Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ücretsiz SEO Eğitimi Olur Mu? Ücretsiz SEO Kursları ile SEO Öğrenilir Mi?

Vaktinizi Boşa Harcamamak İçin Ücretsiz SEO Eğitimi Veren Kurumlara Karşı Tetikte Olun!

İnternette yapacağınız ufak bir arama bile karşınıza birçok ücretsiz SEO eğitimi başlıklı makale, video vb. içerik çıkaracaktır. Eminim bu yazıya gelene kadar birçoğunuz bu türden ücretsiz SEO kursları veren kişi veya kurumların içeriklerine göz atmışsınızdır. Peki gerçekten sizin için yararlı oldular mı, kendinize bu soruyu sormanızı öneririm.

Elbette burada tüm ücretsiz SEO kursu veren kurum veya kişileri zan altında bırakmak istemiyorum. Benim de ücretsiz SEO kursları verdiğini bildiğim nitelikli kurumlar var. Nitekim yazımda bunlara da değineceğim. Ancak çoğuna karşı fazlasıyla dikkatli olmanızı ve aktardıkları bilgilerin doğruluğunu araştırmanızı öneririm.

YouTube Gibi Sosyal Medya Platformlarında Yayınlanan Ücretsiz SEO Dersleri Güvenilir Mi?

Google’a ücretsiz SEO kursu yazdığınızda karşınıza çıkacak ilk sonuçlar muhtemelen YouTube’da verilen birkaç videodan ibaret dersler olacaktır. Zaten bu kadar kısa olması bile aklınıza en başta bir şüphe düşürmelidir, çünkü SEO yapmak birkaç ücretsiz SEO dersi ile 1-2 saatte öğrenilebilecek kadar basit bir konu değildir.

Kimden Eğitim Aldığınıza Dikkat Edin! – Ücretsiz ve Ucuz SEO Kursları Güvenmeli Misiniz?

Ücretsiz veya ucuz SEO eğitimi veren kurumların size aktardığı bilgilerin doğruluğundan da her zaman şüphe etmeniz gerekir. Bu bilgiler eskimiş, artık kullanılmayan bilgiler olabilir. Google algoritmasında her yıl önemli güncellemeler yapmaktadır ve bu güncellemeler arama sonuç sayfası sıralamalarını ciddi oranda değiştirmektedir. SEO bilgilerinizin güncel olmaması sayfalarınızın Google aramalarında çıkmamasını beraberinde getirecektir. Ücretsiz SEO eğitimi;

  • Yanlış bilgiler edinmenize neden olabilir.

  • Güncelliği kalmayan uygulamaları öğrenerek vakit kaybedebilirsiniz.

  • Uzman olmayan kişilerin önerileri ile hareket edersiniz.

  • Uygulama yapmadan edindiğiniz bilgileri nasıl kullanacağınızı bilemezsiniz.

  • Yanlış bilgi ve önerileri sitenizde uygulamaya kalkarak SEO performansının iyice düşmesine neden olabilirsiniz.

  • Aklınıza takılan soruları yöneltebileceğiniz bir muhatap yoktur.

  • SEO uzmanı olarak sektörde kalıcı bir yer edinemezsiniz.

  • Çoğu ücretsiz SEO kursu sertifika gibi imkanlar sunmadığı için özgeçmişinize bir referans ekleyemezsiniz!

Ücretsiz SEO Kurslarının Hepsi Kötü Değil! – İSMEK SEO Kursu Programlarını Deneyebilirsiniz!

Eğer ücretsiz SEO eğitimi alabileceğiniz bir yer arıyorsanız benim önerim uzmanlığından emin olmadığınız kişiler yerine en azından başlangıç için İstanbul Belediyesi’nin sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz. SEO kursu İSMEK şubelerinin bazılarında var. Yeterince öğrenci ilgi gösterdiği takdirde çeşitli şubelerde İSMEK SEO kursu programları açılıyor. İSMEK sitesinden bunları takip ederek ücretsiz SEO eğitimi alabilirsiniz.

Ancak ücretsiz SEO eğitimi programlarının bir dezavantajı daha var. SEO kursları için kendi internet siteniz üzerinden bireysel denemeler yapabileceğiniz bir eğitim almanız işin püf noktalarını öğrenmeniz ve farklı sorunları nasıl çözüme kavuşturacağınızı görmeniz açısından son derece önemlidir. Ancak ücretsiz SEO kursları genellikle size bu imkanı vermez, çünkü çok öğrenci vardır ve ücretsiz SEO dersi için ayrılan zaman her bir öğrencinin ayrı ayrı uygulamalar yapmasına uygun fırsatları barındırmaz. Bunun için başlangıç olarak ücretsiz SEO eğitimleri ile ilk adımları atsanız da kendinizi geliştirmek istiyorsanız SEO uzmanlarından eğitim almanızı kesinlikle öneririm.

[widget-136]

Yorum Yap