Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yüksek Kaliteli Backlink Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Kaliteli Backlink Almanın Faydaları Neler?

SEO uzmanları olarak backlink almanın ne kadar değerli bir adım olduğundan sık sık bahsediyoruz. Tabii buradaki en önemli nokta kaliteli backlink almak… Backlink çalışmalarınız ne kadar kaliteli olursa dönüşümler o kadar iyi olur. Peki, kaliteli backlink almak için ne yapmalısınız?

Kaliteli backlink, doğal yollarla alabileceğiniz ve doğal olduğu hissedilen linklerdir. Bu linkler sizin için olumlu geri dönüşler sağlar. Sayfalarınızın ziyaretçi sayıları artar, performansları yükselir. Bu da dijital pazarlama ve SEO konularında olması gereken bir durumdur. Kaliteli backlink almanın faydaları saymakla bitmezken, kalitesiz backlinkler sayfalarınızın olumlu değerlerini düşürebilir. O halde size biraz kaliteli backlink almanız için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğim. Nasıl kaliteli backlink alınır?

Kaliteli Backlink Almanın Faydaları

Kaliteli backlink nasıl alınır sorunuzu cevaplamadan önce backlink almanın sizi olumlu yönde etkileyecek yararlarından bahsetmek istiyorum. 

  • Kaliteli backlink almak sitenizin SEO açısından değerini yükseltecektir.

  • Forumlarda, sitelerde, yorumlarda markanızın görünür olmasını sağlayacaktır.

  • Site sayfalarınızın özelinde tıklama sayılarınızı artıracaksınız.

  • Web sitenizden hemen çıkma oranlarını azaltacaksınız.

  • Web sitenizde gezinen ziyaretçilerin olması sizi arama motorlarında da göze çarpan bir noktada konumlandıracak.

Kaliteli backlink almak işte bu faydalarıyla sizi buna yönlendirecek. Mutlaka kaliteli backlink alma çabası göstermelisiniz.

Kaliteli Backlink Almak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Kaliteli backlink çalışmaları bu kadar önemliyken bunu nasıl yapacağınızı iyi bilmeniz gerekiyor. O halde size ücretsiz kaliteli backlink alabilmeniz için birkaç yöntemden bahsedeyim.

  • Web Sitenizi Yararlı ve Dikkat Çekici Bilgilerle Hazırlayın

Öncelikle sitenizin içeriği iyi olmalıdır. Çünkü organik backlink almayı planlıyorsanız dikkat çekici olmanız ve sevilmeniz gerekiyor. Birileri internet sitenizi beğenmeli ve sizin kaliteli backlink almanızı sağlamalı. İçeriğiniz, görselleriniz, tasarımınız hoş olsun, organik backlinkleri toplamaya başlayın.

  • Otorite Sahibi ve Sektörünüzle Bağdaşan Sitelerden Backlink İsteyin

İnternet sitenizin içeriklerinin kalitesinden şüpheniz yoksa kaliteli backlink alma çalışmalarınızın doğal bir ayağı, kaliteli backlink talep etmektir. Bunu da otorite sahibi, kaliteli sitelerden yapmalısınız. Ayrıca bir ürün veya hizmet satıyorsanız müşterilerinizden de böyle bir ricada bulunabilirsiniz. 

  • Ücretsiz Kaliteli Backlink Alın

İster talep edin, ister kendinizi gösterin ama mutlaka ücretsiz kaliteli backlink almanın peşine düşün. Backlink satın almaya çalışırsanız kalitenizi düşürürsünüz. SEO çalışmalarınızda başarılı olmak için kaliteli backlink almak istiyorsanız sponsorlu veya ücretli şekilde backlink almayın. 

  • Forumlarda ve Sektör Dizinlerinde Yer Alın

Markanızı olabildiğince her yerde gösterin, linklerinizi paylaşın. Fakat bunu yaparken dikkatli olmalısınız. Google botları tarafından sponsorlu backlink çalışması yapıyor gibi algılanmamanız gerekiyor. Her şeyi doğal olarak yapmalısınız. Yerel ve global sektör dizinleri doğal ve kaliteli backlink için iyidir.

  • Sosyal Medyada Yer Alın

Kaliteli backlink demek doğal ve tercih edilir backlink demektir. Sosyal medya bu iş için önemli bir araçtır. Mutlaka sosyal medyada yer almaya ve linklerinizi paylaşmaya özen gösterin. Pinterest, Instagram, Facebook, LinkedIn ve birçok platform bu konuda size yardımcı olacaktır.

Yüksek Kaliteli Backlinklerle Arama Motorlarının Aradığı Web Site Olun!

Bahsettiğim yöntemlerle kaliteli backlink almak mümkün. Tabi işiniz kaliteli backlink almakla da bitmiyor. Linklerinizin güncelliğini sıklıkla kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde kırık linkler oluşabilir. Bunun olmaması için site kontrollerinizi belirli bir düzen dahilinde yapabilirsiniz. 

Yüksek kaliteli backlink almak için dikkat çekici, doğru bilgilendirici, hoş tasarımlı bir sitenizin olmasının öneminden de bahsettim. Kalite puanı yüksek sitelerden backlink alabilmeniz için içeriğinizin de iyi olması önemli. İşte tüm bunlara dikkat ettiğinizde ücretsiz kaliteli backlink almanızın önünde hiçbir şey duramaz.  

[widget-136]

Yorum Yap