Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi SEO Araçları - Web Sitenizi Kolayca Analiz Etmek İçin En İyi 5 Araç!

Bu SEO Araçları İle En İyi Desteği Alın!

Web sitenizin arama motorlarında görüntülenmesi için nelere ihtiyacının olduğunu biliyor musunuz? Sizce web siteniz için en iyisini ve doğrusunu nereden bilebilirsiniz? Tabii ki en iyi SEO araçları ile bu bilgilere erişebilirsiniz. Yükselmek için eksiklikleriniz var mı? Nerelere yönelmelisiniz? Hangi çalışmalarla en iyi optimizasyonu yapabilirsiniz? İşte tüm bunlar için en iyi SEO aracı hangisi bilmelisiniz.

En iyi SEO analiz sitesi ve SEO araçları, ihtiyacınız olan detayları size sunabilendir. Basit bir arayüzle, kolayca analiz sonuçlarınızı çıkaracak olan en iyi SEO araçları hangileriyse seçiminizi bu yönde yapmalı, sonuçlarınız yardımıyla olumlu dönüşler yaratacak aksiyonlar almalısınız. Öyleyse web sitenizin sıralamasını ölçebilmeniz, analiz edebilmeniz ve doğru yöntemlerle optimize edebilmeniz için en iyi SEO araçları hangileri? Gelin, en iyi seo araçları 2022 listesini birlikte değerlendirelim. 

1. Ahrefs SEO Aracı – Profesyonellik Arayanlara İyi Bir Seçenek!

En iyi SEO araçları arasında üst sıralarda yer alan Ahrefs web sitenizin denetimini gerçekleştirebilmeniz ve anahtar kelime analizi yapabilmeniz için profesyonel bir hizmet sunuyor. Ücretli bir platform olan Ahrefs ile derin SERP analizleri yapabilir, sıralama takibinizi gerçekleştirebilir, rakip analizlerinizi yapabilir, backlink ve viral içerik araştırması yapabilir, anahtar kelimelerinizi çok sayıda arama motoru için bulabilirsiniz.

Web siteniz için hangi arama motorlarını hedefliyorsanız hedefleyin, Ahrefs ile kaliteli bir deneyim yaşarsınız. Yandex’ten Baidu’ya, YouTube aramalarından Amazon’a kadar birçok platformun kelime analizini yapan en iyi SEO aracı budur. 

2. Google Search Console – En İyi Ücretsiz SEO Araçları Arasında!

SEO çalışmalarına yeni başladığınızda ilk olarak en iyi ücretsiz SEO araçları hakkında bilgi almak istemeniz çok doğal. İlk hamlelerinizi bu şekilde yaparak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Öyleyse kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biri Google Search Console olacaktır.

Google Search Console ile web siteniz için gereken gözlemleri yapabilecek ve performans  değerlendirmeleri alabilecek, URL denetimi sağlayabilecek, mobil uyumluluğu kontrol edebileceksiniz. Sayfalarınız indeks almış mı, XML site haritasına eklenmiş mi gibi sorularınızın yanıtını da alabileceksiniz. Ayrıca Google Search Console aracılığıyla sayfalarınızın ülke bazlı performanslarını da görebilirsiniz. İşte tüm bunlar sayesinde en iyi ücretsiz SEO araçları arasında Google Search Console sayılabilir. 

3. SEMRush – Pazarlama Faaliyetleri İçin En İyi Seçeneklerden!

En sık kullanılan SEO araçları arasında SEMRush da bulunur. Bu profesyonel pazarlama aracının en çok tercih edilenler arasında yer almasının en önemli nedenlerinden biri rakiplerle olan karşılaştırmaları iyi düzeyde yapabilmesidir. Rakipleriniz hangi anahtar kelimeleri sıklıkla kullanıyor? Nasıl bir strateji izliyorlar? Sizin web siteniz mi SEO açısından daha iyi yoksa rakibinizinki mi? Tüm değerlendirmeleri ‘etki alanı analizi’ ile gerçekleştirebilirsiniz.

SEMRush ücretli ve ücretsiz versiyonlarını sunar, ücretsiz versiyonunda temel düzeyde çalışmalar yürütebilirsiniz. Detaylı analiz raporları için ücretli versiyonunu kullanmanız gerekiyor.

4. Screaming Frog: SEO Spider – En İyi Web Site Denetim Araçlarından Biri!

Temel bir SEO aracıdır  ve web sitenizi mükemmel bir şekilde denetlemek için iyidir. Web sitenizle ilgili pek çok sorunu çözüme kavuşturmaya yarayan Screaming Frog masaüstü çözümlere odaklanır. Apple, Google, Amazon, Disney gibi büyük çaplı şirketler tarafından tercih edilmesi ve referans bulması da oldukça iyi bir detay.

En iyi SEO araçları arasında sayılabilecek bu araçla sorunların kolayca bulunmasını sağlarsınız. Mesela şu detayları çok kolay bir şekilde bulacak en iyi SEO aracı Screamig Frog SEO Spider’dır:

  • Taklit içeriklerin tespiti

  • Bozuk linkleri bulma

  • Yönlendirmeleri denetleme

  • Başlıklar ve meta açıklamaları analiz etme

  • Resimleri denetleme

Tüm bu konularda hızınızı artırmak için çalışan araçlardandır. Arayüzü ve araçları yenilikçi olmasa da kullanım açısından en çok tercih edilen aaraçlardan biri Screaming Frog’dur.

5. KWFinder – Kolay Kullanıma Sahip Bir Analiz Aracı!

Çok sayıda profesyonelin kullandığı ve en iyi SEO araçları arasında yer alan KWFinder, harika bir anahtar kelime araştırması yapmanıza destek olur. Trafik çekebilmeniz için ihtiyacınız olan anahtar kelimeleri bulacak en iyi SEO aracı hangisi diyorsanız KWFinder işinizi görecektir. Ayrıda istediğiniz ülke bazlı ve dil için çalışmalar gerçekleştirebilmenize olanak tanıyan bir sistemi var. 

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmak istiyorsanız, internet siteniz için kaliteli bir trafik çekmek istiyorsanız, rakiplerinizle karşılaştırma yapacaksanız, kullanıcıların sayfalarınızdaki eğilimlerini görmek istiyorsanız SEO araçları arasından KWFinder’ı seçebilirsiniz. 

Beklentileriniz İçin En Uygun SEO Aracını Seçin!

Piyasada çok sayıda SEO aracı bulunuyor. Sizin, web sitenizin ihtiyaçlarına hitap eden en iyi SEO araçları arasından bir seçim yapmanız gerekiyor. Öncelikle kendinize şu soruları sorun; ben ne istiyorum? Anahtar kelime analizleri mi gerçekleştirmek istiyorum yoksa kırık linklerimi mi bulmalıyım? Ücret ödemeli miyim yoksa en iyi ücretsiz SEO araçları ile mi deneyim yaşamalıyım? Tam olarak ne istediğinizi belirlerseniz seçimleriniz de daha kolay olacaktır.

İhtiyaçlarınıza ve beklentilerinize hitap eden SEO aracını bulduğunuzda tek yapmanız gereken nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmek olacak. Bu yüzden seçiminizi bilgi ve deneyimlerinize göre de yapabilirsiniz. Arayüzü sade ve basit olan SEO araçlarını kullanmakla başlayabilirsiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap