Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online SEO Kursu Olur Mu? – Evinizden Ayrılmadan SEO Öğrenin!

Dijital Dünyayı Öğrenmek İçin Geleneksel Metotlara Hapsolmak Zorunda Değilsiniz! – Online SEO Kursu Olur Mu?

SEO öğrenmek için yeterince boş vaktiniz yok mu? Bir kurs merkezine gidip gelmek için ekstra zaman yaratamıyor musunuz? Bu nedenle online SEO kursu almayı mı planlıyorsunuz? Eğer online SEO kursu olur mu, gerçekten online SEO dersleri ile SEO yapmayı öğrenebilir miyim diye merak ediyorsanız bu soruya gönül rahatlığıyla neden olmasın diyebilirim.

Fiziksel anlamda hiçbir uygulama gerektirmeyen SEO için tek ihtiyacınız olan şey aslında bilgisayarınız! Online SEO kursları ile bilgisayarınızı kullanarak eğitmeninize bağlanabilir, onun gösterdiği şekilde internet siteniz üzerinden uygulamalar yapabilir, aktardığı bilgileri online SEO dersleri sırasında birlikte bile deneyebilirsiniz. Ancak yine de bazı hususlara dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.

Online SEO Kursları – Avantajları ve Dezavantajları

Yukarıda gönül rahatlığıyla online SEO eğitimi alabileceğinizi söylememe rağmen şimdi online SEO kursu almanın dezavantajlarını nereden çıkardın diyebilirsiniz. Ancak her şeyde olduğu gibi online SEO dersleri için avantajlar ve dezavantajlar söz etmek mümkün. Online SEO eğitimleri için de en önemli dezavantaj networkten uzak kalmanızdır.

Ne demek istiyorum? Eğer SEO alanında çalışmak istiyor ve kendinizi bir SEO uzmanı olarak yetiştirmeyi ve sektöre adım atmayı hedefliyorsanız online SEO kursları yerine yüz yüze eğitimlere katılmanız aslında daha iyi bir fikirdir. Çünkü online SEO kursları için olduğunun aksine yüz yüze SEO eğitimleri size sektörden yeni insanlarla tanışma fırsatları yaratır.

Ancak böyle bir amacınız yoksa, kendi sitenizin SEO çalışmasını yaparak Google’da görünür olmak istiyorsanız online SEO kursu olur mu diye düşünmenize bile gerek yok. Online SEO eğitimi almak;

 • Vakitten tasarruf etmenizi sağlar.

 • Enerjinizi sadece derse odaklarsınız.

 • Online SEO kursları uygulamalar yapmanıza engel olmaz.

 • Eğitmeninizden birebir online SEO dersleri alabilirsiniz.

 • Yol ve trafikle yorulmanız gerekmez.

 • Dış faktörler öğrenmenizi etkilemez.

 • Evinizin konforunda online SEO dersleri alma şansınız vardır.

 • Eğer farklı şehirde yaşıyorsanız online SEO kursu size işin uzmanlarından eğitim alma fırsatı sunar.

Online SEO Kursu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eğer online SEO kursu ile SEO yapmayı gerçekten öğrenmek ve vaktinizin boşa gitmesinin önüne geçmek istiyorsanız aşağıda saydığım hususlara dikkat etmenizi öneririm:

 • Kesinlikle canlı online SEO dersleri veren eğitmenleri tercih edin! Kayıttan eğitimlerde ders içeriklerinin sizin ihtiyaçlarınıza göre optimize edilmesi mümkün değildir.

 • İnternet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun.

 • Bilgisayarınızın SEO araçlarını kaldırabilecek yeterlilikte olduğundan emin olun.

 • Evinizde online SEO dersleri için odaklanmanızı engellemeyecek bir ortam yaratın.

 • Online SEO dersi başlamadan önce kulaklık ve mikrofonunuzun doğru çalıştığını kontrol edin.

 • Elektrik kesintisi gibi beklenmedik durumların derslerinizi aksatmanıza neden olmaması için dizüstü bilgisayar kullanmaya çalışın. Ancak dizüstü bilgisayarınız yoksa elbette bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Sınıf Ortamı Olmadan Olmaz Diyenlerden Misiniz Yoksa Ev Rahatlığını Tercih Edenlerden Mi?

Aslında online SEO kursu olur mu sorusuna yanıt vermeniz için yalnızca bu soruyu yanıtlamanız yeterli. Eğer evinizde online SEO dersleri yapmanız için uygun bir ortam varsa, yol ve trafikle boşa vakit kaybetmek istemiyorsanız, online SEO kursları sizin için en doğru seçim olabilir.

Buna karşılık yukarıda da belirttiğim gibi SEO konusunda uzmanlaşmak isteyen farklı insanlarla tanışmak istiyor, sektörde network yapmayı hedefliyorsanız, sınıf ortamı olmadan derslere yeterince odaklanamayacağınızı düşünüyorsanız o halde online SEO eğitimi pek de size göre değil demektir.

[widget-136]

Yorum Yap