimi yalnızca sizin kendinizi daha profesyonel biri olarak hissetmenizi değil, aynı zamanda da seçmeninizin sizin enerjinize ve canlılığınıza hayran olmasını da sağlar. 

Yani aslında yönetmek ve etkilemek istediğiniz topluluk üzerinde farkında olmadan güzel bir etki bırakmış olursunuz. Eğer siyasette bir türlü istediğiniz başarıya ulaşamadığınızı hissediyor, motive olamamaktan şikayet ediyorsanız siyasette motivasyonun önemini daha iyi kavrayabilmek adına motivasyon koçu olarak yıllardır edindiğim tecrübelerden yararlanabilirsiniz. 

[widget-135]

Yorum Yap