Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Siyasette Yükselmek İçin Taktikler

Siyasette Nasıl Yükselirsiniz? Siyasette Başarılı Olmanın 7 Altın Kuralı

Siyasete atıldınız ve belirli bir kitlenin ilgisini çektiniz diyelim. Sırada siyasette yükselmek varsa bilmeniz gereken çok fazla bilgi var. Ne yazık ki iyi bir siyasetçi olmak bir süre sonra yetmeyecektir. Aktif olabilmeniz ve tercih edilmeye devam etmeniz için ilerlemenizi durdurmamalısınız. Eğer siyasette nasıl yükselebileceğinizi merak ediyorsanız bu merakınızı gidermeye çalışacağım ve özel siyasi taktikler vereceğim. 

Siyasette nasıl ilerlenir, yerinizde saymadan siyaset nasıl yapılır diye soruyorsanız bazı emekler vermeniz gerektiğini söyleyebilirim. Siyasette nasıl başarılı olunur bilirseniz ilerlemenizi asla durdurmazsınız. Çünkü başarı, siyasette sadece bir kere gelse bile yeterli olmayacaktır. Eğer siyasette nasıl yükselinir diye merak ediyorsanız gelin neler yapmanız gerektiğine bakalım. 

Siyasette Yükselmek İçin Atmanız Gereken Adımlar! - Siyasette Başarılı Olmanın Yolları

Siyasi kariyerinizi biçimlendirmek, her dönemde yükselmek ve başarılar elde etmek istiyorsanız ve siyasette yükselmek nasıl sağlanır bilmek istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini iyi bilmeli, bildiklerinizi uygulayabilmelisiniz. Siyasette nasıl yükselinir diye soran herkesin mutlaka şunları bilmesi gerekiyor:

 • Pozitif olmak

 • Eleştiriye açık olmak

 • İyi bir dinleyici olmak

 • Her çağa ayak uydurmak

 • Yeni medyanın dilinden anlamak

 • Kişisel gelişim göstermeyi sürdürmek

 • Hitabet ve liderlik yetenekleri sergilemeyi ihmal etmemek

Bu maddeleri yerine getirirseniz siyasette yükselmek kaçınılmaz olacaktır ve sürekli bir ilerleme kaydedeceksiniz. 

 • Siyasette Yükselmek İçin Pozitif Olun! 

Pozitifliği elden bırakmadan etkili bir siyaset yürütmeyi sürdürürseniz uzun bir müddet iyi bir siyasetçi olarak görünürsünüz. Seçmenleriniz bir dahaki dönemde de sizinle olmayı ihmal etmez, sizin siyasetiniz onlara ilaç gibi gelmeye başlar. Sürekli asık suratlı görünen, siyaseti kanlı bıçaklı bir hale getiren siyasetçilerin bir süre sonra gözden düştüğünü unutmayın ve siyasette ilerlemek için pozitifliği elden bırakmayın.

 • Eleştiriye Açık Olun!

Yaptığınızın siyaset olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sizi sevenler olduğu gibi sevmeyenler ya da yaptığınız siyasete karşı çıkanlar her zaman olabilir. Bu yüzden sağlam bir psikolojiye sahip olmalı, duygusal davranmamalı, eleştiriye her daim açık olmalısınız. Ancak eleştiri ile hakareti birbirinden ayırmalısınız ve hakarete geçit vermemeye dikkat etmelisiniz. Eleştirel yorumlardan yapıcı sonuçlar çıkarabileceğinizi unutmayın ve seçmenlerin eleştiriye kapalı siyasetçileri tercih etmediğini aklınızda bulundurun. 

 • Seçmenlerinizi Dinlemeyi Bırakmayın!

Sizi seçtiler diye seçmenlerinizi dikkate almamazlık etmeyin. Desteklerini bir kere aldığınız seçmenlerin sizinle tekrar devam etmek isteyecekleri ne malum? Siyasi kariyeriniz boyunca seçmenlerinizin desteğini almaya muhtaçsınız. Bu yüzden muhakkak onları ciddiye aldığınızı gösterin ki ilerleme kaydedebilesiniz. 

 • Her Çağdan İnsanı Ciddiye Alın!

Sadece X ve Y kuşağını değil, artık Z kuşağını da dikkate almanızın zamanı geldi! Oyların büyük bir çoğunluğunun Z kuşağından gelme ihtimalini göz ardı etmeyin. Siyasette yükselmek istiyorsanız mutlaka her çağa ayak uydurun, herkesi ciddiye alın. 

 • Siyasette Yükselmek İçin Yeni Medyayı Kullanın!

Siyasette başarılı olmanın yolları aranıyorsa en önemli madde kesinlikle yeni medyanın kullanımı olmalıdır. Ne kadar aktif bir şekilde dijital mecraları kullanırsanız siyasette ilerlemeniz de o kadar kolay olur. İşte bu yüzden yeni medyayı doğru stratejilerle kullanmalısınız. Siyasette nasıl ilerlenir diye soruyorsanız 

 • Siyasette Yükselmek İçin Kendinizi Geliştirin!

Hitabet ve beden dili eğitimleri, siyasette algı yönetimi ve ikna teknikleri eğitimleri, liderlik eğitimleri gibi kişisel gelişim eğitimlerinden yararlanarak kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz. Eksik olduğunuzu düşündüğünüz her konu için destek almaktan çekinmeyin ki siyasette yükselmeye devam edin.

Siyasette İlerlemek Aslında Zor Değil! Gücünüzü Göstermeyi Sürdürün!

Siyasette nasıl yükselirim diye soruyor, siyasette yükselmek için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız yukarıdaki bilgiler ışığında bir siyaset yürütebilirsiniz. Bu sayede siyasette yükselmenin aşırı kolaylaştığını fark edeceksiniz. 

Siyasi kariyerinizi korumak, siyasette ilerlemek ve seçmenlerinizi gün geçtikçe artırmak istiyorsanız muhakkak duraksama döneminden çıkmalısınız. Gelişmeye ve ilerlemeye devam etmelisiniz. Sürekli yenilenen siyasi sahnede gelişim göstermeyi ihmal ederseniz geride kalabilirsiniz. Geride kalmamak için gelişmeyi sürdürün. 

[widget-135]

Yorum Yap