Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Öne Çıkan Snippet Güncellemesi Geliyor!

Doğru Bilgi İçin Yapay Zeka Derinleştiriliyor! – Google Öne Çıkan Snippet Güncellemesi

Eğer Google’da bir cümlelik basit bir bilgiyi araştırıyorsanız Google öne çıkan snippet’lar son derece kullanışlıdır. Örneğin, sevdiğiniz ama çok da yakından takip etmediğiniz bir sanatçının hayatta olup olmadığını araştırmak istiyorsunuz. Ara butonuna bastığınızda Google öne çıkan snippet ile size kısaca bu konuda bilgi verebilir.

Ancak sorun şu ki bu bilgi gerçekten doğru mu? Google öne çıkan snippet’lar, arama sonuç sayfasındaki konumu itibariyle ekstra güvenilir gözükmektedir. Ama konumları en azından bugüne kadar tam anlamıyla güvenilir oldukları anlamına gelmiyordu. Çünkü en nihayetinde Google öne çıkan snippet’lar için sunduğu bilgiyi herhangi bir internet sitesinden çekiyordu. Buna karşılık yeni Google öne çıkan snippet güncellemesi ile işlerin biraz değiştiğini söyleyebilirim.

Yapay Zeka Bilginin Doğruluğundan Emin Olacak! – Google Yapay Zeka Güncellemesi

Google algoritma güncellemesi ile yapay zekasını bir üst noktaya taşıyor. Buna göre Google yapay zeka güncellemesi ile artık Çok Görevli Birleşik Model adı verilen yeni bir model kullanılmaya başlanacak. Google öne çıkan snippet içerisinde yer alan bilgiyi, diğer internet sitelerindeki içerikleri tarayarak kontrol edecek. İçerikler farklı kelimelerle aynı bilgiyi aktardığında Google yapay zekası bunu fark edebilecek. Google öne çıkan snippet güncellemesi ile çapraz referans yönetimini kullanarak sunduğu bilginin gerçekten doğru bilgi olduğundan emin olmayı amaçlıyor.

Google geliştiricilerinden Pandu Nayak konu hakkında yazdığı blogunda Google öne çıkan snippet güncellemesi ile fikir birliğinin, bilginin doğruluğunu ve kalitesini ölçmekte bir kriter haline geleceğini söylüyor.

Artık Uyarı Mesajları ile Karşılaşabilirsiniz! – Google Öne Çıkan Snippet Güncellemesi

Google öne çıkan snippet güncellemesi ile internet deneyimimize eklenecek bir yenilik de uyarı mesajları olabilir. Google geliştiricileri; yüksek güven duyulan sonuçlar üretemeyen aramalara yanıt olarak öne çıkan snippet’lar gösterse bile kullanıcıları bu konuda uyarmayı düşünüyor. Böylelikle Google öne çıkan snippet’lar yoluyla kullanıcıların yanlış bir bilgi edinmesinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

SEO uzmanları tarafından sıralama sayfasının 0. konumu olarak adlandırılan Google öne çıkan snippet’lar SEO çalışmaları için büyük önem taşıyor. Öne çıkan snippet’larda yer alan bir içerik, internet sitenize hem görünürlük hem otorite hem de yeni ziyaretçiler kazandırması açısından oldukça önemli. Bu da Google öne çıkan snippet güncellemesi ile internet alışkanlıklarımıza gelen değişiklikleri çok daha ilgi çekici kılıyor.

[widget-136]

Yorum Yap