Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Paketleri ile SEO Hizmeti Olur Mu? - İhtiyaçlarınıza Göre SEO Desteği Alın!

SEO Paketleri Size İstediğinizi Verecek Mi? – Ucuz SEO Paketleri Arıyorsanız…

Markanızın arama motorlarında görünür olmasını, internet sitenizin çok fazla trafik almasını ve bu sayede satışlarınızın artmasını hayal ediyorsanız başarılı bir çalışma içerisine girebilmeniz için aradığınız desteği SEO paketleri ile bulabilir ya da yanlış SEO paketi tercihinde bulunarak zarara uğrayabilirsiniz. Peki, bunun önüne nasıl geçeceksiniz?

SEO hizmet paketleri, almak istediğiniz SEO hizmetinin kalitesini ve fiyatını belirleyen paketlerdir. SEO uzmanları tarafından ortaya çıkan bu SEO paketlerini tercih edebilir, içerikleri öğrenerek SEO çalışmaları yürütülürken nelerin yapılacağı hakkında peşin bilgiler alabilirsiniz. Ancak SEO paketi alırken de dikkat edilecek birkaç nokta var.

SEO Paketi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Web siteniz için nelere ihtiyacınız var? Hangi SEO süreçleri yürütülmeli, neler yapılmalı? Doğru stratejilerle sektörünüze ve sitenize yönelik SEO çalışmalarına ihtiyacınız varsa SEO hizmet paketleri seçerken dikkatli olmanızda fayda var. Çok fazla çeşit SEO hizmet paketi olmasına karşın doğru paketi seçmeyip ucuz SEO paketleri almak isterseniz zarar görebilirsiniz. O halde SEO paketi alırken nelere dikkat edebileceğinizden bahsedeceğim.

  • SEO paket fiyatları sizi yanıltmasın. 

Genel olarak bir hizmet satın alırken fiyatına bakmak istersiniz. Ancak SEO paket fiyatları sektörünüze, almanız gereken hizmetlere ve sitenizin gerçek ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebilir.

  • Paket sürelerine dikkat edin.

İstediğiniz sonuçları kısa sürede alamayabilirsiniz. SEO süreçleri uzun sürebilir ve doğru stratejilerle çalışıldığından eminseniz zaman kısıtlaması olmamasına dikkat etmelisiniz. SEO hizmet paketleri size kısa bir zaman dilimi sunuyorsa biraz şüphe duymanızda fayda var. 

  • Web sitenize girilecek içeriklerin kalitesi ve sayısı önemli.

Kaliteli içerikler ve ideal içerik sayısı SEO konusunda sizin lehinize olacaktır. Bu yüzden SEO hizmet paketleri arasından ihtiyacınıza yönelik olanı seçmelisiniz.

  • Hedefe yönelik hizmet alın.

Eğer bir SEO hizmet paketi alacaksanız tamamen sektör ihtiyaçlarınız baz alınarak, sizin özel hedeflerinize yönelik hizmet almaya çaba gösterin. 

Ucuz SEO Paketleri İle Başınıza Gelebilecekler

Ucuz SEO paketleri ilk etapta karlı gibi gelebilir. Aldığınız sonuçların sürekliliğinin sağlanacağını düşünebilirsiniz. Ancak ne yazık ki sonuçlar değişiklik gösterecektir. SEO konusunda yapılan hataların neler olduğunu bilirseniz belki bu süreci yürütürken daha başarılı olabilirsiniz. Profesyonel SEO hizmeti almadığınızda, ucuz SEO paketleri ile sonuç almak istediğinizde şu hatalar yapılabilir:

  • SEO Çalışmalarının Tek Seferlik Olduğunu Düşünmek

Daha önce de değindiğim gibi, SEO çalışmalarını yürütürken tek seferde güzel sonuçlar da alabilirsiniz. Ancak önemli olan sürekliliktir. Ayrıca bir SEO çalışması bir seferde yapılıp bitmez ve belki de ilk zamanlarda katetmeniz gereken çok fazla yol olacaktır. İşte bu sebeple ucuz SEO paketleri alırken dikkat etmeli, hatta sadece süreklilik sağlayan çalışmalardan yararlanmalısınız. Yani ucuz SEO paketlerine pek güvenmemelisiniz.

  • Sadece İlk Sıraları Hedeflemek

SEO çalışması sadece ilk sıralara yükselebilmeniz için yapılmamalıdır. “Eee tüm amacımız bu değil miydi” dediğinizi duyar gibiyim. Aslında hayır. Amacımız arama motorları tarafından sıklıkla görüntülenen bir marka olabilmenizi sağlamak. Çünkü niş bir web siteniz yoksa en üst sıralarda yer almanız bir hayli zor olabilir. Bunun nedeni de büyük markalardır. Mutlaka sektörünüzde hizmet veren daha büyük markalar vardır ve ilk sıraları bütçeleriyle onlar tutacaktır. Ancak sizin de arama motorlarında kaybolup gitmemeniz için profesyonel SEO çalışmalarına ağırlık vermeniz önemli konulardan biri.

  • Bir Plan Belirlememek

Plansız, sektör analizi yapılmadan, rakipler ve pazar araştırması olmadan SEO çalışması yürütülmemelidir. Çünkü yaparsanız başarısız olmak doğal bir sonuç olacaktır. SEO çalışmalarından şirket olarak ne bekliyorsunuz? Bunu belirleyerek SEO uzmanlığı desteği almanız gerekiyor. 

  • İçerik Kaynağının Sınırlı Olması

Web sitenizde kullanmanız gereken çalışmalar sınırlıysa, bloglarınız yetersizse, içeriğiniz azsa görüntülenme oranlarınız da etkilenecektir. Trafik çekmek istiyorsanız ucuz SEO hizmeti almak yerine profesyonel SEO desteği alarak içeriklerinizin artırılmasını sağlayabilirsiniz. 

  • Site Dışı SEO Çalışmaları Yürütmemek

Sadece site içinde SEO çalışması yapılmasını talep eden ucuz SEO paketleri sizin için yararlı olmayacaktır ve SEO ile ilgili maddi kayıplarınız da bu şekilde yaşanabilir. Çünkü sadece site içi yapılan SEO çalışmaları yeterli değildir. Sosyal medya çalışmalarıyla, farklı sitelerden verilen linklerle profesyonel SEO çalışmaları yürütülmesini sağlamalısınız yoksa yapılan SEO çalışmalarının uzun süreli bir yararı olmayacaktır.

  • Profesyonel Uzmanlarla Çalışmamak

Seçeceğiniz SEO ajansının profesyonel SEO uzmanlarıyla çalıştığından emin olmanız önemli. Ucuz SEO paketi alacaksınız diye profesyonel olmayan ellere düşmeyin. Son dönemde SEO araçlarını kullanmayı bilen herkesin SEO uzmanı olduğunu iddia ettiğini unutmayın; doğru SEO çalışmaları yürütebilen, profesyonelce çalışan ve uzman olan kişilerle ilerleyin.

SEO Paketi Alırken Her Soruyu Sorun!

Aklınızdaki tüm soruların cevabını almasan SEO paketi tercih etmeyin. İyi SEO uzmanlarının tüm soruları eksiksiz cevaplandıracaklarını sakın unutmayın. Aklınızdakileri okuyamayacakları için muhakkak siz sorularınızı hazırlayın ve yöneltin. Ayrıca SEO desteği ve paketleri sunan ajansların veya SEO uzmanlarının deneyimlerinden emin olun. Deneyimsiz kişilerce verilen hizmetlere dahil olmamaya çalışın. 

Doğru stratejilerle çalışan iyi bir uzman arıyorsanız benim desteğimden de yararlanabilirsiniz. Sizin için sektörünüze yönelik çalışmalar yürütüyorum. SEO uzmanlığımdan yararlanmak için bilgi alabilir, iyi bir SEO çalışması için planlama çalışmalarımızı birlikte yürütebiliriz. Unutmayın, iyi bir SEO çalışması ile sitenizi ve markanızı görünür kılabilirsiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap