Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Estetik Sektörü İçin SEO – Estetik Merkezleri İçin SEO Çalışmalarında 7 Önemli Yöntem

Medikal Estetik Sektörü İçin SEO Nasıl Yapılır? 

Tıpkı sağlık sektöründe olduğu gibi estetik sektörü için SEO çalışmaları da çok büyük bir öneme sahiptir. Gerek sağlık turizmi gerekse özel hastanelerin ve estetik merkezlerinin sayıca artması, dijital pazarlama ve SEO çalışmalarını önemli hale getirmiştir. Estetik cerrahi için SEO ya da güzellik merkezleri için SEO çalışmalarını hız kesmeden yürüten rakiplerin arasından güçlü bir şekilde sıyrılmak istiyorsanız sizin de arama motoru optimizasyon çalışmaları yürütmeniz gerekiyor. 

Estetik cerrahi için SEO çalışmaları yapmak isteyen özel hastaneler, medikal estetik sektörü için SEO desteği alarak merkezini rakiplerinin üstünde konumlandırmak isteyen işletme sahipleri ve markalar için nasıl bir SEO çalışması yürütmeleri gerektiğinden biraz bahsetmek istiyorum. Siz de estetik sektöründe yer alıyorsanız ve hedef kitlenizi merkezinize çekmek için basit yollar arıyorsanız bu adımları mutlaka uygulamalısınız.

1. Hedef Kitle Analizi Yapın ve Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin!

Estetik sektöründe SEO yapmadan dijital platformlarda ve arama motorlarında görünür olmanız biraz zor. Bunun nedeni, sektörde çok fazla rakibinizin olması. İşte bu sebeple aralarından sıyrılabilmeniz gerekiyor. Estetik sektörü için SEO çalışmalarına hedef kitle analiziyle başlayabilirsiniz. 

  • Sizden hizmet almak isteyen kişiler tam olarak neler talep ediyorlar? 

  • Arama motorlarında hangi kelimeleri aratıyorlar? 

  • Hedef kitleniz kaç yaş grubunda? 

  • Cinsiyet oranları nasıl seyrediyor? 

Tüm bu soruların cevapları üzerinden başarılı bir analiz çalışması gerçekleştirebilir, anahtar kelimelerinizi bulabilirsiniz. Estetik merkezleri için SEO çalışmalarının temelinde ilk olarak bu yatıyor. Böylece binlerce estetik merkezi arasından sıyrılmanız kolaylaşıyor. 

2. Web Sitenizin SEO Site İçi Çalışmalarını Yapın!

Estetik sektörü için SEO çalışmalarınıza başladınız ve hedef kitlenizi analiz ederek doğru anahtar kelimelerinizi buldunuz diyelim. Sırada, bu anahtar kelimelerinizi web sitenizde kullanmanız var! Web siteniz yoksa bir an önce kurun ve site içi SEO çalışmalarınızı ister kendiniz isterseniz SEO danışmanınızın yardımıyla gerçekleştirin. Medikal estetik sektörü için SEO çalışmaları yürütürken de, estetik cerrahi için SEO desteği alırken de aynı çalışmayı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sektörünüzde varlığınızı sürdürebilmek ve arama motorlarında görünür olmak için web siteniz muhakkak olmalı ve optimize edilmeli.

3. Sosyal Medya Hesaplarınızı Yönetin

Kaliteli içerikler, görsel ve videolar kullanabileceğiniz sosyal medya hesaplarınızı açtınız mı? Estetik sektöründe SEO çalışmalarının en önemli konularından biri işlem görselleridir. Yüzünde ve vücudunda herhangi bir işlem talep eden kişiler öncelikle işlemlerin nasıl uygulandığını görmek isterler. Bu konuda hasta haklarını dikkate alarak fakat aynı zamanda da sizi yeni keşfeden insanların bilgilenmesini sağlayacak çalışmalar yürütmelisiniz. Ayrıca işletmenizin sosyal medya hesaplarında web sitenizin bağlantılarını sık sık paylaşmalısınız. Böylece backlink çalışmanızı sosyal medya hesapları üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. 

4. Backlink Konusunu Önemseyin 

Sadece sosyal medya hesaplarınızda değil, içerik kalitesi yüksek farklı sitelerde de web sitenizin bağlantılarının paylaşılmasını sağlamanız, estetik sektörü için SEO çalışmalarında önemli bir rol oynar. 

5. Hizmet Alanların Yorumlarını Önemseyin

Sizden hizmet alanların memnuniyet yorumları, mümkünse izinli videoları, estetik merkezleri için SEO konusunda çok değerli olacaktır. Sizi tercih etmek isteyen kişiler bu videoları ve yorumları inceleyerek güven kazanacaklar. 

6. Web Sitenizde Bloglar ve Hap Bilgiler Oluşturun!

Estetik sektörü için SEO çalışmaları yaparken içeriklerinizin yeterli sayıda ve kalite sahibi olması gerekir. Boş bilgiler ve hemen çıkma oranını yükseltecek içerikler hiçbir işinize yaramayacağı gibi sitenizin kalite puanını da düşürecektir. Böylece arama motorlarında daha fazla gerilere düşeceksiniz. Bu yüzden blog yazılarınızın özgünlüğüne, miktarına ve ziyaretçilerin dikkatini çekecek hap bilgilerle içerikler oluşturmaya özen göstermelisiniz. 

7. Yerel Rehberlerde Olmalısınız!

Estetik merkezleri için SEO çalışmaları yaparken en önem verilmesi gereken konulardan biri yerel rehberdir. Bulunduğunuz bölgede en çok dikkat çeken estetik merkezi olmak istiyorsanız yerel rehberde hemen görünür olmalısınız. 

Bonus: SEO Danışmanlığı Alarak Hedeflerinize Kestirme Yoldan Ulaşabilirsiniz!

Estetik sektöründe SEO çalışmaları yürütmek istiyor, başarıyı elde edebilecek yöntemler arıyorsanız SEO danışmanlığı almayı düşünebilirsiniz. Neticede bilmediğiniz bir dijital pazarlama alanı içerisinde kaybolmak yerine doğru stratejileri öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için referanslarına güvendiğiniz bir SEO danışmanı ile yol alabilirsiniz. 

Sektörünüzün en başarılı markalarından biri olmak, estetik ve medikal estetik sektörü için SEO çalışmaları yürütmek, arama motorlarında görünür olmak istiyorsanız çalışmalarınıza erkenden başlamalı, sonuçların anında alınmayacağının, zamana ihtiyaç olduğunun farkında olmalısınız. Sektördeki çabanızda başarılar!

[widget-136]

Yorum Yap