Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ahrefs SEO Aracı ile Neler Yapabilirsiniz?

Ahrefs SEO Aracı Kullanımı – Ne İşe Yarar?

SEO araçları içinde açık ara en etkili olanlardan biri Ahrefs. Backlink denetimleri gerçekleştirebileceğiniz, anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz, rakip analizi yapabileceğiniz, totelde aldığınız organik görünürlüğü takip edebileceğiniz mükemmel bir SEO aracı. Üstelik SEO çalışmalarınızı başarıyla yürütebilmeniz ve dijital marka yönetimi yapabilmeniz için oldukça pratik bir kullanımı var.

Bir SEO uzmanı olarak Ahrefs aracının çok faydalı olduğunu söylemem gerekiyor. Kişisel olarak da çalışmalarımda bu araçtan faydalanıyorum. Ahrefs ile analiz yapıyorum, sıralama geçmişimi kontrol ediyorum ve giden bağlantıları takip ediyorum. Ayrıca Ahrefs ile backlinklerdeki büyümeyi ve düşüşü kolaylıkla gözlemleyebiliyorum. Kendi kullandığım SEO araçlarından biri olduğu ve sizler için de yararlı olacağını düşündüğüm için bu yazımı Ahrefs SEO aracına ayırdım.

Ahrefs SEO Aracına Giriş

Ahrefs, oldukça kapsamlı ve benzersiz bir SEO aracı. Ancak Ahrefs SEO aracının tam potansiyeliyle kullanılması ve maksimum seviyede fayda sağlanması için her yönüyle araştırılması gerekiyor. Eğer Ahrefs ile backlink durumunuzu gözetecek ya da Ahrefs ile analiz yapacaksanız ilk olarak aracın tüm özelliklerini keşfetmek için biraz zaman ayırmanızı öneriyorum. İlk etapta Ahrefs’in tüm yönlerini kavramak ve ardından pratik yapmak, daha iyi bir yöntem. Ahrefs SEO aracını küçük bir meblağ ödeyerek yedi gün süreyle deneyebilirsiniz. Ardından Ahrefs’e aylık ödemeler yaparak abone olur ve detaylı kullanıma başlarsınız.

Ahrefs SEO Aracı Kullanımı – Hangi Özellikler Var?

Çoğu anahtar kelime planlayıcı, sonuçlarını Google’a entegre bir şekilde sunar. Elbette arama motorlarında liderlik Google’da ancak yine de Bing ve Yahoo gibi platformlardan gelebilecek trafikleri de unutmamak gerekiyor. Ahrefs SEO aracındaki Anahtar Kelime Gezgini ile;

  • Google

  • Youtube

  • Amazon

  • Bing ve 

  • Yahoo gibi platformlarda arama yapabilirsiniz.

Ahrefs’in anahtar kelime gezgini, tahmini tıklama sayısını göstererek hangi anahtar kelimelere odaklanılmasının gerektiğiyle ilgili web site sahiplerine bilgi verir. Bunun dışında ise ülke bazlı olarak hangi anahtar kelimelerin en çok arandığıın bilgisini paylaşır. 

SERP’e Genel Bakış Raporu, Ahrefs’in aylık organik arama trafiğini kontrol etmek için sunduğu bileşendir. Kürel trafik tahminlerini görebileceğiniz, ülkeniz için toplam tahmini trafik bilgisi alabileceğiniz Ahrefs, SEO çalışmalarınız için oluşturacağınız SEO stratejilerinde önemli bir rol oynar.

Ahrefs nasıl kullanılır diye merak edenlere Ahrefs ile backlink analizi yapabileceklerini de hatırlatmak isterim. Geri bağlantı grafiklerini günlük olarak güncelleyen tek SEO aracı olan Ahrefs, bağlantı hızınızı rakiplerinizle kıyaslayabilmeniz için imkan yaratıyor.

Ahrefs ile analiz yapabilmeniz de mümkün. Ahrefs SEO aracı, Site Gezgini ile rakiplerinizin web sitelerinin yapısını, en çok organik trafik çektikleri sayfalarını ve gelen trafiğin en çok hangi ülkeden olduğunu görebilmenizi sağlıyor. Eğer siteniz uluslararası trafik alıyorsa en iyi alt klasörleri görüntüleyerek küresel trafiğinizi yönetebilirsiniz.

SEO araçlarında liderliği elinde tutan Ahrefs ile SERP geçmişinizi kontrol edebilir, aylara ve yıllara göre yerinizi ne şekilde koruduğunuzu, kaybettiğinizi ve rakiplerinizle olan mücadelenizi görebilirsiniz.

Web Siteniz İçin Ahrefs SEO Aracı Kullanımını Öneriyorum

Ahrefs SEO aracını tüm SEO araçlarından daha kullanışlı ve iyi kılan şey, sunduğu desteklerin yukarıdakilerle sınırlı olmaması. Çoğu SEO aracı, sunduğu özellikleri sınırlandırmayı tercih ediyor. Haliyle bu durum SEO uzmanlarının ve web sitelerinin işini zorlaştırıyor. Ancak Ahrefs SEO aracı, sayfanızı en iyi hale getirmeniz için ihtiyacınız olan tüm desteği sunuyor.

Ahrefs SEO aracı kullanımı ile aklınızda soru işaretleri belirdiyse web sitenizi her yönüyle iyileştirebilmek adına bir SEO danışmanından yardım almanızı öneriyorum. Dilerseniz Ahrefs SEO aracı ile ilgili tüm sorularınızı tarafıma ulaştırabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap