Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Siyasi Danışmanlık Şirketleri – Profesyonellerle Çalıştığınızdan Emin Olun!

Siyaset Dünyasının Yeni Yüzü Olmak Mı İstiyorsunuz? – Siyasi Danışmanlık Şirketi Nasıl Olmalı?

Siyasetin hata affetmeyen dünyasında kalıcı başarılar edinerek ülkemizin yeni ve aydınlık siyasetçilerinden biri olmak, düşünceleriniz ve projelerinizle geleceğimize katkıda bulunmak mı istiyorsunuz? Eğer gerçekten bu konuda iddialıysanız işin profesyonelleriyle çalışarak siyasi danışmanlık desteği almanız son derece önemli.

Güvenilir bir siyasi danışmanlık hizmeti almak için siyasi danışmanlık şirketi ile çalışmayı düşünüyor, ancak siyasi danışmanlık şirketleri arasında hangisini seçmeniz gerektiğine karar veremiyor musunuz? Bu çok doğal. Uzun yıllardır siyasetçilere danışmanlık desteği veren bir siyasi danışman olarak sizlere seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair deneyimlerimi aktarmak istedim.

Siyasi Danışmanlık Şirketleri Size Hangi Hizmetleri Sunmalı?

Bir siyasi danışmanlık firması ile çalışmaya karar vermeden önce siyasi danışmanlık hizmetleri kapsamında hangi başlıklar olduğuna kesinlikle bakmalısınız. Aksi takdirde hizmet aldığınız siyasi danışmanlık şirketi destek beklediğiniz konularda sizi yalnız bırakabilir. Peki siyasi danışmanlık şirket hizmetleri kapsamında hangi konular sayılabilir, siyasi danışmanlık şirketleri ile görüşmeye gittiğinizden onlardan neler beklemelisiniz?

  • Siyasi danışmanlık şirketleri eğitsel ihtiyaçlarınızı belirleyerek kişisel gelişiminiz için hangi eğitimleri alabileceğinize dair size bir program sunmalı.

  • En iyi siyasi danışmanlık şirketleri imaj yönetiminizi gerçekleştirerek hedef kitlenizin sizi çok daha kolay bir şekilde benimsemesini, insanların size yakınlık hissetmesini sağlamalı.

  • Siyasi danışmanlık firma hizmetleri arasında reklam ve PR çalışmaları kesinlikle ama kesinlikle yer almalı!

  • Hizmet aldığınız siyasi danışmanlık şirketi internet sitenizin kurulumunu ve yönetimini üstlenerek dijital kimliğinizi tasarlamalı ve insanlara size ulaşabilecekleri bir platform sunmalı.

  • Siyasi danışmanlık şirketleri sosyal medya yönetiminizi üstlenerek mesajınızı insanlara ulaştırmalı ve hedef kitlenizle temas halinde olmalı.

  • Kurumsal kimliğinizin planlamasını gerçekleştirmeli, kişisel logo tasarımından kartvizite, konuşma metinlerinizden TV programları ve röportajlarınıza kadar tüm detayları organize etmeli.

  • En iyi siyasi danışmanlık şirketleri, verdikleri hizmet kapsamında siyasi hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde belirlemenize yardımcı olmalı, seçim ve siyasi kariyer planlamanızı gerçekleştirmeli.

  • Kampanya yönetim sürecinde siyasi danışmanlık şirketleri sizin için hedef kitlenize yönelik projeler geliştirmeli ve doğru vurgularla insanları ikna edebilmenizi sağlamalı.

Siyasi Danışmanlık Şirketleri ile Siyasi Danışmanın Farkı Var Mı?

Genellikle insanlar siyasal danışmanlık şirketleri ile çalışmanın tek başına bir siyasi danışman ile çalışmaktan daha avantajlı bir durum olduğunu düşünür. Halbuki bu cümledeki “tek başına bir siyasi danışman” ibaresi bile pek doğru değildir. Çünkü siyasi danışmanlar da, en azından gerçekten işinde iyi olanlar, tıpkı siyasi danışmanlık şirketleri arka planda güçlü bir ekiple çalışır. Siyasi danışman olarak tek bir ismin öne çıkması ise aslında siyasi danışmanlık şirket ve ajanslarına göre daha olumlu bir durumdur.

Çünkü siyasi danışmanlık şirketleri için olduğunun aksine bir siyasi danışman kendi ismiyle karşınızdadır. Bunun anlamı herhangi bir kriz anında veya işlerin yolunda gitmediğini düşündüğünüz durumlarda muhatap olabileceğiniz kişinin kim olduğunu zahmetsizce bilmenizdir. Ancak deneyimlerime göre tam aksine siyasi danışmanlık şirketleri söz konusu olduğunda bu tür durumlarda kimse sorumluluk kabul etmez ve gerçekten muhatap alabileceğiniz birilerini bulmanız oldukça zordur.

Bunun dışında siyasi danışmanlık şirketleri ile siyasi danışman arasında sundukları hizmet açısından olabilecek farklar şirket yöneticisinin ve danışmanın yetkinliğine, uzmanlık alanlarına, ekibinin profesyonelliğine bağlıdır.

[widget-135]

Yorum Yap