Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Backlink Paketi Satın Almak Web Sitenizi Yukarı Taşır Mı?

Backlink Hizmeti Almak Neden Tehlikeli Görülüyor?

Dijitalleşmeye dair her konuyu öğrenmek istiyor, web sitenizi kaliteli hale getirmek için neler yapmanız gerektiğini sorguluyorsanız sizin için en önemli konulardan biri de backlink almaktır. İşte bunu bilen kişiler backlink paketi satarak size kolaylık sağlamaya ve aynı zamanda gelir elde etmeye çalışıyorlar. Peki bu doğru bir davranış mı? Backlink paketi satın almak iyi bir etki yaratır mı?

Backlink paket desteği almak istediğinizde aklınıza bunun kötü bir fikir olduğu gelmeyebilir. Eğer konu hakkında çok fazla bilginiz yoksa detayları öğrenmek istemeniz de doğaldır. O halde bu yazıda sizin için backlink paketi satın almak ve etkileri konusundan bahsedeceğim. 

Backlink Ne İşe Yarar, Faydalı Mı? – Backlink Paketi Almadan Önce Bilmelisiniz!

Arama motorlarında üst sıralarda görünüp tıklanma alabilmeniz için backlink almak önemlidir. Bunun nedeni, arama motorlarının sizin sitenizi referans olarak görmesidir. Kaliteli bir site tarafından sizin linkiniz paylaşıldığında, bu site sizi referans olarak gösteriyor demektir. Bu durum da arama motoru optimizasyonu için oldukça değerlidir. İşte bu yüzden backlink çalışmaları yapılır.

Bu bilgiler ışığında nasıl backlink alacağınızı bilmiyorsanız backlink hizmeti veren sitelerle karşılaşmanız olasıdır. Eğer sizin için verilen backlink ücretleri uygun gelirse satın almak isteyeceksinizdir.  Ancak şunu unutmayın, backlink paketi satın almak çoğunlukla tehlikeli bir durumdur.

Backlink Paketi Alarak Hangi Zararları Görebilirsiniz?

Web sitenizi yukarıda tutmak için backlink paketi almanız gerektiğini işittiyseniz bu sese kulak vermenizin hata yapmanız anlamına gelebileceğini söylemeliyim. Çünkü internette binlerce hesap, size bu paketlerden satmaya uğraşacaktır. Peki, neden herkese güvenmemelisiniz? Backlink zararları neler olabilir?

Tanınmamış, kalitesi oldukça düşük ve aynı zamanda da güncel olmayan web siteler de backlink verebiliyor. Ancak bu şekilde backlink almak sitenize yarardan çok zarar getirir. Sitenizin arama motorundaki sıralaması bu şekilde yükselmez. Eğer backlink almak istiyorsanız SEO kalite puanı yüksek, çok tıklanan ve sektörünüzle bağdaşan siteleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde backlink zararları geri döndürülemez sonuçlar yaşatabilir. Mesela siteniz Google tarafından spam algılanabilir ve cezaya tabi tutulabilir.

Backlink paketleri pek önerilmez çünkü organik backlinkler en iyileridir. Ücretiyle bir backlink paketi satın aldığınızda organik olmaktan uzak bir süreç yürütürsünüz. Google veya diğer arama motorları bunu tespit ettiğinde internet sitenizin gösterilme sıralaması düşecektir. Bu yüzden backlink paketleri satın almayı göze alsanız bile, arama motorlarını organik linkler olduklarına inandırmanız gerekiyor. Aksi takdirde paranız ve çabanız boşa gidecektir. Web sitenizin iyi bir sıralama almasını ve bunu korumasını istiyorsanız backlink paketi almak yerine doğal bir şekilde backlink almanın yollarını denemelisiniz. 

Organik Backlinkler İçin Web Sitenizi Yapılandırın!

İçerik kalitenizden tutun da görsel optimizasyonuna kadar sitenizi iyi bir duruma getirirseniz doğal yollardan backlink almanız mümkün hale gelir. İşte o zaman backlink paketi almayı düşünmezsiniz. Ancak tüm risklerine rağmen backlink paketi satın almak istiyorsanız güvenilir, tanınan ajansların backlink paket seçeneklerini incelemelisiniz, bilmediğiniz sitelerden veya profillerden backlink paketleri almamalısınız. 

Organik bir süreç yürüterek alacağınız backlinkler her zaman arama motorları ve özellikle Google tarafından sevilir. Değerli bir backlink çalışması riskleri barındırmaz, sıralamanızı etkili bir biçimde  yükseltir. İşte bu yüzden backlink paketleri almamanızı öneririm. Ayrıca tek severde birçok backlink almak, aynı sayfa için backlink almak, sadece ana sayfaya backlink almak, her siteye backlink veren yerlerden backlink almak gibi davranışlar da olumsuz etkilere sebep olacaktır. Bu yüzden güvenilir siteler tarafından referans gösterilmeye çalışın. 

[widget-136]

Yorum Yap