Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Benim İşletmem Nedir? Avantajları Neler?

Google My Business Uygulaması ile İşletmenizi Kolayca Yönetin

Google Benim İşletmem uygulaması, yerel işletmelerin ilgili aramalar için Google’da daha yüksek görünürlük elde etmesi için kullanılan ücretsiz bir araçtır. Google Benim İşletmem yani My Business uygulaması ile büyük rakiplerine göre daha kısıtlı imkanlara sahip olan yerel şirketler, görünürlüklerini kontrol edebilmekte ve iyileştirebilmektedir. 

Eğer siz de yerel bir marka olarak hizmet veriyorsanız Google’ın Benim İşletmem uygulaması sizin için oldukça faydalı olabilir. Merak etmeyin, Google Benim İşletmem uygulamasını kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm durumları adım adım listeleyeceğim. Zaten My Business, kullanımı oldukça basit bir araç, bu yüzden zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Google Benim İşletmem (My Business) Firmalar İçin Hangi Avantajları Sunar?

Biliyorsunuz SERP’lerdeki sıralamanız, müşterilerinizin sizi görmesi için çok önemli. Google’ın sonuç sayfasında markanızla ilgili ne kadar çok detay yer alırsa bu sizin o kadar görünür olduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda da marka sadakati oluşturmanızı sağlar. Ayrıca Google Benim İşletmem uygulaması, çevrim içi pazarlama kanallarından elde ettiğiniz sonuçları ve genel pazarlama stratejilerinizi iyileştirmenizi destekler. Kolay ve ücretsiz kullanımıyla markalar için kullanışlı bir araç durumundadır.

Google İşletme Hesabı Nasıl Oluşturulur?

My Business uygulamasının Google Aramalar’da ve Haritalar’da ulaşılabilir olmanızı sağladığına değinmiştim. Bunun için ilk olarak bir Google işletme hesabı oluşturmanız gerekiyor. Ardından google.com/business adresine tıklayıp “Şimdi Yönet” butonuna tıklamanız ve Google Haritalar’da işletme profiliniz bulup “Bu İşletmenin Sahibi misiniz?” seçeneğine onay vermeniz gerekiyor. Bu adımları tamamladığınızda Google işletme profilinizi bağlamış oluyorsunuz. Ayrıca My Business uygulaması ile ilgili aşağıdaki püf noktalara dikkat etmeniz de çok önemli:

  • İşletmenize ve sektörünüze en uygun kategoriyi seçin.

  • Google işletme profilini güncel tutun.

  • Ürün ve hizmetleriniz hakkında ayrıntılı bilgi girin.

  • İşletmenizi ve GMB profilinizi geliştirmek için Insights verilerini kullanın.

  • Yerel reklamlar oluşturmak için Google Adswors’ten yararlanın.

Google Benim İşletmem Nasıl Kullanılır?

Google işletme hesabınızı başarıyla oluşturduktan sonra sayfanızın optimizasyon işlemlerinin tamamladığından emin olmanız gerekiyor. Yani insanların sizi Google Aramalar’da ve Haritalar’da bulabilmesi için iletişim ve adres bilgileri, çalışma saatleri ve yol tarifleri gibi kısımları doldurmanız ve işletmenizin ulaşımını kolaylaştırmanız gerekiyor. Elbette Google Benim İşletmem’i kullanırken yapabilecekleriniz bununla sınırlı değil. Eğer isterseniz Google Benim İşletmem uygulamasını kullanarak etkinliklerinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi de tanıtabilirsiniz. Böylece daha çok kişiye ulaşırsınız.

İşletmenizin içinden ve dışından görseller paylaşabilir, Google’a aktif bir işletme olduğunuzun sinyallerini verirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın alan kişilerden sizleri değerlendirmelerini isteyebilir, gelen yorumlarla da potansiyel müşterileriniz için sosyal kanıt oluşturursunuz. 

My Business ile İşletmenizi Çevrim İçi Olarak Kontrol Edersiniz

Google Benim İşletmem uygulaması, işletmenizi öne çıkarmak için en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle yerel çapta hizmet veren bir markaysanız tüketicilerle etkileşim kurabilmeni için Google Benim İşletmem uygulamasına daha çok ihtiyacınız vardır. Google'ın reklamlarını ve web sitelerini sıralamak için algoritmaları olduğu gibi, İşletme Profillerini sıralamak için de bir algoritması vardır. 

Bu yüzden Google My Business uygulaması aracılığıyla anahtar kelimeleri Google işletme profilinize dahil edip yerel sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirebilirsiniz. İşletme Profilinizin eksiksiz ve doğru olması da sıralamasını etkiler; bu nedenle, Google My Business kontrol panelinizin her bölümünde istenen bilgileri sağlamayı da unutmayın.

[widget-129]

Yorum Yap