Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Pazarlama ile İlgili Kitaplar

Dijital Pazarlamayla İlgili En İyi Kitaplar – Kütüphanenizi Yenilemenin Zamanı Gelmedi mi?

Ben her meslek için yol gösterici kitaplara başvurulması gerektiğine inanırım. Özellikle de gerçekten işin uzmanı kişiler tarafından kaleme alınmış bir kitap varsa mutlaka onu, kendime rehber olarak alırım. Dijital pazarlama eğitimlerime katılan danışanlarıma da her zaman bunu öneririm. Çünkü sayısız eğitime girseler bile yine de dijital pazarlama kitaplarının onlara katacağı pek çok avantaj vardır.

Üstelik dijital pazarlama uzmanı olmak isteyenlerin sürekli okuması, kendini geliştirmesi, dijital dünyanın değişen dinamiklerinden geri kalmaması bir nevi zorunluluktur. Bu yüzden de ben dijital pazarlama kursu bitirdim, dijital pazarlama kursu sertifikam var diyerek gelişime ara verilmemeli, her zaman çok okunmalıdır. İşte, sizlere dijital kitap önerilerim… 

Dijital Pazarlama ile İlgili Kitaplar – Bugün Kendime Ne Katsam…

Sürükleyici bir roman okumakla teknik ağırlıklı bilgilendirici bir kitap okumak elbette bir değil. Biri sizin için bir tutku, diğeri ise kariyeriniz için olmazsa olmaz. İşte belki de sorun burada başlıyor, eğer dijital pazarlama kitapları ilginizi çekmiyorsa ya da birkaç sayfa okuduktan sonra ilerleyemiyorsanız size kendini okutturacak dijital pazarlamayla ilgili en iyi kitapları bulamamışsınız demektir. Şimdi sizler için derlediğim dijital pazarlama kitap önerilerinde aradığınızı bulacağınızı ümit ediyorum. 

Simon Kingsnorth – Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital pazarlama kitap önerilerimden ilki; SEO, içerik pazarlaması, sosyal medya, kullanıcı deneyimi, çevrim içi ve çevrim dışı entegrasyon gibi konuları detaylı bir şekilde ele alan Dijital Pazarlama Stratejisi. Kesinlikle kaynak kitap olarak değerlendirilebilecek bir eser. Dijital pazarlama stratejilerini iyileştirmenin püf noktalarını aktarıyor.

Nir Eyal – Kancaya Takılınca

İnsan psikolojisi üzerine yaptığı sayısız araştırmayla bilinen Nir Eyal, markalara müşterilerde alışkanlık hissi yaratabilmeleri için pazarlama tüyoları veriyor. Marka sadakati oluşturmanın dijital pazarlama üzerindeki önemine değiniyor.

John Jantsch – Koli Bandı Pazarlama (Duct Tap Marketing)

Dijital pazarlamayla ilgili en iyi kitaplardan biri olan Koli Bandı Pazarlama’nın çevirisi bulunmuyor. Ancak oldukça önemli bir eser olduğunu mutlaka söylemem gerekiyor. Kaynakta, küçük işletmelerin dijital pazarlama stratejilerini yürütebilmeleri için eyleme geçirilebilir bilgiler sunuluyor.

Brittany Hennessy – Influencer: Sosyal Medya Çağında Marka Yaratmak

En iyi dijital pazarlama kitaplarından biri olan bu kaynakta Hennessy, dijital pazarlama stratejileriyle influencer’ları eşit olarak değerlendiriyor. Buna ek olarak da marka büyütme, işletme yönetimi ve marka-influencer sinerjisiyle ilgili olarak okurlarına rehberlik yapıyor.

Seth Godin – İzinli Pazarlama 

Zaten pek çoğunuz Seth Godin’i Youtube videolarından tanıyordur. Aslında İzinli Pazarlama da Youtube videolarının bir özeti niteliğinde. Alışılmışın dışında düşünmeyi, tüketmek için bekleyen müşterilerle güçlü ilişkiler kurmamızı sağlayan bu eserin, dijital pazarlama kitap önerilerimde önemli bir yeri olduğunu söylemem gerek.

Miri Rodriguez – Marka Hikayesi Anlatımı: Müşterilerinizi Markanızın Kalbine Yerleştirin

Dijital pazarlama ile ilgili kitaplar listemin son kısmında, Miri Rodriguez’in önemli püf noktalar paylaştığı Marka Hikayesi Anlatımı eserini eklemek istiyorum. Bu eserin güzel bir çevirisini bulamayabilirsiniz. Ancak eğer yabancı diliniz iyiyse bu kitabı mutlaka okumanızı öneriyorum. Çünkü Coca Cola ve Google gibi dünyanın en önemli markalarıyla ilgili vaka incelemelerine yer veriliyor.

En İyi Dijital Pazarlama Kitapları – Başucunuzdan Eksik Etmeyeceğiniz Bir Liste!

Başarılı bir marka yaratmak, dijital dünyada varlığınızı ispat etmek ve bakış açınızı geliştirmek istiyorsanız mutlaka daha çok öğrenmeli, daha çok keşfetmeli ve daha çok denemelisiniz. Bunun ilk ve en basit yolu da elbette dijital pazarlama ile ilgili kitapları okumak.

Özellikle de vaka incelemelerine yer verilen dijital pazarlama kitaplarını okursanız bunların size önemli avantajlar sunacağına inanıyorum. Mesleğinizde ne kadar başarılı olursanız olun, dijital dünyada dinamikler her geçen gün değişiyor ve bugün “yeni” olarak bildiğiniz her şey, yarın “eski” olabiliyor. Şimdiden iyi okumalar dilerim…

[widget-129]

Yorum Yap