Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Güvenilir Siyasetçilerin Özellikleri Nelerdir?

En Güvenilir Siyasetçi Anketinde Oylar Neye Göre Veriliyor?

En güvenilir siyasetçi anketine mutlaka denk gelmişsinizdir. Gelmiş geçmiş en ünlü siyasetçilerin, tarihe damgasını vurmuş en büyük isimlerin yer aldığı anketler, bir kez dahi olsa karşınıza çıkmıştır. En güvenilir siyasetçiler belirlenirken genelde halkın en çok güven duyduğu, gelecek gördüğü ve potansiyeline inandığı isimler tercih edilmektedir. 

Özellikle seçim döneminde gündemi meşgul eden ve araştırma şirketleri tarafından sunulan bu anketler, halkın en güvenilir siyasetçiler konusunda genel bir bakış açısına sahip olmalarını sağlamaktadır. Peki, hem dünyanın hem Türkiye’nin en güvenilir siyasetçilerinin sahip oldukları özellikler nelerdir?

En Güvenilir Siyasetçilerin Özellikleri – Nasıl Bir Profil Çizmek Gerekiyor?

Siyasette güven çok önemlidir. Siyasi figürün iktidar veya muhalefet bandında olması, hiç fark etmez. Politikalarınızdan, görüşlerinizden ve icraatlerinizden memnun olmayan bir kısım, her zaman olacaktır. Ancak yine de genel olarak nüfusun büyük bir çoğunluğunu etkilemek, hem motivasyonunuzu artıracak hem de gelişiminize odaklanmanızı sağlayacaktır. 

Politikacılara güven, eski dönemlere kıyasla günümüzde her ne kadar azalmış olsa da yine de demokratik sisteme uyum sağlayan, faydalı olduğunu kanıtlayan ve topluma saygı duyan siyasetçiler de var. Peki, en güvenilir siyasetçilerin hangi özellikleri, insanlarda güvenli bir profil çiziyor, biliyor musunuz? Gelin, birlikte inceleyelim.

Gelişime Önem Veren Kişiler Her Zaman Kazanır

Malum, teknoloji ve bilim çağındayız. Her gün farklı bir yenilik ve farklı bir değişiklikle karşı karşıyayız. Eğer çağınızın gerisinde kalır, yeniliklere adapte olmayı reddederseniz en güvenilir siyasetçiler arasına giremezsiniz. Örneğin, toplumun büyük bir çoğunluğunu etkileyen ve kamuoyu oluşturmada en etkili araçlardan biri olan sosyal medyanın gücünü inkar eder, çalışmalarınızı geleneksel medya kanalları yoluyla sürdürmeyi tercih ederseniz nüfusun pek çoğuna hitap edemezsiniz.

Gerçek Sorunları Fark Eden Bu Savaşın Galibi Olur

Bu ilkeyi bir örnekle açıklamak istiyorum. İçinde bulunduğunuz toplum sağlık sorunları ile boğuşurken, sağlık sisteminiz çökmüş ve insanlarınız hayatlarını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayken eğer ki siz milletin bu sorununu görmezden geliyor, farklı konu başlıklarında çalışmalar yapmayı tercih ediyor, özetle halkınızı görmezden geliyorsanız en güvenilir siyasetçiler arasına asla giremezsiniz. İnsanlar, memnuniyetsizlik duymaya yatkındır. Dolayısıyla çözülmeyen en küçük bir sorun bile insanların size karşı olan güvenini zedeler.

Kararlı ve Programlı Olan Zaferi Tadar

En güvenilir siyasetçilere bir odaklanın. Her biri, gönüllü kuruluşlarla, yardıma muhtaç kimselerle, adaletsizlikten dem vuran insanlarla birlikte. Yani hedeflerine odaklanmış bir şekilde topluma faydalı olmaya çalışıyorlar. Peki, bu yoğun temponun altından nasıl kalkıyorlar? Siyasetçilerin özelliklerinin en önemli zamanı yönetebilmeleri, stresle başa çıkabilmeleri ve çok yönlü olarak gelişim gösterebilmeleri. Şahsım adına, her zaman bu konuyu takdir etmişimdir. Çünkü siyasette başarılı olmanın ve en güvenilir siyasetçilerden biri olarak anılmanın tek yolu, gelişime açık olduğunu seçmene belli etmek. 

Türkiye’nin En Güvenilir Siyasetçilerinden Biri de Siz Olun!

Düşük güven seviyesi, seçmenin yaptığınız her atılıma ve söylediğiniz her şeye karşı şüpheci bir tavırla yaklaşmasını sağlar. Bu da sizin hem demokratik siyasetinizi yıpratır hem de siyasi kariyerinizde yerinizde saymanıza neden olur. Bunun yerine, çok daha ölçülü ve prestijli olarak görünebileceğiniz Stresle Başa Çıkma Eğitimime; toplumun her derdine çare olabileceğinizi, her konuda destek olabileceğinizi aktaracağınız Zaman Yönetimi Eğitimime katılabilirsiniz.

Ayrıca, en güvenilir siyasetçi olarak hatırlanmanın bir diğer yolu da hem yaptıklarınızı hem yapacaklarınızı insanlara etkili bir şekilde aktarmanız yani güçlü bir hitabete sahip olmanız. Bunun için de dilerseniz Beden Dili ve Hitabet Eğitimime katılabilirsiniz. Bir siyasi danışmandan destek almak, sizi her zaman bir adım ileriye taşır, bunu asla unutmayın!

[widget-135]

Yorum Yap