Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google ADS Kursu - Reklam Stratejilerinizi Yönetmeye Başlayın!

Google Ads Sertifikası Almak Size Ne Katar?

Bir firmada dijital pazarlama uzmanı olarak çalışıyor ya da dijital pazarlama alanında kariyer yapmayı hedefliyorsanız doğru Google Ads kursuna gitmeniz ve Google Ads sertifika almanız çok önemli. Aksi halde firmalara hiçbir şey katmayan ve yaratıcı düşünemeyen sıradan bir dijital pazarlama uzmanı olarak kalırsınız.

Ancak doğru Google Adwords eğitimini aldığınızda başarılı bir reklam kampanyası yürütebilir, geliştirdiğiniz stratejilerle firmaların dikkatini çekebilirsiniz. Dolayısıyla kariyerinizde hızlı adımlarla ilerler, her geçen gün artan rekabetten payınıza düşeni alabilirsiniz. Peki, Google Adwords eğitimi ücretsiz olarak alınabilir mi, Google Ads sertifika almak için nereye başvurmak gerekir? Hemen bakalım.

Google’ın Çevrim İçi Reklamcılık Programı: Google Ads Eğitimi

Bir şirkette dijital pazarlama uzmanı veya sosyal medya uzmanı olarak çalışıyorsanız markanızın sunduğu hizmet ve ürünlerle ilgilenen kişilere ulaşmak ve hedef kitlenizi genişletmek için bazı çalışmalar yürütmeniz gerekiyor. Google Ads eğitimine katıldığınızda, ihtiyacınız olan reklam araçlarını ve yöntemlerini tanıyor, hangisinin işletmeler için daha iyi olduğunu anlıyorsunuz. Özetle; dönüşüm ve satışları artırmanın yolunu Google Adwords eğitimleriyle öğreniyorsunuz. Şimdi gelelim Google Ads kursunun sunacağı avantajlara:

  • Google Ads eğitiminde ürettiğiniz reklam kampanyalarını kontrol etmeyi öğrenir, 

  • Ücretli reklamlara her ay ne kadar harcamak istediğinize karar verir, 

  • SEO çalışmalarınızdan daha hızlı sonuç alır,

  • Ziyaretçilerin web sitenizde nasıl davrandıklarını görür,

  • Daha fazla dönüşüm kazanmayı öğrenir,

  • Marka bilinirliğinizi güçlendirir; bunun doğal bir sonucu olarak da ziyaretçilerinizde güven oluşturursunuz.

Google Adwords Eğitimi Ücretsiz Olur mu? 

Ücretsiz Google Ads eğitimleri düzenleyen pek çok web sitesi var ve genellikle online eğitimler düzenliyorlar. Ancak, Google Adwords, oldukça detaylı bir uygulama. Dolayısıyla birkaç saatlik bir eğitimle tamamlanabilecek düzeyde değil. Ücretsiz Google Ads eğitimleri, genellikle bilgilendirmeye dayalı olarak veriliyor ve birkaç saatle sınırlandırılıyor. Yani, eğer bir dijital pazarlama uzmanı olmak istiyorsanız, özgeçmişinize eklemek ve donanımlı olduğunuzu ispat etmek üzere Google Ads sertifikası almayı planlıyorsanız ya da işletmenizin mevcut web sitesini Google Adwords üzerinden kontrol etmek istiyorsanız mutlaka profesyonel bir Google Ads eğitimine katılmanız gerekiyor. Google Ads eğitimiyle ilgili bir diğer tavsiyem de bu eğitimi online olarak almamanız. Google Adwords kullanımını uygulamalı olarak öğrenmeniz, sizin için çok daha faydalı olur. 

Google Ads Kursundan Sertifika Aldıktan Sonra Neler Yapabilirsiniz?

Google Ads eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra elinizdeki Google Ads sertifikasıyla istediğiniz her sektörde dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı, sosyal medya uzmanı, web master veya e-ticaret uzmanı olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca Google Ads kursuna ek olarak Google Analytics eğitimi de alarak dijital pazarlama eğitmeni olarak iş başvuruları yapabilirsiniz. Elbette ihtiyacınız olan yetkinlikleri sağladıktan sonra…

Eğer siz de Google Ads sertifikası almak, dijital dünyanın en parlak mesleklerinden birinde uzmanlaşmak ve uzunca süreler iş aramaya veda etmek istiyorsanız Google Ads eğitimi için dilediğiniz zaman bana ulaşabilirsiniz. Evet, Google Adwords eğitimi ücretsiz olanlar da sizin için bir seçenek ancak gelişiminize bir katkısı bulunmayacak eğitimler için vaktinizi boşa harcamamanızı öneririm.

[widget-129]

Yorum Yap