Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Holistik SEO Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Holistik SEO Teknikleri İle Kullanıcı Deneyimini Arttırın!

İnternet sitelerimizde daha fazla görüntüleme ve tıklama almak için SEO çalışmaları yürütürüz. Bu çalışmalarla gerçekten başarılı sonuçlar elde edebilirken, çok daha fazlası için farklı SEO kavramları da ortaya çıkmaya başladı. İşte Holistik SEO da onlardan biri. Holistik SEO nedir, nasıl kullanılır ve neler yapmak gerekir bilirseniz, SEO çalışmalarınızı daha fazla geliştirebilirsiniz. Öyleyse Holistik SEO nedir?

SEO çalışmalarının tam ve eksiksiz bir şekilde uygulanması için Holistik SEO kavramını bilmelisiniz. Yöntemlerinizi geliştirmeniz ve klasik SEO çalışmalarının üzerine daha derin bir sistem eklemenizi sağlayan Holistik SEO yani bütünsel SEO kavramını bu yazıda sizin için detaylandıracağım. O halde Holistik SEO nedir, Holistik SEO nasıl uygulanır sorularınızın cevaplarını vermeye başlayayım. 

Holistik SEO Nedir? 

Biliyorsunuz ki arama motorları son yıllarda kullanıcı deneyimine, diğer her şeyden daha fazla önem vermeye başladı. Arama motorlarında üst sıralara yerleşip buralardaki yerinizi koruyabilmeniz için internet kullanıcıları tarafından yararlı ve ilgi çekici içerikler üreten bir web sitenizin olması gerekiyor. Holistik SEO kavramı da işte bu noktada ortaya çıkıyor. 

Bütünsel SEO anlamına gelen Holistik SEO çalışmaları, klasik yöntemlerin yapamadığını yapmaya ve SEO konusunda sağlam temeller atmanıza olanak tanır. Sürekli değişen algoritmalara ayak uydurmak isteyenlerin yapması gereken çalışmaları kapsar ve kullanıcı deneyimini ön planda tutar. Bütünselliği ve uyumluluğu ifade eder. Holistik SEO, sadece arama motorlarını hedef alan SEO çalışmaları yerine daha bütünsel, kapsayıcı bir dijital pazarlama ve SEO tekniği olarak ifade edilebilir.

Holistik SEO Nasıl Uygulanır? - Holistik SEO Teknikleri İle Neler Yapabilirsiniz?

SEO ile ilgili çalışmalarınızı yürütürken yeniliklere açık olmak ve kullanıcı deneyimini önemseyerek arama motorlarında yer bulmak istiyorsanız, Holistik SEO nasıl uygulanır ve nasıl bütünsel SEO çalışmaları yapabilirim diye düşünüyorsanız şimdi vereceğim maddelere dikkat etmelisiniz. 

Holistik SEO şöyle uygulanmalıdır:

  • Organik backlink çalışmaları yapılmalıdır. Ücretli ve yanlış uygulanan backlink çalışmaları sitenize zarar verir ve trafikleriniz düşer.

  • Kullanıcı deneyimine uygun bir internet sitesi tasarlanmalıdır.

  • Arama hacmi küçük ve long tail (iki kelimeden uzun) anahtar kelimeler kullanılmalıdır. 

  • İçerikler anahtar kelimelerle boğulmamalıdır. Arama motorlarında görüntüleme almak adına anahtar kelimelerinizi bariz şekilde sık sık kullanırsanız hem kullanıcıları hem de arama motorlarını sıkarsınız. Dengeli bir dağılım şart.

  • Güncel ve ilgi çekici içeriklere yer verilmelidir. İçeriklerinizi güncel tutmadığınızda ziyaretçilerinizde düşüş yaşayabilirsiniz. 

  • Sosyal platformlar kullanılmalı ve web sitenizle bağlantıda olmalıdır. Bütünsel SEO çalışmalarını belki de en iyi ifade eden detay burasıdır.

  • Web siteniz üzerinde sosyal medya butonlarınız bulunmalıdır.

  • Rakipler zaman zaman analiz edilmelidir. Onların neler yaptıklarını da görmelisiniz.

Aslında bu maddelerin birçoğu klasik SEO çalışmalarında da uygulanıyor. Ancak daha fazla kullanıcı deneyimini ön planda tutan ayrıntıları gözden kaçırmayın. Burada önemli olan organik sonuçlar almak ve kullanıcılara doğru bilgiler vererek web sitenizi sevmelerini sağlamak. Holistik SEO teknikleri sizi liste başı yapabilir.

Çalışmalarınıza Hız Verin!

SEO yöntemlerinin hızlı bir şekilde başlaması, sonuçlarını birkaç ay içinde almanız anlamına gelir. İşte bu yüzden geç kalmadan doğru SEO stratejileriyle ilerlemelisiniz. Holistik SEO konusunu anladıysanız ve harekete geçmek istiyorsanız geç kalmadan başlayın. Eğer nasıl detaylı bir çalışma yürütebileceğinizi bilmiyorsanız bir Holistik SEO uzmanı ile çalışabilir, deneyimlerinizi geliştirebilirsiniz. 

Kullanıcı deneyimini ön planda tutarsanız arama motorları ve özellikle Google tarafından iyi olarak algılanırsınız. Son yıllarda gelen algoritma güncellemelerine baktığınızda konunun kullanıcı deneyiminden ibaret olduğunu göreceksiniz. Öyleyse siz de bir internet kullanıcısı olarak web sitelerinden ne bekliyorsanız kendiniz de aynı stratejilerle ilerleyin. 

[widget-136]

Yorum Yap