Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Doğru İmaj Yönetimi İçin Alışkanlıklarınızı Değiştirin!

Doğru İmaj Yaratmak Neden Önemli? İmaj Çalışmaları Size Ne Katar?

Herkes, iş hayatında çok daha göz önünde olmayı ve adından bahsettirmeyi ister, bu çok normal. Elbette, bunu işimize gösterdiğimiz özen ve gayret ile de başarabiliriz. Ancak kurumsal imaj yaratmanın yalnızca çalışma ile olmayacağını da bilmemiz gerekiyor. 

İşverenler çalışkan ve özverili personellere ihtiyaç duyduğu gibi özgün, kişisel bakımına dikkat eden ve şık kişilerle çalışarak firmasının prestijini artırmayı da ister. Takım elbise giymek, gösterişli bir saat takmak ya da topuklu ayakkabı ile ofis içinde boy göstermek, kurumsal imaj yaratmak değildir. Peki, nasıl etkili bir imaja sahip olabilirsiniz? 

İmaj Danışmanı ile Çalışarak İşinizde Öne Çıkabilirsiniz

İlk olarak “İmaj danışmanı ne demek?” ile işe başlayalım. İmaj danışmanı ya da diğer bir deyişle kişisel stil danışmanı, sizin hem iş hayatında hem de sosyal yaşamda çok daha güçlü ve etkileyici bir duruşa sahip olmanızı desteklemektedir. Kariyerinde yükselmeyi planlayan, dikkat çekici bir imaj yaratmak isteyen ya da göz önünde olmayı tercih eden herkes için imaj danışmanlığı desteği almak faydalı olacaktır. Peki, bir imaj danışmanı ne iş yapar, sizin tarzınızı nasıl değiştirir? 

  • Stil danışmanlığı desteğinde ilk olarak çalıştığınız kurum ve bulunduğunuz pozisyona uygun bir imaj çalışması yapılmakta,
  • Firmanızın kurumsal kimliğine yakışacak saç, makyaj ve sakal tarzı ile ilgili önerilerde bulunulmakta,
  • Giyim tarzınızla ilgili eksiklikler ve olması gerekenler tespit edilmekte,
  • İş toplantısı, iş yemeği ve çeşitli organizasyonlarda nasıl giyinmeniz gerektiği konusunda tavsiyeler verilmekte ve  
  • Gardrobunuz, iş yaşamınıza uygun olacak şekilde yenilenmektedir.

İmaj danışmanlığında kişiye, yaşa, mesleğe ve cinsiyete göre farklı tarzlar yaratıldığı için erkek stil danışmanı ya da 20’li yaşlar için stil danışmanı gibi birçok ayrım bulunmaktadır. Bu noktada doğru bir çalışma yapılması ve sizin için “en iyi” olanın belirlenmesi için başarılı bir imaj danışmanı ile çalışmanızda fayda var.

Kişisel Stil Danışmanı Kariyer Hedeflerinize Doğru İlerlemenizi Sağlar

Herkes gibi olmak, herkes gibi giyinmek ya da herkes gibi görünmek mi istersiniz yoksa bir ortamda yıldız gibi parlayan, bakıldığı an farklılığı göze çarpan etkileyici bir görünüşünüzün olması mı sizi daha mutlu hissettirir? Elbette ki farklı olmak… Peki, iş hayatında fark edilen ve beğenilen biri olmanın sırrı nedir?

Kişisel bakımına ve gelişimine önem veren, işinde yükselme hedefleri olan ve mükemmeliyetçi yapısıyla iş hayatında kusursuz bir görünüm sergilemek isteyen herkesin destek alabileceği imaj danışmanlığı, sizlere hedeflerinize ulaşmanız için ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu ve özgüveni vadetmektedir. Dolayısıyla iş ortamında bakımlı, şık, estetik ve özgüvenli bir duruş sergilemek için imaj danışmanı ile çalışmanız faydalı olabilmektedir.

İş Hayatınıza Uygun Bir Tarzınız Olduğunu Düşünüyor musunuz? 

İş yerinizde fark edilmeyen, geri planda kalan ya da etkin olmayan biriyseniz imaj çalışmaları yaparak hak ettiğiniz ilgiyi üzerinize çekebilirsiniz. Bir imaj danışmanı ile çalışmanın size farklı bir hava katacağını unutmayın.

Kendinize özgü bir tarzınız olsun, hem müşterileriniz hem de işverenleriniz sizin şıklığınızdan bahsetsin istiyorsanız bana ulaşabilir, kendinizi yenilemenin önemini fark edebilirsiniz. Düşünmekle zaman kaybetmeyin, iş ortamındaki rekabete tarzınızla dahil olun!

[widget-131]

Yorum Yap