Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Analytics Eğitimi - Web Sitenizi Analiz Etmeyi Öğrenin!

SEO Çalışmalarınızın Başarılı Olup Olmadığını Öğrenmek İster misiniz?

Yazılarımda SEO’da ilk sıraya yerleşmenin değil, ilk sırada kalıcı olmanın önemli olduğuna değinirim. Birkaç aylık bir sıkı çalışmanın ardından üst sıralara yükselinebilir evet ancak bu, kalıcı bir başarı demek değildir. SEO’da kalıcı başarı sağlamak için Google Analytics gibi araçlarla çalışmalarınızı düzen olarak analiz etmeniz ve takipte kalmanız gerekir.

İnsanlar web sitenizde ne kadar süre vakit geçiriyor, sıralamanız nasıl seyrediyor, tıklama oranınız ne durumda? Web sitenizin bu metriklerini takip ettiğinizde aslında Google’daki başarınız da otomatik olarak geliyor diyebiliriz. SEO çalışmalarında başarılı olmak, Google’daki sıralamanızı korumak ve dijitaldeki marka imajınızı güçlendirmek için Google Analytics konusunda bilgili olmanız gerekiyor. Eğer bu konuda yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız Google Analytics eğitimi almak için geç bile kalmış olabilirsiniz!

Google Analytics Eğitimine Neden İhtiyacınız Var?

Google Analytics eğitimi almak, web sitenizi ve ziyaretçilerinizi anlamanız için atabileceğiniz ilk adımdır. Google Analytics kursunda öğreneceğiniz metrikler, daha iyi kararlar verebilmeniz ve web sitenizi iyileştirebilmeniz açısından çok önemlidir. Hatta size şöyle bir istatistik vermek istiyorum. Google Analytics kullanıcısı olan kişilerin yarısından fazlası, bir SEO uzmanı veya dijital pazarlama uzmanı değil. Sadece bir web sitesi sahibi… Bu örneğin Google Analytics eğitiminin ne kadar önemli olabileceği konusunda sizlere yeteri kadar bilgi sunduğunu düşünüyorum. 

Google Analytics Kursuna Kimler Katılabilir?

Google Analytics ile raporlama yapmayı isteyen SEO uzmanları, web sitesinin pazarlama stratejilerini geliştirmeyi hedefleyen dijital pazarlama uzmanları, kişisel web sitesi olanlar, dijital dünyaya ilgi duyanlar, yöneticiler, halkla ilişkiler departmanı çalışanları, sosyal medya uzmanları, satış ve pazarlama bölümünde eğitim alan öğrenciler başta olmak üzere isteyen herkes Google Analytics eğitimlerine katılım sağlayabilir.

Google Analytics Eğitimlerinin Sunacağı Avantajlar Nelerdir?

Google Analytics giriş eğitimlerine katımak, özellikle dijital dünyada kariyer planı olan kişilerin daha güçlü bir özgeçmiş oluşturmalarını sağlayacak. Google Analytics eğitimlerinin sonunda verilen sertifika; SEO uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, e-ticaret uzmanı, sosyal medya uzmanı, dijital analist, dijital içerik uzmanı, içerik editörü, dijital strateji uzmanı ve dijital reklam uzmanı gibi iş ilanlarına başvurabilmeniz için ihtiyacınız olan yetkinliği sunacak.

Kişisel web siteleri olan öğrencilerin, web sitelerinin Google’ın geniş dünyasında nasıl bir konumda olduğunu anlamalarını, eksik kalan ve iyileştirmeleri gereken yönleri keşfetmelerini sağlayacak. Google Analytics sertifika eğitimi ile SEO çalışmalarının iyileştirilmesi de daha çok organik trafik çekmelerini, daha çok kazanç sağlamalarını ve kullanıcı deneyimi açısından iyileştirilmiş bir web sitesine sahip olmalarına imkan tanıyacak.

Google Analytics Giriş – Eğitiminizi Profesyonel Bir Kurumdan Alın 

Hem vaktinizin hem de harcadığınız paranın boşa gitmemesi için Google Analytics kursunu, güvenilir ve profesyonel bir eğitim kurumundan almanızı öneriyorum. Çünkü Google Analytics, çok detaylı bir şekilde ele alınması gereken geniş ölçekli bir program. Dolayısıyla genelgeçer bilgilerle vaktinizi harcamamanız ve Google Analytics kursunu bitirdiğinizde bir profesyonel gibi çalışmalara başlayabilmeniz için nereden eğitim aldığınız çok önemli.

Google Analytics ile raporlama yapmak, anahtar kelimelerinizi kontrol etmek, web sitenizin tıklama oranını analiz etmek ve hemen çıkma oranının SEO çalışmalarınıza olan etkilerini incelemek için Google Analytics kursuna mutlaka başvurmanızı tavsiye ediyorum.

[widget-136]

Yorum Yap