Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Semrush Kullanarak Web Sitenizin Trafiğini Artırmak İstemez Misiniz?

Semrush Nedir? Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlamanın en güçlü araçlarından biri olan SEO, web site trafiğini ve satışları artırmak için en etkili yöntemdir. Başlangıçta SEO’nun anlaşılması güç olabilir ancak Semrush yazılımı, SEO’yu herkes için çok daha kolay bir hale getirir.  En çok kullanılan çevrim içi pazarlama araçlarından biri olan SEMRush ile rakiplerinizle ilgili daha çok bilgi edinebilir, geri bağlantı analizi yapabilirsiniz.

Bunun dışında da en iyi organik anahtar kelimeleri ve ücretli anahtar kelimeleri öğrenip web sitenize uyarlayabilirsiniz. SEMRush SEO aracını en özet şekilde şöyle ifade edebilirim. SEMRush, SEO’nun zorlu tekniklerini daha kolay çözebilmenizi sağlayan yardımcı bir araçtır. Şimdi gelin, SEMRush analiz aracıyla ilgili diğer detaylara değinelim.

SEMRush Analiz Aracı Ne İşe Yarar?

SEMRush nedir, sorusunu giriş kısmında detaylı bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum. Dilerseniz konunun daha iyi anlaşılabilmesi için SEMRush SEO aracının faydalarıyla başlayalım. Biliyorsunuz SEO çalışmalarının en önemli işlevi, sektörünüzdeki rakiplerinizi fark etmeniz ve onları analiz edebilmeniz. SEMRush analiz aracı, rakiplerinizin haritasını çıkarmanız için oldukça etkili bir yöntem.

SEMRush aynı zamanda da rakipleriniz hakkında en doğru bilgiyi sunarak SEO stratejilerinizi geliştirebilmeniz için imkan tanıyor. SEMRush analiz aracını kullanabilmek için;

  • SEMRush arama kutusuna alan adı girin ve genel bakış raporundaki “Ana Organik Rakipler" sütununa tıklayın. Burada aynı anahtar kelimeler üzerinden en çok rekabet ettiğiniz 5 web sitesini göreceksiniz.

SEMRush SEO aracının bir diğer fonksiyonu ise rakiplerinizin en iyi içeriklerini analiz edebilmenizdir. Bu rapor, rakibinizin Google’ın ilk 100 arama sonuçlarında sıralandığı tüm sayfaları gösterir. SEMRush analiz aracını kullanabilmek için;

  • Arama çubuğuna rakibinizin alan adını girin ve Rekabetçi Araştırma > Organik Araştırma > Sayfalar adımlarını izleyin. Bu anahtar kelimelerin veya çeşitlerinin, başlık etiketleri, meta description, görseller ve URL gibi sayfa içi SEO öğelerinizin bir parçası olduğundan emin olun.

SEMRush SEO aracının en önemli fonksiyonu, en önemli anahtar kelimeleri belirleyebilmeniz için imkan sunmasıdır. SEO çalışmalarınızı yürütebilmeniz için SEMRush anahtar kelime araştırma araçları ile doğru anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz. 

  • Alan adınızı Semrush arama çubuğuna girin ve Rekabetçi Araştırma > Organik Araştırma > Pozisyonlar adımlarını takip edin.

SEMRush Ücretsiz mi?

SEMRush, backlink, rakip ve içerik analizi yapabileceğiniz çok fonksiyonlu araçlardan biridir. İsterseniz bir e-ticaret sitesi için isterseniz de markanızı temsil eden web sitesi için SEMRush kullanıp SEO çalışmalarınız iyi yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Üstelik SEMRush’ı 14 gün süreyle ücretsiz olarak deneme imkanınız da var. 14 günlük deneme sürecinde;

  • Aylık 250 anahtar kelime güncellemesi,

  • Günlük 3000 rapor alma,

  • Her raporda 10.000 sonuç ve 

  • Rakip analizi gibi işlemler yapılabiliyor.

SEMRush Anahtar Kelime Araçları SEO İçin Çok Önemli!

SEO çalışmaları yürüttüğünüz bir web siteniz varsa mutlaka SEMRush yazılımını kullanmanızı öneriyorum. Bir önceki yazımda detaylı bir şekilde anlattığım Ahrefs, çoğu yönüyle hala SEMRush SEO aracının çok gerisinde. Şu an profesyonel bir SEO uzmanı için SEMRush oldukça yeterli fonksiyonlar sunuyor. 

Rakip sitelerin anahtar kelime, backlink ve içerik analizini yapılabiliyorsunuz. Ayrıca SEMRush, yerel SEO çalışmaları için ihtiyacınız olan kaynakları da sunuyor. Yani SEMRush, dijital pazarlamacılar için daha iyi organik trafik çekme aracı olarak tasarlanmış diyebilirim.

[widget-136]

Yorum Yap