Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafçılar İçin SEO Neden Gerekli?

Fotoğrafçı Web Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Arama sonuçlarında daha iyi bir konumda görünmek için içeriğinizin ve sayfalarınızın optimize edilme işlemine SEO çalışmaları diyoruz. Yani fotoğraf sitenizin Google’da görünmesi, ilgili arama yapan kullanıcıların sizlere ulaşması ve daha çok müşteri kazanabilmeniz için çevrim içi deneyimlerinizi geliştiriyoruz.

Fotoğraf web siteleri için SEO çalışmaları yürütülmediğinde Google sıralamalarında aşağılara düşmeniz olası. Tabii daha kötü bir senaryo olarak Google’ın geniş dünyasında kaybolmanız da mümkün. Şimdi, fotoğrafçılar için SEO stratejilerinin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşıldığını düşünüyorum. Potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşabilmeniz için kurumsal SEO çalışmalarına ağırlık vermeniz şart. Şimdi gelin birlikte, fotoğraf web siteleri için SEO çalışmalarına, fotoğrafçıların yaptığı SEO hatalarına ve fotoğrafçılar için web sitesi hazırlama ipuçlarına göz atalım.

Fotoğrafçı Web Siteleri İçin SEO Çalışmaları Neden Önemli?

Fotoğrafçılar için SEO’nun neden önemli olduğunu bir örnekle açıklayarak konuya giriş yapmak istiyorum. Google’da düğün fotoğrafçısı arayan bir kullanıcı düşün. Ancak siz Google’ın alt sayfalarında çıktığınız için bu kullanıcı, ilk sayfadaki diğer rakiplerinize ulaşıyor ve siz rakibiniz karşısında bir kez daha yenik duruma düşüyorsunuz. Ya da diğer bir ihtimalle Google’da ücretli reklamlarınız var ve ilk sırada çıkıyorsunuz diyelim. Ancak kullanıcı, sizi güvenilir bulmadığı için SERP’lerde organik olarak ilk sırada çıkan rakibinize yöneliyor. Yani siz, her iki durumda da müşteri kaybediyorsunuz. İşte fotoğrafçıların yaptığı SEO hatalarının kaynağı tam olarak da bu. 

Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi Hazırlama İpuçları – Web Siteniz Olmalı?

Çok güzel fotoğraflar çekiyor olabilirsiniz. Oldukça güzel görünen bir web siteniz de olabilir. Fakat Google’da istediğiniz sıralamada değilseniz ve müşterilerinize ulaşamıyorsanız kaliteli bir web sitenizin olması hiçbir işinize yaramaz. Ancak Google’ın amacını ve sıralama kriterlerini bilerek SEO çalışmaları yürütürseniz potansiyel müşterileriniz için web sitenizi, gezinmesi mükemmel bir site haline getirirsiniz. İşte, ziyaretçileri müşteriye dönüştürebilmenizi sağlayacak fotoğrafçılar için web sitesi hazırlama ipuçları:

Çevrim İçi Portföyünüzü Tanıtmak İçin Harika Bir Fırsatınız Var!

Bir doğum fotoğrafçısısınız diyelim. Kendi çabalarınızla başarılarınızı ve yeteneklerinizi ancak çevrenize ispat edebilirsiniz. Ancak fotoğrafçılar için SEO çalışmalarının yürütüldüğü bir web sitesi ile kendinizi bırakın şehrinize, dünyanın farklı bir noktasındaki insanlara bile ispat edebilirsiniz. Dolayısıyla prestijiniz açısından çok önemli bir fırsat elde etmiş olursunuz. 

Google Reklamlarına Para Harcamanıza Gerek Yok!

Yüzlerce hatta binlerce rakibinizle baş edebilmek ve daha çok müşteriye ulaşabilmek için Google reklamlarına para harcıyorsanız kazancınızın yarısını, Google’a ödüyorsunuz demektir. Ayrıca, bu konuda küçük bir nokta daha belirtmek istiyorum. Google’da arama yapan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, güvenilir olmadığını düşündükleri için Google reklamlarına tıklamayı reddediyor. Yani siz fotoğrafçılar için SEO çalışmalarını uygulamayıp Google reklamlarına para ödediğinizde aslında potansiyel müşterilerinizi de kaçırıyorsunuz.

SEO’ya Güvenin!

Google, internetteki tüm web sitelerini sıralamak ve ardından alaka düzeyine göre sıralanmış sonuçları görüntülemek için arka planda pek çok algoritma kullanır. Her ay binlerce kişinin bölgenizdeki fotoğrafçıları aradığını düşünürsek organik arama motoru trafiğinin güvenilir ve profesyonel olduğunuzu ispat etmeniz açısından ne derece önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi Hazırlama İpuçlarına Göz Atmayı Unutmayın!

Kurumsal SEO ile ilgili her zaman danışanlarıma ve öğrencilerime şu tavsiyeyi veririm. “Çalışmalarınızın fark edilmesi için uygun ortamı yaratın.”  İşte, bu ortamı ancak SEO stratejileri ile yaratabilirsiniz. Fotoğrafçıların yaptığı SEO hatalarına düşmemek için profesyonel bir SEO uzmanı ile doğru bir SEO stratejisi geliştirebilirsiniz.

Bu sayede en büyük rakiplerinizi geride bırakıp fotoğrafçılık hizmeti verdiğiniz tüm alanlarda öne geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, doğru yolu izlemek. Fotoğrafçılar için SEO ipuçlarımız ve SEO stratejilerimizle tamamen organik ve ücretsiz SEO çalışmaları yapabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap