Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Doğru Backlink Alma Yöntemlerini Kullanın!

Backlink Alırken Bunları Bilmelisiniz!

Web sitenizin ve işletmenizin dijitalde değer kazanmasını istiyorsanız backlink çalışmaları yapmalısınız. Backlinkler, sitenizin başka kaliteli sitelerde de linklenmesi yani sitenizin linkinin farklı bir sitede bulunması ve tıklama alması anlamına gelir. Bu yöntem, kaliteli web sitelerinin sizin sitenizi referans göstermesi olarak değerlendirilir ve Google tarafından site optimizasyon puanınız yükselir. 

Backlink almak internet siteniz için pek çok yararı ortaya koyar. Ancak burada da bazı kurallar var. Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler neler bilmeli, hatalı backlink çalışmaları yapmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü hatalı bir çalışma yürütürseniz backlink zararları web sitenizi kötü etkiler. Yani hem inanılmaz yararları olan backlink konusu, dikkat edilmediğinde birçok zarara da sebebiyet verebiliyor. 

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Backlink almak istiyor, dikkat etmeniz gereken noktaları merak ediyorsanız sizin için bir liste paylaşıyorum. Detayları öğrenerek, backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler konusuna hakim olarak başarılı bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Hep Aynı Siteden Backlink Almamak

Sürekli aynı siteden backlink aldığınızda Google tarafından yararlı görünmeyecektir. Sektörünüzle alaka düzeyi yerinde olan, kaliteli sitelerden backlink alın.

  • Sadece Ana Sayfa İçin Backlink Almamak

Alt sayfalarınızın da backlink almasını sağlamalısınız. Sürekli ana sayfa için backlink almanız yeterli ve doğal algılanmıyor.

  • Güncel Olmayan ve Kötü Sitelerden Backlink Almamak

Backlink almak iyidir dedim ama şunu da belirtmekte fayda var; backlinki nereden aldığınız çok önemli. Düşük kaliteli, güncelliği bulunmayan sitelerden backlink almak sizin de kalite puanınızı düşürür.

  • Ücretli Backlink Almamak

Backlink zararları, bazı noktaları atladığınızda başınıza gelebilir. Örneğin ücretli veya sponsorlu backlink alma hatasına düşerseniz zararlı çıkabilme ihtimaliniz yüksek. Bu yüzden ücretli backlink almamalısınız.

  • Bir Anda Birçok Backlink Almamak

Bir anda çok sayıda backlink almanız web siteniz için yararlı bir hamle olmayacaktır. Bunu zamana yaymanız, belirli aralıklarla backlink almanız çok daha faydalı algılanacaktır. 

  • Nofollow Etiketini Kullanmamak

Bu etiket, sayfanızdaki linklerin Google tarafından algılanmasının önüne geçmek için kullanılır ve linkin sayfanızla alakalı olmadığını belirtmek için kullanır. Eğer backlink yapmak istiyorsanız sayfanızda bu etiketi kullanmamalısınız. 

  • Fazla Link Veren Yerlerden Backlink Almamak

Birçok yere ve sizin sitenize defalarca backlink veren siteler bu işlemi parayla yaptıklarını düşündürür. İşte bu yüzden ciddiye alınmama ihtimalleri var. Siz de bu tür yerlerden backlink almamalısınız. 

Bu maddelerin her biri backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkındadır. İyi bir şekilde bilgilendiyseniz doğru bir çalışmayla sitenize trafik çekebilirsiniz. 

Backlink Alma Yöntemleri

Doğru backlink çalışmasını nasıl yapmanız gerektiğinden bahsettim. Peki, olması gereken şekilde nasıl backlink alabilirsiniz? Backlink alma yöntemleri de işte bu yüzden listeleniyor. Nasıl backlink almanız gerektiğini bildiğiniz sürece hata olasılığınızı da düşürürsünüz. Backlink alma yöntemleri: 

1. Talepte Bulunmak

Tanıdığınız, güvendiğiniz, sektörünüzle alakası bulunan web sitelerden backlink desteği talep edebilirsiniz. Tabii sitenin sizin sitenizle benzerliklerinin olması buradaki önemli noktalardan biri. Çok alakasız ve farklı bir siteden bunu talep etmek sizin web sitenize zarar verebilir. 

2. Sektör Dizinlerinde Yer Almak

Sektörünüzün sizin gibi web sitelerini önerdiği yerel ve global çaptaki dizinlerine eklenerek backlink alabilirsiniz. Kısa yoldan kolay bir dış linkleme için önemli adımlardan biri olacaktır, mutlaka değerlendirin. 

3. Sosyal Medyayı Kullanmak

Sosyal medya backlink çalışmaları için ideal bir kaynaktır. Sosyal medya hesaplarında linkinizin paylaşılması, birçok kullnıcılarının sayfanızı ziyaret etme olasılığını arttırır. Kendi hesaplarınızda bunu kolayca ve kuralına uygun şekilde yapabilirsiniz. Ancak dikkat edin, başkaları sizin web sitenizi paylaştıklarında sponsorlu olarak algılanabilir de. Bu yüzden organik bir süreç yürütmelisiniz. 

Web Sitenizi Canlı Tutmak İçin Backlink Almak Gerekiyor!

Google tarafından iyi bir site olarak algılanmak istiyorsanız backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler neler bilmeli, backlink alma yöntemleri ile doğru bir çalışma yürütmelisiniz. Aksi takdirde aldığınız backlinkler sitenize zarar verebilir. Ancak backlink almak, doğru bir çalışma sonucunda çok fazla trafik artışı sağlar. 

Trafiğinizi artıracak, sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara taşıyacak, kullanıcıların ilgisini çekecek backlink çalışmalarını yapmayı ihmal etmeyin. Bu kadar önemli bir SEO detayını atlarsanız başarı elde edememe ihtimaliniz yüksek. Google’ın önemsediği dış ve iç linkleme çalışmalarınız için ayrıntıları önemseyin.

[widget-136]

Yorum Yap