Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Yeni Algoritma Güncellemesinde Neler Var?

Tıklama Tuzakları Geri Planda Kalacak, Yararlı İçerikler Öne Çıkacak! – 2022 Google Algoritma Güncellemesi

Google’ın her yıl büyük kapsamlı algoritma güncellemeleri yaptığı bir sır değil. Sıklıkla web site sahiplerine önceden haber veren Google yeni algoritma güncellemesi için ağustos ayını seçmişti. Bu yılın ilk büyük Google algoritma güncellemesi mayıs ayında gelmişti ve ardından ağustos ayı itibariyle de yeni bir güncelleme kapıda! Arama sonuçlarının daha doğru ve kullanıcıya yararlı bir biçimde sıralanmasını amaçlayan Google yeni algoritma güncellemesi ile yararlı içerikleri öne çıkarmayı hedeflediğini belirtmişti.

Hepimiz internet dünyasını saran ve yalnızca tıklamaları çekmeye odaklanmış, kullanıcılara bilgi vermeyen içeriklerden bıktık. Elbette Google da bunun farkında. Bu nedenle algoritma güncellemesi ile bu durumun önlemini almayı çalışan Google, arama sonuç sayfasında bir dizi iyileştirmeye ağustos ayı itibariyle önce İngilizce aramalar için kullanıcılara sunuyor.

Google, Faydalı İçerik Güncellemesi Diyor! – Google Algoritma Güncellemesi 2022

Google yeni algoritma güncellemesi ile yukarıda da belirttiğim gibi kullanıcılar için gerçekten yararlı olacak içerikleri öne çıkarmayı hedefliyor. Nitekim Google’ın yayınladığı blogda da bu güncellemenin özgün olmayan, düşük kaliteli içeriklerin arama sonuçlarında yer almasının önüne geçmek için getirildiği belirtiliyor.

Google sözcüsü Jennifer Kutz tarafından faydalı içerik güncellemesi adıyla anılan güncelleme 22 Ağustos itibariyle İngilizce Google kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Muhtemelen çok vakit geçmeden güncellemenin etkilerini Türkçe içerikler için de görmeye başlayacağız.

Güncelleme Döneminde Ani Değişiklikler Olabilir! – Google Yeni Algoritma Güncellemesi

Her Google algoritma güncellemesi döneminde olduğu gibi sizi bir konuda yine uyarmak isterim. Google yeni algoritma güncellemesi getirdiğinde 1-2 haftadan birkaç aya kadar varabilen sürelerde SEO performanslarında dalgalanmalarla karşılaşmanız normal. Bu nedenle ani düşüş veya yükselişlerin anlamlı olmayabileceğini unutmayın.

Ayrıca sıralamada ani düşüş yaşayan sayfalarınız nedeniyle sitenizin cezalandırılacağı konusunda da endişe etmeyin. Google yeni algoritma güncellemesi dönemlerinde düşüş yaşayan sayfaları diğer web içeriklerine karşı yeniden değerlendirmektedir. Benim önerim henüz güncellemenin etkileri net bir biçimde görülmeden buna yönelik bir aksiyon almamanız…

Kaliteli İçerikler Paylaşıyorsanız Sorun Yok! – Google Algoritma Güncellemesi 2022

Eğer internet sitenizde gerçekten kaliteli ve özgün, anahtar kelimelere boğulmamış, kullanıcılar için yararlı içerikler paylaşıyor, SEO hileleri ile yükselmek yerine kullanıcı dostu bir sayfalar yaratıyorsanız endişe etmenize gerek yok. Google yeni algoritma güncellemesi ile önceki güncellemelerde olduğu gibi sizin gibi kullanıcı dostu içerik üreticilerini öne çıkarmaya çalışıyor.

SEO uyumlu içerikler üretmeye çalışırken hiçbir zaman insanlar için ürettiğinizi unutmayın! Kullanıcıların sayfanızda kalmasını sağlayacak bilgiler verin, gerçekten arama niyetlerine yanıtlar sunun sayfalar oluşturun. Unutmayın, kaliteli içerik her zaman kazanır!

[widget-136]

Yorum Yap