Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yeni SEO İçerik Konuları Bulmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Blogunuza Yeni İçerikler Mi Eklemek İstiyorsunuz? – En Çok Tıklanan Blog Konuları Nasıl Bulunur?

Blog, genellikle belirli bir konuda günlük tarzı gönderiler yayınlayan bir web sitesi veya web sitesinin bir parçasıdır. Çoğu işletme, duyuru yapmak ve kullanıcılarına faydalı bilgiler iletmek için blogları kullanmayı tercih etse de, bunlar genellikle gayri resmidir. Bir blogun süper gücü, SEO tabanlı içeriğidir: anahtar kelime açısından zengindir ve bir web sitesinin SEO sıralamasını kısa sürede yükseltebilir.

Buna karşılık kabul etmek gerekir ki bariz konular tükendikten sonra blog yazarlarının farklı başlıklara yönelebilmesi her zaman zorlayıcı olmuştur. Yine de aratıcılığınızı harekete geçirmenize yardımcı olacak yeni içerik konuları bulmak için takip edebileceğiniz çeşitli yöntemler vardır. Aşağıda bunlardan bahsedeceğim.

Rekabete Hazırsanız En Çok Arananlara Yönelebilirsiniz! – Yeni SEO İçerik Konuları Bulmak

Yeni bir ilham kaynağı arıyorsanız, anahtar kelimeye göre en çok aranan ve en çok tıklanan blog konuları hakkında bir araştırma yaparak neyin trend olduğunu görmek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bunların ilgi çekmesi neredeyse garanti olsa da bir o kadar güçlü bir rekabeti de beraberinde getireceklerdir. Çünkü sizin gibi çok sayıda içerik üreticisi vardır.

Şu anda neyin trend olduğunu analiz etmek için en popüler araç Google Trends’tir. Google Trends’i kullanarak sektörünüzün hedeflediği kullanıcıların en çok neyi aradıklarını ve tıkladıklarını öğrenebilirsiniz. Bunu Google Analytics ile bir araya getirerek ziyaretçilerin ne istediği hakkında size fikir verecektir.

Trend olan blog konuları için bir başka yuva da sosyal medyadır. Twitter, Facebook, Instagram ve Pinterest'te nelerin trend olduğunu kontrol edebilir veya bir sosyal medya analiz aracı kullanabilirsiniz.

Anahtar Kelimeleri Analiz Edin! – Yeni Blog Konuları Bulmak

Her blog sitesinin hedeflediği belirli anahtar kelimeler ve kelime öbekleri olmalıdır. Yazarken, SEO'yu geliştirmek için bu anahtar kelimeler içerikte belirgin bir şekilde (ancak çok fazla değil) yer almalıdır. Hedef kitlenizden biri bir arama motoruna bir sorgu girdiğinde, blogunuzu kolayca bulabilir.

Ancak bu elbette tersi için de geçerlidir. Anahtar kelime araştırmasını yeni blog konusu önerileri bulmak için kullanabilirsiniz. En çok aranan anahtar kelimelerde daha düşük arama hacimlerine doğru giderek kendinize bir liste oluşturabilir, daha önce yazmadığınız yeni içerik konuları belirleyebilirsiniz.

Keşfetmenize yardımcı olacak Google Anahtar Kelime Planlayıcı, WordStream, WordTracker ve Ahrefs gibi birkaç anahtar kelime araştırma aracı vardır. Arama terimlerinde geçen herhangi bir kelimenin eşanlamlılarını deneyin ve neler bulabileceğinizi görün. Bu araçlar genellikle her bir anahtar kelime için rekabeti listeler ve size henüz kullanmadığınız potansiyeli gösterir.

Sektörünüz İçin En Çok Tıklanan Blog Konularını Nasıl Bulursunuz?

Blogunuz için iyi olan konuları bulmak, bir anahtar kelime araştırma aracına birkaç kelime girmekten biraz daha fazla çaba gerektirecektir. Her blogun kendine çekmek istediği belirli bir kitlesi olmalı ve hedef kitlenin okumak isteyeceği konuları araştırıyor olmalıdır.

Düzenli okuyuculardan oluşan bir e-posta listeniz varsa, yeni içerik konuları bulmak için daha sonra ne okumak istediklerini öğrenmek adına onlara hızlı bir anket gönderebilirsiniz. Her gönderinin altındaki yorumları açmak, kullanıcıların geri bildirimde bulunmalarına veya bir konunun diğer yönlerini tartışmalarına da olanak tanır. Daha önce bahsettiğim gibi anahtar kelime araştırması da en çok tıklanan blog konuları bulmak için çok yardımcı olabilir. Kullanıcı geri bildirimi, güçlü ve yeterince kullanılmayan yeni fikirler kaynağıdır.

Bir başka iyi fikir, rakiplerinizin bloglarında hangi konuların iyi performans gösterdiğine bakmaktır. Bunları doğrudan kopyalamamalısınız, ancak trend içerik konuları görmeniz yeterlidir. Hatta gelecekteki bazı içeriklerinizi onlarınkiyle rekabet edecek ve onları arama motoru sıralamalarında yenecek şekilde uyarlayabilirsiniz.

Mevcut blog gönderilerinden gelen metrikleri analiz edin ve hangilerinin en çok ilgi gördüğüne bakın. Ardından, benzer şekilde büyük bir kitleyi yakalamaları muhtemel olduğundan bunlarla ilgili konuları arayın. Tüm bu yöntemlerle eminim blog sayfanıza ekleyebilecek çok daha fazla yeni SEO içerik konuları bulabileceksiniz.

[widget-136]

Yorum Yap