Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Chrome SEO Eklentileri

SEO İnternet Deneyiminizin Bir Parçası Olsun İstiyorsanız Chrome SEK Eklentileri Çok İşinize Yarayacak

Eğer işi işte bırakanlardan değilseniz ve SEO internet deneyiminizin tam zamanlı bir parçası olsun istiyorsanız Google Chrome mağazasında SEO çalışmalarında kullanabileceğiniz pek çok araç olduğunu duymak keyfinizi yerine getirebilir. Öyle ki Chrome SEO eklentileri hakkında mağazada ufak bir araştırma yaparsanız 100 bine yakın araçla karşılaşabilirsiniz.

Elbette size burada tüm bunları sıralamaya çalışmayacağım, listemde yalnızca en iyileri yer alacak. Bu araçları SEO çalışmalarınızda güvenle kullanabilir, internet sitenizin SEO performansını inceleyebilir, anahtar kelimeler araştırabilirsiniz.

1. MozBar – En İyi Chrome SEO Eklentileri

MozBar, gezindiğiniz web siteleri ve SERP'ler hakkında hızlı ve verimli bir şekilde SEO içgörüleri elde etmenizi sağlayan bir Chrome SEO eklentisi olarak tanımlanabilir. MozBar'ın özellik havuzu, arama motoruna veya bölgeye göre özel aramalar oluşturabilme, sayfa/etki alanı yetkilisini hızlı bir şekilde değerlendirebilme ve SERP analizinizi bir CSV dosyasına aktarabilmeyi içerir. MozBar Premium'a yükseltme, anahtar kelime zorluğunu, sayfa optimizasyonunu analiz etmenize ve SERP metriklerini daha derine inmenize olanak tanır.

2. SEOQuake – Chrome SEO Araçları

Benim de sıklıkla kullandığım bir araç olan SEOQuake oldukça pratik ve detaylı Chrome SEO eklentileri arasında sayılabilir. SEOquake, web siteleri için Google ve Bing Dizini gibi metrikleri görüntüleyen SEMrush'ın ücretsiz bir SEO uzantısıdır. Ayrıca, SERP'lerdeki sonuçlar hakkında backlink ve trafik bilgisinin yanı sıra domain yaşı ve indekslenen sayfa sayısı gibi bilgiler de sağlar. SEOquake ile ilgili en güzel şey, SEO amaçlarınıza bağlı olarak kullanabileceğiniz birkaç farklı aracı bir araya getirmesidir.

3. Ubersuggest – En İyi Chrome SEO Eklentileri

Başlangıçta yalnızca web sitesi biçiminde oluşturulan bu araç yakın zamanda bir Chrome SEO uzantısı olarak geliştirildi. Ubersuggest, Google, YouTube ve Amazon arama sonuçlarınızda eyleme geçirilebilir SEO ölçümleri elde etmenizi sağlar. Arama teriminize dayalı bir anahtar kelime önerileri listesinin izlediği ilk 10 sonuçta stratejik avantaj elde etmenizi sağlar. Rekabetçi araştırma yapmak, SEO'larını geliştirmek veya web sitelerini optimize etmek için müşterilerle çalışan pazarlamacılar için sahip olunması gereken bir araçtır.

4. Google PageSpeed – Google Chrome SEO Eklentileri

Sayfa hızının SEO'muz üzerindeki etkisi, sayısız diğer etkiler arasında genellikle unutulur. Ancak sayfa hızı, Google için doğrudan bir sıralama faktörü olmasının yanı sıra, yavaş yüklenen sayfaların hemen çıkma oranını artırdığı ve sitede geçirilen süreyi azalttığı için dolaylı bir faktördür. 

Google PageSpeed ​​uzantısı, kendi web sitenizin, müşterinizin web sitelerinin veya rakiplerinizin web sitelerinin sayfa hızını hızlı bir şekilde analiz etmenizi sağlar. Size 100 üzerinden bir puan verilecek ve hızınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda öneriler sunulacaktır. Sıklıkla unutulan bir SEO faktörünü çözmek için gerçekten oldukça kullanışlı bir Chrome SEO eklentisi karşınızda!

5. Screaming Frog – En İyi Chrome SEO Eklentileri

Tuhaf ismine rağmen Screaming Frog her SEO uzmanının deposunda bulunması gereken araçlardandır. Screaming Frog, web sitelerini taramanıza, SEO'yu analiz etmenize ve sorunları çözmenize olanak tanır. Bu yönüyle Chrome SEO eklentisi, genellikle çok daha uzun ve zorlu olabilecek bir süreci basit ve verimli hale getirir. Bu uzantıyı kullanmak, SEO yaparken stresinizi azaltacak ve zaman alacak teknik işleri hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

6. SERP Trends – Chrome SEO Eklentileri

SERP Trends, web sitenizi veya sık aradığınız rakip web sitelerini takip etmek için kullanışlıdır. İlk kez açıldığında tüm SERP pozisyonları yeni olarak işaretlenir. Geri dönüş aramalarında bu SEO aracı, web sitesinin SERP sıralamasında yukarı veya aşağı hareket edip etmediğini, yeni bir sonuç olup olmadığını veya konumu değişmeden kalıp kalmadığını size gösterecektir.

Chrome SEO Eklentileri ile İşinizi Kolaylaştırabilirsiniz!

Bu listenin size mevcut SEO araçları hakkında bir fikir verdiğini ve ihtiyaçlarınız için en iyi Google Chrome SEO eklentisini seçmenize yardımcı olacağını umuyorum. Ancak bir noktayı da internet deneyiminizin aksamaması için hatırlatmak isterim.

Çok fazla Chrome SEO eklentisi kullanmanız tarayıcınızın hızını azaltabilir, hatta donmasına neden olabilir. Bu nedenle işinize yarayacak araçları kullanmaya özen göstermeli veya işiniz düşmediği sürece Chrome SEO eklentilerini pasif tutmalısınız.

[widget-136]

Yorum Yap