Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Analytics Sertifika Eğitimi – Özgeçmişinizi Güçlendirmeye Hazır Olun!

Uygulamalı Analytics Eğitimi Size Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

İşiniz gereği Google Analytics programını kullanmanız gerekiyorsa kapsamlı bir Google Analytics eğitimi almanızı öneririm. Çünkü bu program, ilk planda size karışık ve zor gelecektir. Ancak Google Analytics kursunda tüm aşamalar olabildiğince sade ve detaylı bir şekilde aktarıldığı ve tecrübe kazanmanıza imkan tanındığı için ustalaşmanız çok daha kısa sürede gerçekleşecektir.

Google Analytics sertifika eğitimi ile web sitenizle ilgili aradığınız tüm bilgilere, analizlere ve getirilere ulaşabileceksiniz. Özellikle dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı, e-ticaret uzmanı veya sosyal medya uzmanı gibi mesleklerinden birinde kariyer planı yapıyorsanız Google Analytics sertifikası sizin için herkes daha önemlidir. 

Uygulamalı Analytics Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Google Analytics sertifika eğitimi, online ve yüz yüze olarak iki farklı şekilde planlıyor. Online Google Analytics sertifika eğitiminde genellikle öğrenciye Google Analytics hesap yapısı, Google Analytics ile raporlama, takip cookie’leri, boyutlar ve metrikler, hedef kurulumu ve Google Analytics arayüz tanıtımı gibi temel bilgiler sunulur. Yüz yüze Google Analytics sertifika eğitiminde ise öğrencilerin programın kullanımını daha iyi öğrenebilmesi açısından dersler uygulamalı olarak işlenip konular daha detaylı olarak ele alınır. Bu noktada Google Analytics kursu arayanlara tavsiyem, yüz yüze eğitime katılmaları. Çünkü etkileşim olmadan, eğitmeninize soru soramadan ve tek taraflı bir iletişim yöntemiyle sunulan Google Analytics sertifika eğitimi sürecinin çok da verimli geçeceğine ihtimal vermiyorum. Elbette karar sizin…

Google Analytics Sertifika Eğitimi Kimler İçin Daha Uygun?

Aslında Google Analytics sertifikasına sahip olmak isteyen herkes, bu eğitimden faydalanabilir. Dijital dünyaya merak duyan kişiler, halihazırda pazarlama üzerine eğitim alan öğrenciler, firmasının web sitesini analiz etmek isteyen yöneticiler, SEO uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, UX designer, e-ticaret yöneticisi ve sosyal medya uzmanı olmayı hedefleyenler, Google Analytics sertifika eğitimine katılabilir. Bu noktada amacınıza bağlı olarak temel seviye ve ileri seviye Google Analytics eğitimlerinden birini tercih etmeniz yeterli.

Google Analytics Sertifika Sınavında Başarılı Olmak İçin…

Google Analytics eğitimini bitirdikten sonra bilgilerinizin değerlendirilebilmesi için bir sınava giriyorsunuz. Ölçümleme becerilerinizin incelendiği Google Analytics sertifika sınavında başarılı olmak için teorik bilgilerinizin yanına pratik beceriler de eklemeniz gerekiyor. Google Analytics ile ilgili ne kadar çok bilgi sahibi olursanız bu sizin için o kadar iyi. Kazandığınız Google Analytics sertifikası ile firmanızın pazarlama faaliyetlerini ve web sitenizin performansını ölçebiliyor, bu konuda kurumlara bir profesyonel olarak destek verebiliyorsunuz.

Dijital dünyada pazarlama alanında kariyer planınız varsa Google Analytics sertifika eğitimi, sizin için bir nevi zorunluluk. Gelirinizi, kâr durumunuzu ve hedefinizi ne kadar iyi bilirseniz yönetimini üstlendiğiniz web sitesinde de o kadar başarılı olursunuz. Ayrıca Google Analytics’in tüm özelliklerini kullanabilen bir profesyonel olarak işletmelerin ve patronların gözünde çok daha değerli olursunuz. Sabit bir işte çalışmayı düşünmüyorsanız Google Analytics sertifikası ile freelance olarak danışmanlık desteği verirsiniz. Küçük bir not olarak da eğer kapsamlı ve açıklayıcı bir Google Analytics kursu arıyorsanız benim de eğitmeni olduğum SEO Akademi’ye ulaşabilirsiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap