Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Aylık SEO Fiyatları İçin Bir Alt Sınır Var mı?

Aylık SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aylık SEO fiyatlarını araştırırken geniş bir aralığa denk gelmiş olabilirsiniz. İnternette pek çok SEO uzmanı ve SEO kursu tarafından oldukça düşük ücretlerde SEO paketleri paylaşılabiliyor. Sizleri profesyonel SEO hizmetlerinin kapsamı ve olması gereken fiyat aralığıyla ilgili bilgilendirmek istiyorum. 

Çünkü SEO eğitimi, ciddi bir özveri, çaba ve zaman gereken bir süreç. Dolayısıyla ne vaktinizin ne de paranızın boşa gitmesini istemem. Bir SEO uzmanı olarak sizlere tavsiyem aylık SEO fiyatlarını araştırdığınız kurum veya kişilerden yapacakları SEO çalışmaları ile ilgili de bilgi almanız. Dilerseniz ilk olarak SEO fiyatları nasıl belirlenir, bunu ele alalım.

Aylık SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bu yazıya başlamadan önce sizlere daha iyi bilgi verebilmek adına aylık SEO hizmeti veren kişi ve kurumları inceledim. Aylık SEO fiyatları 2022 yılı itibariyle 250 TL ve 20 bin TL aralığında değişiyor. Elbette daha prestijli şirketlere hizmet veren profesyonel SEO uzmanlarının aylık SEO hizmeti fiyatı çok daha yüksektir. Aylık SEO hizmeti ile ilgili böyle geniş bir aralık görünce sizleri ilk olarak SEO fiyatları nasıl belirlenir konusu ile ilgili bilgilendirmek istedim. 

Aylık SEO hizmeti fiyatlarında belirleyici olan ilk kriter, SEO çalışmasının yapılacağı site, sitenin sektörü, şirketin pazardaki yeri ve büyüklüğü. Siz sektöre yeni atılan bir şirketseniz Google’da adınızı duyurmak için daha profesyonel bir SEO çalışmasına ihtiyacınız olur. Dolayısıyla aylık SEO fiyatlarınız biraz daha yükselir. Tabii ki burada kurumsal SEO fiyatlarının daha yüksek olması ayrımı da var. Eğer aylık SEO hizmetini, kişisel blog sayfanızın görünürlüğünü artırmak için almak istiyor, detaylı SEO paketlerine ihtiyaç duymuyorsanız aylık SEO fiyatları için biraz daha düşük bir bütçe ayırmanız yeterli olur.  

SEO Paketleri Neleri Kapsar?

Aylık SEO hizmeti fiyatları, belirlenen SEO paketlerinden ihtiyacınızı hangisinin daha iyi karşıladığına göre değişiyor. Genellikle SEO paketlerinde;

  • Rekabetçi anahtar kelimeler,

  • Analytics kurulumu,

  • Aylık stratejisi çalışması, 

  • Teknik SEO,

  • SEO uyumlu içerik oluşturulması (adetli),

  • Dönüşüm optimizasyonu,

  • Site dışı bağlantı oluşturma,

  • Aylık özel rapor gibi kıstaslar ele alınır.

Sektör ve sitenin durumunu göz önüne almadan ortalama olarak bir aylık SEO fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız sizleri 2500 TL ve 10.000 TL aralığında bir tutar ayırmanızın yeterli olabileceği konusunda bilgilendirebilirim.

Kurumsal SEO Fiyatlarında Belirleyici Kriter Sektör!

Kurumsal SEO fiyatları ile bireysel web siteleri için uygulanan SEO fiyatları arasında belirgin bir fark olması çok normal. Çünkü sektörünüzdeki pek çok firmayla sürekli bir rekabet halindesiniz ve rekabete ayak uydurabilmek için daha fazla çaba gösterilmesi gerekiyor. Dolayısıyla aylık SEO hizmeti de çok daha detaylı bir şekilde sunuluyor.

Aylık SEO hizmeti fiyatları ile ilgili sizlere bir diğer tavsiyem de SEO kaç TL diye araştırmadan önce sitenizin neye ihtiyacı olduğunu tespit etmeniz. Yani web sayfanız anlamsız şekilde anahtar kelime kullandığınızdan dolayı Google’da üst sıralarda çıkıyor olabilir ancak ziyaretçileriniz web sitenizde çok az zaman geçiriyor olabilir. Veya web sayfanız tıklama almasına rağmen bunlar satışa dönüşmüyor olabilir. Bu şekilde aylık SEO hizmeti almadan ve aylık SEO fiyatları belirlenmeden önce önceliklendirmelerinizi yapmış olursunuz.

[widget-136]

Yorum Yap