Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Uzmanlığı Eğitimi - Yeni Bir Kariyere Adım Atmaya Ne Dersiniz?

Hayır SEO Uzmanı Olmak İçin Geç Kalmadınız!

SEO uzmanlığı, son dönemin en revaçtaki mesleklerinden biri. Özellikle internete ve teknolojiye merak duyan kişiler için oldukça eğlenceli ve faydalı bir meslek olarak da görülüyor. Ünviersitede aldığı eğitimden memnun olmayan, aylardır iş arayan ya da şu an bulunduğu meslekte mutluluğu yakalayamayan pek çok kişi SEO uzmanlığı eğitimi ile dijital dünyada kariyer planı yapıyor.

Siz de sık sık karşınıza çıkan SEO ve SEO uzmanı kavramını daha yakından tanımak istiyorsanız bu yazımı okumadan geçmeyin. Yakın geleceğin en çok kazandıran mesleklerinden biri olacak SEO uzmanlığı ile ilgili önerilerime kulak verin. Bakın, bir SEO uzmanlığı eğitimine katılmak size neler kazandıracak?

SEO Uzmanlığı Eğitimi – Neden Katılmalısınız?

Boş vakitlerinizin tamamını internetin dilini çözmeye çalışarak mı geçiriyorsunuz? Ya da küçüklükten beri en büyük hayaliniz, dijitalde kariyer yapmak mı? Öyleyse hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız. Yanlış tercih yaptığınız için hayatınız boyunca mutsuz olacağınız bir meslekte çalışmak zorunda değilsiniz. Hayalleri, gerçeğe dönüştürmenin her zaman bir yolu vardır!

SEO uzmanlığı kursu, web sitelerin Google’daki sıralamalarını ve durumunu iyileştirmek, potansiyel müşterileri artırmak ve müşterilerin dikkatini çekmek için neler yapılabileceğini anlatan bir dijital pazarlama kursu. Yani siz SEO uzmanlığı eğitimine katıldığınızda aslında bir dijital pazarlama uzmanı olarak da çalışabileceksiniz. Bunun dışında reklam ve sosyal medya ajanslarında içerik editörlüğü, sosyal medya uzmanlığı yapabileceksiniz. En çok tıklanan e-ticaret sitelerinden birinin SEO uzmanı veya SEO danışmanı olabileceksiniz. 

SEO Uzmanlığı Eğitiminde Neler Öğreneceksiniz?

Gerek kurumsal ihtiyaçları çözebilen bilgili bir SEO uzmanı olmanızı sağlayan gerekse bireysel blog sayfalarınız ve küçük ölçekli işletmeleriniz için SEO çalışmaları yürütmenizi sağlayan SEO uzmanlığı eğitiminde; SEO’ya giriş yapacak, SEO’nun amaçlarını ve çalışma prensibini öğreneceksiniz.

SEO kursunda SEO’ya uyumlu içerik ve URL oluşturmanın önemini kavrayacak, site içi yönlendirmelerle trafiğinizi artıracaksınız. Bunun dışında ise SEO uzmanlığı kursunda;

  • Site içi ve site dışı optimizasyon çalışmaları, 

  • İçeriklerin geliştirilmesi,

  • Rakip web site analizi,

  • Anahtar kelime kullanımı,

  • Google’da tarama ve indeksleme işlemleri

  • Title, meta ve description,

  • Robots.txt ve sitemap kullanımı,

  • SEO araçları,

  • Sosyal medyada SEO ve

  • Bozuk sayfaların kaldırılması gibi konular üzerinde duracaksınız.

SEO Eğitimi Sertifikası Geleceğinizi En İyi Şekilde Kurmanızı Sağlayacak

SEO uzmanı veya SEO danışmanı olarak çalışmak için mutlaka ileri seviye SEO uzmanlığı eğitimine başvurmanız gerekiyor. Temel seviye SEO eğitimiyle yalnızca basit SEO çalışmalarını yürütebilir ya da kişisel blogunuzu daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz. Dolayısıyla SEO uzmanlığı sertifikanızın mutlaka 0’dan ileri seviyeye olmasına dikkat edin.

SEO kursunu bitiren bir SEO uzmanı olarak sektör fark etmeksizin dilediğiniz iş yerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca projelere ve çeşitli iş yerlerine SEO danışmanı olarak da destek verebilirsiniz. Sanal mağaza açmayı planlayan, yanlış SEO stratejileri ile Google’da geri sıralara düşen veya Google’ın beklentilerini karşılayamayan kullanıcılara SEO dersleri ile yardımcı olabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap