Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Siyasetçiler İçin Kamera Önünde Konuşma Eğitimi – Medyada Gücünüzü Gösterin!

Bir Siyasetçi Kamera Önünde Nasıl Bir Duruş Sergilemeli?

Siyasetçiler için kamera önünde konuşma eğitimi, politikacıların ve politikaya atılmak üzere olanların kamuoyu yaratabilmeleri ve halkı etkileyebilmeleri açısından çok önemlidir. Bir önceki yazımda siyasette algı yönetimine değinmiştim. Aslında politikacılar için topluluk önünde konuşma eğitimi ile algı yönetimi birbiriyle ilişkili bir durum.

Topluma vermek istediğiniz mesajları ve vadettiklerinizi etkili bir şekilde aktarabilmek için güçlü bir hitabete ihtiyacınız var. Konuşmalarınızda ekran başındaki ne kadar çok kişiyi etkileyebilirseniz bu, sizin siyasette bir o kadar destekçiniz olduğu anlamına gelecek. Başta siyasetçiler olmak üzere spikerler, akademisyenler ve eğitmenler için de önerdiğim etkili iletişim ve imaj eğitimi ile ilgili detaylı bilgi vermek isterim.

Siyasetçiler İçin Kamera Önünde Konuşma Eğitimi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Topluluk önünde ya da kamera önünde konuşmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ancak şunu unutmayın ki bir siyasetçi olarak başarıyı göğüslemek istiyorsanız kendinize güvenmeniz ve her konuya çok iyi hazırlanmanız gerekir. Buna kamera önünde konuşmayı, topluluğa hitap etmeyi, zamanı verimli bir şekilde kullanmayı, aynı görüşte olmadığınız zor insanlarla baş etmeyi de dahil edebilirsiniz. Bir siyasetçi olarak her zaman ve her konuda donanımlı olmanız gerekiyor. Kimi zaman kamera önünde hazırlıksız konuşmak durumunda kalacak, kimi zaman ise zor bir konuda durumu kurtarıcı bir üslupla konuşma yapmanız gerekecek. İşte aslında, siyasetçiler için kamera önünde konuşma eğitimini ve yine aynı şekilde politikacılar için topluluk önünde konuşma eğitimini, bu gerekçeyle veriyor, sizleri en iyi şekilde hazırlıyorum.

Siyasetçiler için kamera önünde konuşma eğitiminde; seçmenin zihninde farklı bir düşünce yaratabilmeniz, mesajlarınızı dilediğiniz etkiyi yaratarak yayabilmeniz ve fikrinizi etkili bir şekilde iletebilmeniz için güçlü siyasi konuşma metinleri hazırlamanızı sağlıyorum. İyi bir konuşmacı değilseniz insanların size oy vermesini asla beklemeyin. Çünkü bir politikacının, başarabileceğini ispat etmesinin ilk yolu, fikirlerini etkili bir şekilde savunmasıdır. Aynı şekilde politikacılar için topluluk önünde konuşma eğitiminde de mitinglerde, açılışlarda ve çeşitli organizasyonlarda halka nasıl hitap etmeniz, size yöneltilen soruları ve sorunları, nasıl cevaplamanız gerektiğini öğreten faydalı bir eğitimdir. 

Siyasetçiler İçin Kişisel Gelişim Eğitimlerimize Göz Atın…

Siyasetçiler için kamera önünde konuşma eğitimi, gerek gazeteciler gerekse size muhalefet eden kişilerden gelen soruları, en etkili dili kullanarak cevaplayabilmeniz ve sizi televizyon karşısında izleyen seçmeni ikna edebilmenizi sağlıyor. Yani daha net bir ifadeyle oy potansiyelinizi artırıyor. Siyasetçiler için kamera önünde konuşma eğitiminde ses tonunuz ve duruşunuzla verdiğiniz mesajlara yoğunlaşıyor, kelimeleri doğru ve etkili bir şekilde kullanabilmenizi sağlıyoruz.

Kamera önünde konuşma eğitiminden sonra siyasetçiler için kişisel gelişim eğitimleri dahilinde verdiğimiz beden dili ve hitabet kursunu öneriyorum. Bir konuşmayı güçlendirebilmenin en iyi yolu, kullandığımız jest ve mimikler. Daha net anlaşılması açısından şöyle ifade edeyim; siz ne kadar etkili siyasi konuşma metinleri hazırlasanız hazırlayın, eğer ki beden dilinizi aktif olarak kullanmıyor, dümdüz bir anlatım yapıyorsanız karşınızdaki kişiyi etki altına alabilmeniz asla mümkün değil. Çünkü hitabet sanatı, yüksek sesle konuşmak değildir. Aynı şekilde anlatıma coşku katmak da bağırmak değildir. Bu yüzden beden dili ve hitabet eğitimi, hem politikacılar hem de politikaya adım atmak üzere olan adaylar için oldukça önemli bir kurstur. 

[widget-135]

Yorum Yap