Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Temel SEO Eğitimi ile Arama Motorlarının Çalışma Mantığını Öğrenin!

Yeni Başlayanlar İçin SEO Eğitimi – Neler Öğreneceksiniz?

Uzunca bir süredir dijital dünyanın gündeminde yer alan SEO’yu merak etmeniz çok normal. Pek çok şirketin satışlarını artırdığı, bloggerların sayfalarının tıklanma oranını yükselttiği ve sektöre yeni atılan küçük ölçekli firmaların tanınırlığını sağladığı bu SEO nedir? Aslında SEO’yu bu sorunun içerisinde özetlemiş oldum. 

SEO, Google’ın sizi, markanızı ve firmanızı daha yakından tanıması, üst sıralara çıkarması ve hizmet sunduğunuz alanla ilgili araştırma yapan kişilerin sizi bulmasıyla ilgili yapılan çalışmalar. Bir örnekle daha net bir şekilde açıklamak isterim. Diyelim ki kadın ayakkabı modelleri satan bir işletmeniz var. Malum Google’da da sizinle aynı işi yapan yüz binlerce firma var. İşte SEO, doğru çalışmalar yapıldıktan sonra kadın ayakkabı modellerini araştıran kullanıcıların karşısına sizin firmanızı çıkarıyor. Temel SEO eğitimi de SEO ile firmasını daha iyi bir konuma ulaştırmak isteyen kullanıcılar için veriliyor. Şimdi, durumun daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum.

Temel SEO Eğitimi Nedir? Temel SEO Eğitiminde Hangi Konular İşlenir?

SEO eğitimleri, temel SEO eğitimi ve ileri seviye SEO eğitimi olarak sunuluyor. SEO’yla tanışmak, kişisel blog sayfasını yönetmek, firmasıyla ilgili basit düzeyde SEO çalışmaları yapmak isteyen kullanıcılar, genellikle çok daha basit bir dille anlatılan ve fazla detay içermeyen temel SEO eğitimini tercih ediyor. SEO’yu profesyonel yaşamına uyarlamak, sektöründeki rekabete katılmak ve bir SEO uzmanı olarak çalışmak isteyen kişiler ise ileri seviye SEO eğitimine katılıyor. Temel SEO eğitimi nedir, sorunuzu bu şekilde cevaplamış olayım. Şimdi gelelim, temel SEO eğitiminde öğreneceklerinize. 

Dediğim gibi, temel SEO eğitiminde SEO’yu detaylıca ele almayacaksınız. Ancak öğrendikleriniz SEO ile ilgili merakınızı gidermek ve basit çalışmalar yapmak için yeterli olacak. Yeni başlayanlar için SEO eğitiminde aşağıdaki konular üzerinde duracaksınız:

 • SEO Nedir? SEO’nun Amacı Nedir?

 • SEO ve SEM Arasındaki Fark

 • Temel SEO Kavramları

 • Anahtar Kelime Optimizasyonu

 • Site İçi SEO Çalışmaları

 • SEO Eklentileri

 • Title, Meta, Description

 • White Hat ve Black Hat

 • Link İnşası

 • Backlink Analizi

 • Tarama ve İndeksleme

 • Anchor Text Türleri

 • SEO Araçları ve Eklentileri

Temel SEO Eğitimi Profesyonel Beklentileri Olmayanlar İçin Yeterli Bir Eğitim

Temel SEO kavramlarını, SEO’nun hedeflerini, araçlarını ve eklentilerini öğrendiğiniz temel SEO eğitimi, başlangıç seviyesindeki kişiler için önerdiğimiz bir kurs. Elbette, bir SEO uzmanı olarak çalışmanız için yeterli değil. Ancak yeni başlayanlar için SEO eğitimiyle güzel bir temel oturttuktan sonra ileri seviye SEO eğitimi ile bilgilerinizi destekleyebilirsiniz. 

Bu süreçte aldığınız temel SEO eğitimi ile içeriklerinizin tıklanma oranını artırıp web sitenizin gelirini yükseltebilirsiniz. Ayrıca küçük çaplı işletmenizin trafiğini artırıp daha popüler olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak daha ileri bir SEO yapmak için başta SEO dostu içerik ve URL oluşturulması, site dışı optimizasyon çalışmalarının yapılması, site tasarımının SEO’ya uyumlu hale getirilmesi, görsel ve video içeriklerde SEO’ya önem verilmesi gibi konuları öğrenmeniz gerektiğinden mutlaka daha detaylı SEO kurslarından birine gitmeniz gerekir. 

[widget-136]

Yorum Yap